آموزش تعمیرات تبلت

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1396/12/05 ثبت نام کنید

آموزش تعمیرات تبلت

به دلیل استفاده زیاد از موبایل و کامپیوتر گجت دیگری به بنام تبلت روانه بازار شد و در اختیار مردم قرار گرفت.این دستگاه که هر روزه کارایی های بیشتری را پیدا میکند در ابعاد مختلف قابل حمل و پرتابل است که دارای امکانات ارتباطی قوی از جمله بلوتوث و وای فای میباشد.

فکرش را بکنید اینکه کامپیوتری در ابعاد بین 7 تا 10 اینچ که در جیب پهلوی پالتوی شما هم جا میشود را داشته باشید؛ باور نکردنی بود ولی امروز ممکن شده.من دیده ام تبلتهایی که حتی از رایانه های شخصی در منازل افراد نیز واحد پردازش مرکزی یا همان سی پی یو قوی تری دارند.


تبلت ها معمولاً به دوشکل به بازار ارائه میشوند:

 • آنهاییکه صفحه کلید یا کی برد به آنها متصل میشود.
 • تبلت هاییکه بدون کی برد هستند.

آنهایی که کیبرد به آنها متصل میشود خیلی شبیه لپ تاپ میشوند و به نظر من دیگر تبلت نیستند بلکه یک لپ تاپ جمع و جور و کوچک هستند که سبک است و حمل آن ساده تر ولی تبلت های بدون کی برد خیلی شبیه موبایل ها هستند.
یعنی انگار همان گوشی های موبایل هوشمند است ولی کمی صفحه اش بزرگتر شده و این اهمیت به سزایی دارد که در واقع تبلت ها همان گوشی های موبایل هوشمند هستند فقط کمی بزرگتر.

مجتمع ملی پایتخت بعنوان قدیمی ترین و مجهز ترین مجتمع آموزش تعمیرات موبایل به محض ورود تبلت به بازار ایران آموزش تعمیرات تبلت را راه اندازی کرد و همچنین در دپارتمان تعمیرات بخش تعمیرات تخصصی تبلت را بنیانگذاری نمود و اکنون سالهاست با افتخار بعنوان حرفه ای ترین مرکز در ایران خدمتگذار علاقمندان از اقسا نقاط ایران عزیز می باشد این آموزش نیز مانند سایر دستگاه های الکترونیکی امروزی در دو قسمت مختلف سخت افزاری و قسمت نرم افزاری می باشد که به تفضیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در قسمت سخت افزاری شامل آشنایی با انواع تبلت در بازار های جهانی و داخلی و آموزش باز و بست انواع تبلت از دیگر قسمت های سخت افزاری آموزش تعمیر تبلت می باشد.از مراحل دیگر آموزش سخت افزاری آشنایی با بلوک دیاگرام و معرفی طبقات و اجزاء تشکیل دهنده تبلت ها و آشنایی با انواع باطری در تبلت ها وبررسی عیب های مر بوطه وعیب های رایج باطری انواع تبلت شناخت مدار مدیریت و تغذیه و ولتاژهای تولید شده در بخش های تغذیه می باشد که در دوره آموزش تعمیرات تبلت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از همان اول وقتی تبلت ها وارد بازار شدند بخش عظیمی از آن در اختیار کمپانی اپل بود در واقع این کمپانی توانست با تولید و عرضه دستگاهی به نام آیپد موفقیت بزرگی را از آن خود کند به دنبال همین جریان کمپانی های مختلفی پا در این عرصه گذاشتند و شرو به تولید تبلت ها با برند های مختلف کردنند مانند: تبلت سامسونگ ، تبلت ایسوس و ... به همین خاطر رقابت تنگاتنگی میان کمپانی ها اتفاق افتاد و همه یک هدف را پیش گرفتند که مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند و بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند به همین دلیل تبلت ها هم از لحاظ سخت افزاری هم از لحاظ نرم افزاری روز به روز پیشرفته تر شدند و از سیستم ها پیچیده و به روز تری در آن بکار بردند به همین منظور کاربران زیادی را توانستند به سمت خود جذب کنند و کاربران به چند دسته مختلف تقسیم شدند که هرکدام طرفدار برند خاصی بودند عده ای طرفدار تبلت اپل ، عده ای طرفدار تبلت سامسونگ و عده ای طرفدار سایر برند ها بودند.کمپانی سامسونگ با تولید سری galaxy به رقابت با کمپانی اپل پرداخت و سایر کمپانی ها دیگر روز به روز به امکانات تبلت خود اضفه میکنند و به رقابت با سایر برندهای دیگر میپردازنند.

آموزش تعمیرات تبلت - مرکز تخصصی تعمیرات و آموزش

آموزش تعمیر تبلت چینی

شامل بررسی مدار های صوتی  و آشنایی با بازرسی  اسپیکر و میکرو فون و روشهای تست هر قسمت توسط مولتی متر و عیب یابی بخش صوتی مثل عدم رفت صدا و یا عدم بر گشت صدا و یا عدم صدای زنگ و عدم صدای رسانه درون برنامه ها و همچنین در قسمت تخصصی خود شامل آشنایی با بخش تصویر و ال سی دی و بررسی معایب تصویر از قبیل عدم نمایش تصویر ها و یا شطرنجی شدن تصویر ها می باشد.

همچنین از انواع عیب های دیگر که می توان در این دوره آموزشی بدان پرداخت در قسمت وضوح تصاویر نمایش داده شده در تبلت و یا پرش تصویر ها می باشد که در آموزش تعمیر تبلت مورد بررسی قرار می گیرد.عیب یابی مشکلاتی که باعث پرش تصویر می شود ویا بررسی معایب نور صفحه از گزینه دیگر می باشد که چگونگی رفع هر کدام از عیب های پیش آمده و مطرح شده به صورت تخصصی تر و همراه با جزئیات و نکات ظریف تر آن ها در این دورها مورد بررسی قرار می گیرد قسمت بعدی در این آموزش آشنایی با انواع مدار های شارژر و عیب های مربوط به هر کدام از قبیل عدم شارژ نمودن و همچنین در این قسمت آشنایی با انواع تاچ و چگونگی کار کردن تاچ ها و بررسی عیب های مربوط به هر کدام وروش رفع عیب های تاچ ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از دیگر قسمت های قابل بررسی در دوره های آموزشی تعمیرات تبلت شناخت بخش دور بین عکاسی و فیلم برداری و بررسی مشکلات  و معایب پیش آمده در دوربین و در رابطه با عکس برداری یا فیلم برداری توسط تبلت می باشد که به بررسی معایب و در واقع عیب یابی در این زمینه های پرداخته خواهد شد و پس از دریافت عیب و علل به وجود آمدن در سدد رفع عیب های به وجود آمده در تبلت خواهیم پرداخت.همچنین در قسمت بعدی به بررسی قطعات مختلف دستگاه ها از قبیل سی پی یو و یو اس سی و جی پی یو و…

همچنین کار کرد هر کدام بررسی معایب به وجود آمده و رفع عیب های مر بو طه می باشد و از دیگر قسمت های قابل بحث آموزش فلش و آپدیت نمودن انواع تبلت ها می باشد که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.معرفی مدار آر اف و بررسی قطعات موجود در این بخش از قبیل آی سی آر اف لن و آی سی پی اف و… می باشد و به بررسی شرح وظایف هر یک از این اجزا  به طور جدا گانه در خواهیم پرداخت. همچنین مبحثی دیگر بررسی مشکلات آنتن دهی از قبیل ضعف آنتن ، پرش آنتن و عدم آنتن دهی و رفع ین عیب ها می باشد.

همچنین در قسمت های دیگر می رسیم به آشنایی با ما ژول بلوتوث تبلت ها و وای فای و کلیه قطعات تشکیل دهنده این قسمت در تبلت و بررسی عیب های بلوتوث و وایفای و علت وجود مشکلات در کار کرد آن ها می باشد همچنین آشنایی با انواع سنسور های به کار رفته شده در تبلت ها را مورد بررسی قرار می دهیم و روش استفاده وعیب یابی و رفع عیب ها و کاربرد های هر کدام را نیز در جایگاه خود مورد بررسی قرار داده و خواهیم شناخت همچنین بررسی سیمکارت موجود در تبلت ها و شناخت پایه های آن و بررسی معایب به وجود آمده در سیم کارت در تبلت ها و روش رفع عیب های مربوطه می باشد.

تبلت ها نیز همچون بقیه لوازم الکترونیک ایراداتی پیدا میکنند.عمده مشکلاتی که تبلت ها پیدا میکنند عبارتند از :

 • ضربه خوردگی:معمولاً وقتی تبلت از دستمان به زمین میافتد و یا به هر دلیل دیگری ضربه میخورد اولین ایرادی که پیدا میکند
 • صفحه نمایش آن است.صفحه نمایش یا ال سی دی به صفحه رویی همه تبلتها میگویند که آسیب پذیرترین قسمت هر تبلتی است.این صفحه معمولاً به همراه روکشی نازک از پلاستیک است که به آن تاچ میگویند.با هر ضربه ای اولین احتمال آسیب دبدن به همین تاچ و ال سی دی بر میگردد.
 • ایراد دیگری که تبلتها ممکن است در اثر ضربه خوردن پیدا کنند ایراد آنت دهی است.البته و صد البته ایراد آنتن دهی برای تبلتهایی بوجود میآید که سیم کارت میخورند,آخر بعضی دیگر از تبلتها هستند که سیم کارت نمیخورند و مسلماً ایراد آنت دهی در اثر ضربه خوردن پیدا نخواهند کرد.این ایراد ممکن است برای قطعات بیرونی از جمله مقره آنتن مشکل پیدا بوجود آورد و یا اینکه برای آی سی های داخلی مدار RX-TX  که مدار رادیویی دستگاه میباشد را مشکل دار کند.
 • مشکل دیگری که ضربه خوردگی میتواند بوجود بیاورد ایراد در بازر است یعنی اینکه وقتیکه میخواهیم موزیک یا هر صدای دیگری را توسط تبلت پخش کنیم بازر صدای خش خش ویا به نوعی ویز ویز میدهد که بسیار اعصاب خرد کن است و باید حتماً تعویض شود تا درست شود.
 • ایرادات و مشکلات میکروفن و اسپیکر که در رفت و آمد صدا مشکل پدید میآید و این مشکل ممکن است از درآمدن میکروفون از جای اصلیش باشد تا خرابی آی سی صوتی
 • خاموش شدن تبلت از دیگر ایراداتی است که در اثر ضربه خوردن ممکن است برای تبلت بوجود آید که با باز شدن تبلت و عیب یابی ابتدا به مشتری محترم اعلام هزینه میشود و سپس کار تعمیری انجام میشود.
 • ایراد مهم دیگری که برای تبلت ها بوجود میآید ایرادات بوجود آمده بدلیل رطوبت دیدگی و آب خوردگی است.وقتی دستگاه تبلتی رطوبت میبیند و یا رطوبت شدید در حد آبخوردگی میتواند مشکلات عدیده ای برای تبلت بوجود بیاورد.این ایرادات اکثراً الکترونیکی هستند و ایرادات مربوط به برد تبلت میباشند که گاهی بعضی از آنها قابل مرتفع شدن نیست و باید برد بصورت کامل تعویض شود ولی در اکثر موارد قابل تعمیر است.
 • دسته دیگر ایرادات بر روی تبلتها بر اثر نوسان برق و معمولاً در حین شارژ پدید میآید و این ایرادات عبارتند از سوختن مقاومتهای فیوزی مدار و یا رگولاتورهای شارژ و یا آی سی شارژ و در نهایت ممکن است سی پی یو آسیب دیده باشد.
 • تبلت ها مدلها و برندهای مختلفی دارند که برخی از آنها برندهای اصلی و مهم هستند که قیمتهای متوسط و گرانی دارند و برخی دیگر تبلتهای ارزان قیمت هستند که به تبلت چینی معروفند.برخی از ایرادات روی تبلتها که در مجتمع فنی ملی پایتخت تعمیراتشان انجام میشود عبارتند از:
 • مشلات دوربین اعم از اینکه عکس نگیرد و یا تار باشد عکس آن
 • ایرادات تاچ از جمله اینکه تاچ کار نمیکند و یا کالیبره نیست
 • تعویض و تعمیر فلتهای مختلف بر روی برد
 • مشکلات مربوط به ویبراتور از جمله کار نکردن ویبراتور و یا دایم ویبره کردن
 • رفع ایرادات مربوط به روشن نشدن دستگاه بدلیل ضربه خوردگی
 • مشکلات نخواندن سیم کارت اعم از سوکت و یا آی سی سیمکارت
 • رفع ایراد مدارات rx-tx
 • رفع مشکلات مربوط به عدم شناسایی شبکه داخلی ایران
 • رفع ایرادات صوتی
 • مشکلات مربوط به تصویر اعم از نداشتن تصویر, راه راه بودن تصویر , تار بودن تصویر, کم نور شدن پس از یک مدت و ...
 • رفع مشکلات مربوط به مموری کارت اعم از اینکه دستگاه مموری کارت را نمیخواند و یا فرمت مموری میزند
 • بازیابی اطلاعات مربوط به مموری کارت تبلت ها و موبایلها
 • فلش کردن انواع تبلتهای اصلی و چینی
 • ریختن رام و ارتقاء ورژن نرم افزاری برای انواع تبلتها
 • پایین آوردن نسخه نرم افزاری دستگاه تبلت یا داونگرید
 • بالا بردن نسخه نرم افزاری تبلتها یا آپگرید
 • بازگرداندن تبلت به تنظیمات اولیه کارخانه
 • ایرادات مربوط به شارژ خالی کردن سریع باتریهای تبلتها
 • ساخت و تعویض باتری هاییکه در بازار بشکل اوریجینال موجود نیستند
 • رفع ایرادات مربوط به کانکتور شارژ
 • رفع ایراد مربوط به شارژ خودبخود و شارژ کاذب انواع تبلت و موبایل
 • رفع ایراد مربوط به بلوتوث اعم از کارنکردن و یا متصل نشدن بلوتوث
 • وصل نشدن کابل میکرو یو اس بی micro usb  به دستگاه تبلت
 • رفع ایرادات مربوط به مدارتغذیه و مدار پاور
 • تعویض تاچ و ال سی دی بصورت کاملاً تخصصی و حرفه ای
 • ریبال کردن چیپ های مختلف بصورت کاملاً پیشرفته
 • تعویض تخصصی آی سی های ایراد دار با دستگاه های مدرن و روز دنیا
 • و ده ها ایراد بزرگ و کوچک دیگر که در این مرکز تعمیرات انجام میپذیرد

