آموزش تخخصی و کاربردی بردهای الکترونیکی گوناگون

 برد دستگاههای ترد میل و ماساژور ، دستگاه جوش اینورتر و مهندسی معکوس بصورت مقدماتی و پیشرفته

مجتمع ملی پایتخت در جهت ارتقاء سطح علمی با دانش و تخصص بالا و با بـهره گیری از تکنسین های حرفه ای در زمینه تعمیرات می توان کلاسهای آمـوزش اکترونیک و عیب یابی و تعمیرات را بصورت زیر برگزار نماید.بخش آموزش مجتمع ملی پایتخت با ۱۵ سال سابقه در زمینه طراحی و تعمیرات بوردهای مختلف میتواند در مدت زمان کوتاهی از طریق این کلاسها تجربه خود را در اختیار علاقمندان و همکاران قرار دهد. ملی پایتخت دارای ۷ کارگاه تخصصی با پیشرفته ترین ابزارهای تعمیرات در ایران می باشد. کارآموزان عزیز میتوانند با ثبت نام در دوره های آموزشی از بالاترین سطح کیفی آموزش استفاده کنند و با جدیدترین دستگاههای تعمیرات آشنا شوند. همچنین حدود ۸۰ درصد آموزش بصورت عملی می باشد و توانایی کارآموزان در پایان دوره به حدی است که بتوانند در بازار کار فعالیت کنند.

 

آشنایی با الکترونیک SMD و قطعات الکترونیکی

برای تعمیرات هر دستگاهی که با الکترونیک سروکار دارد ابتدا باید الکترونیک و صنعت مربوط به آن را به خوبی بشناسید و همچنین با تکنولوژی های مختلف در الکترونیک آشنایی پیدا کنید..اگر فرد اطلاعات کافی در زمینه الکترونیک نداشته باشد نه تنها نخواهد توانست یک تعمیرکار خوب باشد بلکه کار کردن با ابزارهای الکترونیکی برای شخص بسیار سخت و حتی خطر آفرین خواهد بود..

شما در دوره های آموزش الکترونیک ابتدا به صورت مقدماتی با الکترونیک آشنا شده و تکنولوژی های آن را خواهید شناخت،سپس با انواع قطعات الکترونیکی آشناشده و روش های عیب یابی و تعویض قطعات را خواهید شناخت.

کار آموز پس از آشنایی کافی با الکترونیک و مسائل مربوطه به آن  می تواند هر شاخه ای را بنا بر نیاز خود انتخاب نموده و در آن شاخه به گذراندن دوره بپردازد.برای راحتی کارآموزان عزیز دوره های آموزشی الکترونیک را در سطوح مختلف تفکیک کردیم که در زیر می توانید آن ها را ببینید.

  • آموزش الکترونیک مقدماتی

شما در این دوره با مباحثی چون الکتریسیته و مفهوم الکترونیک – آشنایی با مفهوم برق AC ,DC – آشنایی با مدارات الکترونیکی – آشنایی با ابزارهای کارگاهی الکترونیکی – آشنایی با نحوه صحیح لحیم کاری و کار با ابزارهای الکترونیکی- شناخت انواع قطعات الکترونیکی و روش های عیب یابی آن ها و … آشنا خواهید شد.

  • آموزش الکترونیک SMD و پیشرفته
  • آشنایی با قطعات الکترونیکی SMD و روش های شناخت و همچنین عیب یابی آن ها – آشنایی با معماری مدارات SMD – آشنایی با روش های قطعه برداری LMD ,SMD آموزش نصب نصب صحیح آی سی ها و برطرف سازی مشکلات آن ها – آشنایی با انواع آی سی ها مانند آی سی های ROM,PROM,EPROM.EEPROM و روش های پروگرام کردن آی سی های برنامه پذیر و…
  •  

آموزش تعمیرات بردهای الکترونیکی شما بعد از این که به صورت کامل الکترونیک را آموختید می توانید شروع به تعمیرات بردهای الکترونیکی مختلفی از جمله بردهای دستگاه های ضبط – بردهای پاور معمولی و… بپردازید.  آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و صنعتی

بعد از این که شما تعداد زیاذی از بردهای الکترونیکی را تعمیر کردید و در این تعمیرات موفق بودید به صورت خود کار تجاربی را در زمینه تعمیرات به دست آورده اید.بعد از تجربه و گذراندن دوره هایی که در بالا ذکر شد می توانید شروع یاد گیری و تعمیرات انواع بردهای الکترونیکی دستگاه های پزشکی و یا صنعتی کنید.کسی که دوره های تعمیرات بردهای پزشکی را بگذراند می تواند تعمیرات بردهای دستگاه های پزشکی را به راحتی انجام دهد.

بردهای صنعتی هم نیز از جمله بردهای الکترونیکی است که باید برای تعمیرات آن اطلاعات کافی را درباره الکترونیک صنعتی و همچنین معماری بردهای صنعتی داشته باشید.در دوره های آموزش تعمیرات بردهای صنعتی شما با تمامی مباحث تعمیرات در این زمینه آشنا خواهید شد.تعمیرات دستگاه های جوش – تعمیرات برد دستگاه های CNC نیز از جمله دستگاه های صنعتی می باشند که یادگیری آن ها نیز کاربردهای فراوانی دارد و در زمان حال حاضر یکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می شود.

دوره های زیادی در زمینه الکترونیک وجود دارد که بنا به درخواست کارآموزش نیز قابل برگزاری است که می توانید با برقراری تماس با واحد آموزش و کارشناسان آموزشی از نوع دوره و نحوه ی برگزاری آن ها مطلع شوید.

تلفن های تماس با واحد آموزش : ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۱۹ ۰۹۱۹۱۰۸۰۲۸۷

آدرس مراجعه حضوری : میدان انقلاب – خیابان کارگرشمالی – بعداز خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم