آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیر لوازم خانگی

انسان همیشه به دنبال راهی برای راحت پیش بردن زندگی با بهترین کیفیت بوده‌است و برای این امر هم تلاش‌های بسیاری کرده‌است. از پیشرفت در زمینه تجهیزات پزشکی و درمانی گرفته تا حمل و نقل و ارتباطات و... از جمله حوزه‌هایی که پیشرفت‌های بسیاری در آٖن صورت گرفته و هر از چند گاهی نمونه جدید با امکانات جدید وارد عرصه می‌شود، می‌توان به لوازم خانگی اشاره نمود.

لوازم خانگی شامل یخچال، گاز، ماشین لباس شویی، آبمیوه گیری، مایکروفر، جاروبرقی و بسیاری لوازم دیگر که هر کسی در خانه خود استفاده می‌کند. این گونه لوازم علاوه بر بهتر کردن کار به انجام آن نیز سرعت بخشیده‌اند. این قبیل لوازم اکثرا با برق کار می‌کنند، بنابراین جز لوازم الکتریکی محسوب می‌شوند و کارکرد خاص خود را دارند. برخی دیگر نیازی به برق ندارند و دستی انجام می‌شوند.

لوازم الکتریکی چون دارای بردی هستند که قطعات الکترونیکی روی آن بر اساس مداری که برای نوع کارکرد آن وسیله طراحی شده‌است، سوار می‌شوند به هم مرتبط خواهد بود و با بروز اختلال در قطعه‌ای، کل مدار تحت تأثیر قرار می‌گیرد و کارکرد سیستم را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از این رو آشنایی با مدارهای الکتریکی می‌تواند کمک به تعمیر انواع لوازم خانگی کند. تعمیر لوازم خانگی به دلیل اینکه قیمت خرید برخی از این وسایل زیاد است، در صورت خرابی، مصرف کننده اقدام به تعمیر آن می‌کند. در چنین شرایطی اگر شخصی آگاه به نوع کارکرد لوازم باشد و بتواند به خوبی علت خرابی را تشخیص و آن را برطرف سازد می‌تواند به عنوان یک حرفه با درآمد خوب از آن استفاده کند.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزشگاه ایران تعمیرات یکی از قویترین مراکز آموزش و تعمیرات لوازم الکترونیکی اقدام به برگزاری دورههای کاملا تخصصی و حرفه‌ای زیر نظر متخصصین کارآزموده در کلاس‌های کاملا عملی با تجهیزات به روز برای علاقمندان کرده‌است.

برخی لوازمی که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی بررسی و تدریس می‌شوند شامل آموزش:

 تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی با اینکه انواع مختلفی دارد که در بازار عرضه می‌شود ولی بیشتر آن‌ها دارای یک مکنده قدرتمند و یک پنکه می‌باشند که با سرعت بالایی هوا را به داخل می‌کشد و تمام زباله ها و ذرات ریز و درشت گرد و غبار را از طریقه یک محفظه کوچک به داخل می‌کشد و تمام این زباله ها و آلودگی ها در کیسه ای قرار می‌گیرد. هنگامی که این فیلتر گرد و غبار زیادی بگیرد هوا نمی‌تواند از آن عبور کند و باعث می‌شود که برای مکش گرد و غبار فشار بیشتری را به موتور وارد کند و در نتیجه آسیب جدی به موتور می‌زند. برای رفع این مسئله و مشکل، جاروبرقی‌هایی ساخته شدند که منبع آب به جای فیلتر دارند که باعث می‌شود ذراتی که در هوا غوطه‌ور هستند به سطح آب برخورد کنند و در آن ته‌نشین شوند، در نتیجه این جاروبرقی‌ها بسیار مقاوم و شکل آن‌ها به صورت تخم مرغ است. البته انواع دیگر جاروبرقی‌ها هستند که با برس گردانی که دارند آشغال‌هایی که به موکت و فرش چسبیده می‌شوند را جمع می‌کنند. انواع دیگر این ماشین‌ها هوشمند است که از جدیدترین نوع جاروبرقی محسوب می‌شوند. جاروبرقی‌ها به دلیل اینکه از برق زیادی استفاده می‌کنند با برق شهری کار می‌کنند و هیچ مبدلی جهت کاهش ولتاژ برق داخل خود ندارند که با ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی بیشتر با آن آشنا خواهید شد و می‌توانید به صورت تخصصی به تعمیرات آن بپردازید.

آموزش تعمیرات کولر گازی و اسپلیت

کولرهای گازی همانند یخچال طی فرآیند گرماگیر باعث ایجاد سرما و افزایش فشار می‌شوند و عملکرد این فرآیند همانند سیستم کمپرسور است، به صورتی که ابتدا گاز را گرم می‌کند و با فشار زیادی وارد لوله می‌شود و برای اینکه دمای این گاز را کاهش دهد وارد کندانسور می‌شود و گرما را به محیط خارج هدایت می‌کند. در این مرحله گاز مقداری گرمای خود را از دست داده و سرد می‌شود و به دلیل اینکه رسوبات و رطوبت ناشی از جداره‌های لوله کندانسور از آن جدا شود از درایر عبور می‌کند و بعد از اینکه گاز خشک شد وارد لوله مویی می‌شود. سطح مقطع این لوله از دو لوله ذکر شده کمتر است به همین دلیل گاز تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد و به شکل مایع در می‌آید و گاز مایع توسط فشار کمپرسور وارد اوپراتیور می‌شود که دارای سطح مقطع بیشتری بوده و امکاناتی را برای گاز داخل ایجاد می‌کند که با فشار زیادی به بیرون فوران کرده و باعث ایجاد سرما می‌شو.د با شرکت در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی بیشتر با این مبحث آشنا می‌شوید و می‌توانید به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شوید.

تعمیر یخچال

ایجاد سرما و فرآیند آن در یخچال توسط موتور انجام می‌شود، به صورتی که وقتی موتور روشن می‌شود پیستونی که درون سیلندر و داخل کمپرسور است به جهش در می‌آید و به صورت منظم و مرتب گاز را از لوله برگشت دریافت می‌کند و با فشار زیادی این گاز را وارد لوله رفت می‌کند که پشت یخچال است. این فشار زیاد باعث می‌شود که گاز گرم شود و از حرارت و دمای آن در کندانسور کم می‌شود. حال این گازی که خنک شده است وقتی از درایر عبور می‌کند خشک می‌شود و گاز به حالت مایع درمی‌آید. به دلیل اینکه لوله خروجی فیلتر دارد و همچنین سطح مقطع لوله مویین کم است و گاز در شرایطی قرار می‌گیرد که فشار آن زیاد می‌شود و در نهایت به حات مایع در می آید. با شرکت در دوره آموزش تعمیرات یخچال بیشتر با این مبحث آشنا می‌شوید و به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

عبارتند از:

  • آشنایی با لوازم خانگی و نحوه کارکرد آنها
  • آشنایی با قطعات داخلی و نحوه کار کرد آنها
  • آشنایی و آموزش کلی الکترونیک
  • آموزش الکترونیک اختصاصی هر وسیله
  • نحوه عیب یابی و تعمیر
  • نحوه تعویض قطعات

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

021-88959107

09191080287

تهران-میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر-کوچه صالحی-نبش درفش-پلاک1