آموزش تعمیرات تبلت

طراحی تبلت

ساختار و اصول اولیه تبلت ها با گوشی های موبایل تفاوت چندانی ندارد. تبلت ها و موبایل ها برپایه یک اصول برنامه ریزی میشوند در طراحی تبلت ها از روش های مختلفتی استفاده میشود برای طراحی تبلت ها بیشتر کمپانی های به نام از افراد زبده و باهوش استفاده کردند که با طراحی الگوریتم ها روش های نوینی را به کار گرفته اند و باید به این موضوع توجه داشته باشید که افرادی که در این کمپانی ها مشغول به کار و فعالیت هستند اطلاعاتشان را به راحتی در اختیار دیگران نمیگذارنند بنابراین شما برای طراحی یک تبلت خوب و کارامد نیاز به روش های نوین و جدید دارید همه کمپانی های فعال در این زمینه دستگاه ها و تبلت های خود را آپدیت میکنند چرا که با انجام ندادن این کار باعث میشود از رقبای خود عقب بیفتند این کمپانی ها برای اینکه بتوانند در کار خود پیشرفت کنند و به رقابت با سایرین بپردازنند همیشه در حال یادگیری روش های نو هستند.

در زیر نیز به برخی از سرفصل های مهم آموزش تعمیرات تبلت میپردازیم :

 • شناخت و آموزش تعمیر دستگاه ها به همراه عیب یابی آن ها
 • شناخت و آموزش نحوه برخورد با تبلت هایی که آب خوردند و ضربه دیدند
 • شناخت و آموزش نحوه تعویض صفحه نمایش و ال سی دی دستگاه
 • شناخت و آموزش نحوه عیب یابی دستگاه و نحوه برطرف کردن مشکلات دستگاه
 • شناخت و آموزش رفع مشکلات دستگاه از روی شماتیک و نحوه نقشه خوانی آن
 • شناخت و آموزش نحوه باز و بسته کردن صحیح انواع تبلت ها

حال که بعضی ایرادات مدل های مختلف تبلت را عرض کردیم ، میخواهیم به انواع تبلت های موجود در بازار ایران اشاره کنیم:

