آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیر لوازم خانگی

انسان همیشه به دنبال راهی برای راحت پیش بردن زندگی با بهترین کیفیت بوده است و برای این امر هم تلاش های بسیاری کرده است. از پیشرفت در زمینه تجهیزات پزشکی و درمانی  گرفته تا حمل نقل و ارتباطاتی و... از جمله حوزه هایی که بسیاری پیشرفت ها صورت گرفته و هر از چند گاهی نمونه جدید با امکانات جدید وارد عرصه می شود می توان به لوازم خانگی اشاره نمود.

لوازم خانگی شامل یخچال ،گاز ،ماشین لباس شویی ،آبمیوه گیری ،مایکروفر ،جاروبرقی و بسیاری لوازم دیگر که هر کسی در خانه خود استفاده می کند. این گونه لوازم علاوه بر بهتر کردن کار به انجام آن نیز سرعت بخشیده است. این قبیل لوازم اکثرأ با برق کار می کنند بنابراین جز لوازم الکتریکی حساب می شوند و کار کرد خاص خود را دارند. برخی دیگر نیازی به برق ندارند و دستی انجام می شوند.

لوازم الکتریکی چون دارای بردی هستند که قطعات الکترونیکی روی آن بر اساس مداری که برای نوع کارکرد آن وسیله طراحی شده است سوار می شوند به هم مرتبط خواهد بود و با بروز اختلال در قطعه ای، کل مدار تحت تأثیر قرار می گیرد و کارکرد سیستم را تحت تأثیر قرار می دهد. از این رو آشنایی با مدارهای الکتریکی می تواند کمک به تعمیر انواع لوازم خانگی کند. تعمیر لوازم خانگی به دلیل اینکه قیمت خرید برخی از این وسایل زیاد است از این رو در صورت خرابی، مصرف کننده اقدام به تعمیر آن می کند. در چنین شرایطی اگر شخصی آگاه به نوع کارکرد لوازم باشد و بتواند به خوبی علت خرابی را تشخیص و آن را بر طرف سازد می تواند به عنوان یک حرفه با درآمد خوب از آن استفاده کند.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

آموزشگاه ایران تعمیرات یکی از قویترین مراکز آموزش و تعمیرات لوازم الکترونیکی اقدام به برگزاری دوره های کاملا تخصصی و حرفه زیر نظر متخصصین متبحر و کار آزموده در کلاس های کاملا عملی با تجهیزات به روز برای علاقمندان کرده است و به طور کامل تدریس می شود.

برخی لوازمی که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی بررسی و تدریس میشود شامل آموزش:

 

 تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی با اینکه انواع مختلفی دارد که در بازار عرضه میشود ولی بیشتر آن ها دارای یک مکنده قدرتمند و یک پنکه میباشند که با سرعت بالایی هوا را به داخل میکشد و تمام زباله ها و ذرات ریز و درشت گرد و غبار را از طریقه یک محفظه کوچک به داخل میکشد و تمام این زباله ها و آلودگی ها در کیسه ای قرار میگیرد هنگامی که این فیلتر گرد و غبار زیادی را بگیرد هوا نمیتواند از آن عبور کند و باعث میشود که برای مکش گرد و غبار فشار بیشتری را به موتور وارد کند و در نتیجه آسیب جدی به موتور میزند برای رفع این مسئله و مشکل جاروبرقی هایی ساخته شدند که منبع آب به جای فیلتر دارند که باعث میشود ذراتی که در ها غوطه ور هستند به سطح آب برخورد کنند و در آن ته نشین شوند در نتیجه این جاروبرقی ها بسیار مقاوم و شکل آن ها به صورت تخم مرغ است البته انواع دیگر جاروبرقی ها هستند که با برس گردانی که دارند آشغال هایی که به موکت و فرش چسبیده میشوند را جمع میکنند و انواع دیگر این ماشین ها هوشمند است که از جدیدترین نوع جاروبرقی محسوب میشود جاروبرقی ها به دلیل اینکه از برق زیادی استفاده میکنند با برق شهری کار میکنند و هیچ مبدلی جهت کاهش ولتاژ برق داخل خود ندارند.که با ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات جاروبرقی بیشتر با آن اشنا خواهید شد و میتوانید به صورت تخصصی به تعمیرات آن بپردازید.

آموزش تعمیرات کولر گازی و اسپلیت

کولر های گازی همانند یخچال طی فرآیند گرماگیر باعث ایجاد سرما و افزایش فشار میشود و عملکرد این فرآیند همانند سیستم کمپرسور میباشد به صورتی که ابتدا گاز را گرم میکند و با فشار زیادی وارد لوله میشود و برای اینکه دمای این گاز را کاهش دهد وارد کندانسور میشود و گرما را به محیط خارج هدایت میکند در این مرحله گاز مقداری گرمای خود را از دست میدهد و سرد میشود و به دلیل اینکه رسوبات و رطوبت ناشی از از جداره های لوله کندانسور از آن جدا شود از درایر عبور میکند و بعد از اینکه گاز خشک شد وارد لوله مویی میشود سطح مقطع این لوله از دو لوله ذکر شده کمتر است به همین دلیل گاز تحت فشار زیادی قرار میگیرد و به شکل مایع در می آید و گاز مایع توسط فشار کمپرسور وارد اوپراتیور میشود که دارای سطح مقطع بیشتری میباشد و امکاناتی را برای گاز داخل ایجاد میکند که با فشار زیادی به بیرون فوران کرده و باعث ایجاد سرما میشود با شرکت در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی بیشتر با این مبحث آشنا میشوید و میتوانید به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوید.

تعمیر یخچال

ایجاد سرما و فرآیند آن توسط موتور انجام میشود به صورتی که وقتی موتور روشن میشود پیستونی که درون سیلندر و داخل کمپرسور است به جهش در می آید و به صورت منظم و مرتب گاز را از لوله برزگشت دریافت میکند و با فشار زیادی این گاز را وارد لوله رفت میکند که پشت یخچال است این فشار زیاد باعث میشود که گاز گرم میشود که از حرارت و دمای آن در کندانسور کم میشود حال این گازی که خنک شده است وقتی از درایر عبور میکند خشک میشود و گاز به حالت مایع درمی آید به دلیل اینکه لوله خروجی فیلتر دارد و همچنین سطح مقطع لوله مویین کم است و گاز در شرایطی قرار میگیرد که فشار آن زیاد میشود و در نهایت به حات مایع در می آید.با شرکت در دو.ره آموزش تعمیرات یخچال بیشتر با این مبحث آشنا میشوید و به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل میشوید.

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

عبارتند از:

  • آشنایی با لوازم خانگی و نحوه کارکرد آنها
  • آشنایی با قطعات داخلی و نحوه کار کرد آنها
  • آشنایی و آموزش کلی الکترونیک
  • آموزش الکترونیک اختصاصی هر وسیله
  • نحوه عیب یابی و تعمیر
  • نحوه تعویض قطعات

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا شرکت در دوره ها آموزش تعمیرات لوازم خانگی با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۲۳

آدرس : میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم.