آموزش تعمیرات ماشین های اداری

آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری

هدف از آموزش تعمیرات ماشین های اداری آشنایی با قسمت های مختلف یک دستگاه می باشد. پس از این قسمت وفرا گیری اجزای کلی دستگاه ها و آشنایی با روش کار کردن با آنها در آموزش به بررسی و شناخت جز ئیات دستگاه ها پرداخته می شود.و در مرحله بعد آموزش کامل روش باز وبسته کردن انواع دستگاه های قابل استفاده در محیط های کاری را به طور کامل فرا گرفت.و با آموزش کامل قطعات و باز وبسته کردن اجزای دستگاه ها در آموزش تعمیرات باید روش باز کردن وتمیز کاری درونی کلیه دستگاه های اداری را فرا گرفت همچنین در آموزش تعمیرات ماشین های اداری هنرجو فرا می گیرد که چگونه قطعات اصلی دستگاه های اداری را تعویض و یا تعمیر نماید که آموزش های لازم جمله کسب شناخت کلی از دستگاه های اداری آموزش تعویض ویا تعمیر نازل جوهر جهت تعمیرات دستگاه های اداری و استفاده نمودن از وسایل و ابزار آلات لازمه و مناسب جهت فراگیری آموزش تعمیرات.همچنین آموزش تعمیرات ماشین های اداری شامل آموزش شناخت انواع پودرها و روش و جایگاه استفاده از هر کدام و آموزش تعمیر و یا تعویض قسمت های خاص و روش استفاده صحیح از هر قسمت در جایگاه مربوط به خود می باشد.

آموزش تعمیرات ماشین های اداری

آشنایی با آموزش تعمیرات پرینتر های سوزنی و آموزش و روش عملکرد انواع سنسور های موجود در پرینتر های سوزنی و آموزش تعمیرات پرینتر های کوچکی که برای قبض یا فاکتور استفاده می شود.آشنایی با روش استفاده و آموزش تعمیرات دستگاه های اداری در تهران شامل پرینتر های کاربنی و لیزری و آموزش شارژ نمودن انواع کار تریج های دستگاه های پرینتر وکپی و انواع چاپگرها دارای دامنه گسترده ای می باشد.قسمتی دیگر از آموزش قسمت ارور های داده شده توسط دستگاه ها می باشد که همان قسمت نرم افزار مربوط می شود. در این بخش فرد باید آموزش تنظیمات مربوط به کلیه دستگاه های اداری را فرا بگیرد تا توانایی آن را داشته باشد در مواقع بروز مشکل این علم را در جای خود به کار بگیرد و مشکلات ناشی از ارور ها را حل نماید. 

در واقع با فرا گیری انجام تعمیرات مورد نظر فرد قادر خواهد بود به بسیاری از ارور ها در زمان بروز شناسایی وپاسخ دهد. علاوه بر آموزش تنظیمات در این قسمت از آموزش کد های تکنسینی مربوط به هر دستگاه می باشد که فرد متوجه نوع ارور دستگاه مربوطه می شود و در سدد رفع عیب پیش آمده بر میاید.در قسمت نرم افزاری یا قسمت مربوط به ارور ها باید آموزش انواع عیب یابی ناشی از نازل و یا عیب یابی ناشی از ارور های مربوط به نوار انکودر و یا عیب یابی ارور انکودر و یا ارور ناشی از پلیت تایمینگ ویا عیب یابی مربوط به خطاهای بوبین را را فرا خواهیم گرفت.

سرفصل آموزش تعمیرات ماشین های اداری

عبارتند از:

 • آشنایی به همراه شناخت بلوک دیاگرام و آشنایی با قسمت های مختلف دیاگرام
 • آموزش طریقه باز و بسته کردن دستگاه توسط خود کارورز و به صورت کاملا عملی
 • آشنایی به همراه بررسی اشکالات نوار انکودر
 • آشنایی به همراه آموزش انواع پودر و نحوه کارکرد آن ها
 • آشنایی با انواع پرینتر های جوهر افشان و لیزری
 • آشنایی به همراه رفع عیب های مربوط به تونر
 • بررسی و آشنایی با ایرادات مربوط به پنل
 • آشنایی با پرینتر های سوزنی که در بانک ها موجود هستند
 • شناسایی به همراه آموزش کار با بویین و رفع خطاهای مربوط به آن
 • آموزش عوض کردن ریبون به صورت کاملا عملی
 • آشنایی با دستگاه های فکس و اسکنر و آشنایی با خطاهای مرتبط با آن
 • آشنایی به همراه آموزش ریست کردن دستگاه چاپگر و طریقه عوض کردن بایوس
 • اشنایی با چاپگر های جوهر افشان به همراه آموزش شارژ کردن کارتریج
 • آشنایی با عیب های رایج مرتبط با دستگاه فکس
 • آشنایی با پرینتر های صادر کننده قبض به همراه آشنایی با خطاهای مرتبط با آن ها

آموزش تعمیرات ماشین های اداری بخش فیزیکی

قسمت اول آموزش تعمیرات ماشین های اداری قسمت سخت افزاری و قسمت دوم آموزش تعمیرات دستگاه های اداری در قسمت نرم افزاری ودر واقع کلیه ارور های دستگاه های اداری.قسمت های سخت افزاری را مورد بررسی و آشنایی قرار می دهیم.در ابتدای امر با یک مفهوم صحیح از آنچه که قرار است در آموزش تعمیرات ماشین های اداری فرا گرفت آشنا می شویم.در دوره ابتدایی با فرایند های کپی گرفتن ، پرینت گرفتن ، فکس و … به روش های عملی و تئوری آشنا می شویم. وقتی که با اساس و پایه آشنا شویم وارد جزئیات کار و انواع مدل های ماشین های اداری دیجیتال و آنالوگ و روش تعمیر نمودن مدل هر یک از آن ها آشنا می شویم.

تعویض تونر کارتریج پوستر های لیزری قسمتی از دوره آموزشی محسوب می شود. در اولین لحظه ای که فرد متوجه وجود مشکلاتی در کیفیت صفحه چاپ شده می شود متوجه این امر می شود که مشکل از تونر کارتریج می باشد باید به قسمت منو سیستم خود رفته و گزینه جایگزین شدن تونر چاپگر را انتخاب نمود و پس از انجام این کار در دستگاه گزینه های مختلفی ایجاد می شود در این قسمت متوجه می شوید که کارتریج نیاز به جایگزین نمودن دارد یا خیر. زمانی که این گزینه را تایید نمایید کارتریج داخل چاپگر به جلو می چرخد. در ادمه خواهیم آموخت بعد از جابجایی کارتریج باید در پوشش و یا پوشش چاپگر را باز کرد و کارتریج قبلی را از چاپگر بیرون آورده و تونر کارتریج قبلی را حذف نمایید و سپس تونر جدید را از جعبه بیرون آورده و آرام تکان دهید.

نکته ای که در قسمت پرینتر حائز اهمیت می باشد اینکه تونر کارتریج بسیار به نور حساس است و نباید اجازه دهید در معرض نور قرار بگیرد چه نور مصنوعی باشد و چه به طور طبیعی یعنی نور خورشد باشد زیرا هر نوری کارتریج را خراب می کند.در ادامه می آموزیم که در این مرحله می توانید کارتریج جدید را به پرینتر لیزری وصل کنید و برای اطمینان از اتصال کارتریج بهتر است آن را کمی پایینتر فشار دهید تا کارتریج در محل مناسب خود قرار بگیرد و در جایش قفل شود. آموزش تعمیر تونر کارتریج تنها قسمتی از آموزش تعمیرات ماشین های اداری بود که می توان گفت بحث آموزش تعمیر دستگاههای اداری دامنه بسیار وسیعی دارد که به تفضیل میتوان دسته بندی نمود.در ایران شامل آموزش تعمیرات دستگاه کپی ، آموزش تعمیرات پرینتر ، آموزش تعمیرات فکس ، آموزش تعمیرات اسکنر ، آموزش تعمیرات پول شمار و آموزش شارژ کارتریج لیزری و جوهر افشان می باشد.با گذراندن این دوره ها می توان به راحتی وارد بازار کار ماشین های اداری شد و یک کار قوی را آغاز نمود.