 • تبلت اپل آیپد ایر apple ipad air
 • تبلت سامسونگ Samsung
 • تبلت آمازون Amazon
 • تبلت لنووو Lenovo
 • تبلت هوآوی Huawei
 • تبلت مایکروسافت Microsoft
 • تبلت ایسوس Asus
 • تبلت ایسر ACER
 • تبلت گوگل Google
 • تبلت انویدیا Nvidia
 • تبلت اچ تی سی HTC
 • تبلت آلکاتل Alcatel
 • تبلت آرکاس Archos
 • تبلت ای او سی Aoc
 • تبلت بارنز اند نوبل Barnes and noble
 • تبلت کوبی کایروس coby kyros
 • تبلت کروما Croma
 • تبلت دیتا ویند Data wind
 • تبلت دل Dell
 • تبلت دی لینک D-link
 • تبلت فلیپ کارت Flipkart
 • تبلت گیکس فون Geeksphone
 • تبلت اچ پی Hp
 • تبلت هوزو Hoozo
 • تبلت آی بال iball
 • تبلت آی بری iBerry
 • تبلت کاربون karbonn
 • تبلت لاوا Lava
 • تبلت ال جی LG
 • تبلت مپ مای ایندیا Map my india
 • تبلت مرکوری Mercury
 • تبلت متیس Metis
 • تبلت میکرومکس Micromax
 • تبلت میلاگرو Milagrow
 • تبلت میلینیوم Millennium
 • تبلت میتاشی Mitashi
 • تبلت نوکیا Nokia
 • تبلت نوشن اینک notion ink
 • تبلت پاناسونیک Panasonic
 • تبلت پنتا penta
 • تبلت پیپو Pipo
 • تبلت اسمارت لینک smartlink
 • تبلت سونی sony
 • تبلت سوئیپ swip
 • تبلت تکلاست teclast
 • تبلت توششیبا Toshiba
 • تبلت ویدئوکان Videocon
 • تبلت ویکد لیک wickedleak
 • تبلت وینتب Wintab
 • تبلت شیائومی Xiaomi
 • تبلت زولو Xolo
 • تبلت زبرونیکس zebronics

همچنین آموزش تعمیرات تبلت های زیر در مجتمع فنی ملی پایتخت انجام میپذیرد:

 • تعمیرات تبلت هیوندای hyundai

 • تعمیرات تبلت هوآوی Huawei

 • تعمیرات تبلت پیرگاردین pierre cardin

 • تعمیرات تبلت تاچ Touch

 • تعمیرات تبلت اچ تی سی htc

 • تعمیرات تبلت دیمو Dimo

 • تعمیرات تبلت ردی Ready

 • تعمیرات تبلت لنوو Lenovo

 • تعمیرات تبلت اپل Apple

 • تعمیرات تبلت سامسونگ Samsung

 • تعمیرات تبلت دلسوس Delsus

 • تعمیرات تبلت زدتاچ Ztouch

 • تعمیرات تبلت وین تاچ Wintouch

 • تعمیر تبلت امپ Ampe

 • تعمیرات تبلت مید Mid

 • تعمیرات تبلت آکستروم Axtrom

 • تعمیرات تبلت سونی Sony

 • تعمیرات تبلت چینی

 • تعمیرات تبلت آرنوا Arnova

 • تعمیرات تبلت ایسوس ایسوز Asus

 • تعمیرات تبلت جی ایکس دی Jxd

 • تعمیرات تبلت آرنوا Arnova

 • تعمیرات تبلت اس کالر Scoller

 • تعمیرات تبلت ایپد Epad

 • تعمیرات تبلت مای ویو My view

 • تعمیرات تبلت زد تی سی Ztc

 • تعمیرات تبلت اینول Ainol

 • تعمیرات تبلت لندر Lander

 • تعمیرات تبلت مارشال Marshal

 • تعمیرات تبلت کانکت Connect

 • تعمیرات تبلت اسمارت تاچ Smart touch

و بسیاری مارکها و برندهای تبلت دیگر که شاید از قلم افتاده باشد ولی تعمیر آنها در مرکز آموزش تعمیرات تبلت انجام میپذیرد.
جهت مشاوره میتوانید با شماره 02188958238 تماس بگیرید و یا به شماره 09195660250 تلگرام بزنید تا همکاران من بصورت رایگان به مشاوره شما بپردازند.