آموزش تعمیرات برد پرینتر و کپی

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
3 1396/12/05 ثبت نام کنید

آموزش تعمیر برد فتوکپی

دستگاه های پرینتر (چاپگر) و کپی از جمله دستگاه های بسیار پر کاربرد می باشند که تقریبأ می توان گفت در همه مراکز و دانشگاه ها و بعضأ در خانه ها به منظور مصارف شخصی استفاده می شود و دارای انواع و اندازه های مختلفی وجود دارد. برخی از این دستگاه ها عملیات چاپ یا کپی رو به صورت رنگی  انجام می دهند و برخی دیگر سیاه و سفید که با توجه به نوع کار می توان تعریف کرد که استفاده از کدام نوع بهتر است.

این قبیل دستگاه ها از جمله ماشین های اداری پر کاربرد است و جز دسته لوازم الکترونیکی هم می توان به حساب آورد. از این رو حتمأ دارای برد الکترونیکی مربوط به خود با نقشه و طراحی خاص خود هستند. که براساس آن برد کارکرد خاص خود را دارند و اگر حتی بخش کوچکی از این برد دستخوش خرابی شود چون مدار الکترونیکی است کل کارکرد دستگاه را تحت الشعاع قرار می دهد و باید عیب یابی و تعمیر شود.    

از جمله مشکلاتی که برای برد می تواند پیش آید سوخته شدن خازن های موجود در این بردها یا حتی ترکیدن آن ها می باشد. در مورد مقاومت های موجود در برد نیز همین مسأل را می توان بیان داشت. حمل و نقل بردها باید با دقت و مراقب انجام شود چرا که تحت فشار بودن بردها هم به آنها آسیب می زند.

آشنایی با انواع برد و نقشه خوانی و ساختار الکترونیکی آن و حتی اینکه شخص بتواند خودش بردی را طراحی کند بسیار پر کاربرد بوده و شرکت های الکترونیکی بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند. آشنایی داشتن با برد دستگاه پرینتر و کپی به دلیل کاربرد گسترده آنها و اینکه چگونه عیب یابی و تعمیر شوند بسیار خائز اهمیت بوده و شخص می تواند به عنوان یک حرفه پر درآمد روی آن حساب باز کند.

مجتمع فنی ملی پایتخت یکی از قویترین مراکز در زمینه تعمیر دستگاه های الکترونیکی و نیز آموزش حرفه ای در این زمینه امکانی را برای علاقمندان یادگیری تعمیر بردهای الکترونیکی (در تمامی دستگاه ها) زیر نظر متخصصین حرفه ای در کلاس های کاملا مجهز و عملی فراهم آورده است.

برخی از سرفصل هایی که در دوره آموزش تعمیرات برد پرینتر و کپی تدریس می شود:

  • آموزش الکترونیک عمومی
  • آشنایی با قطعات الکترونیکی
  • آموزش نقشه خوانی و تفکیک منبع تغذیه و CPU بردهای مختلف
  • آشنایی کامل با اصول تعیین نوع برد برای تعمیرات
  • آشنایی و آموزش با قطعات دیپ، قطعات اس ام دی، مولتی متر و اصول کار با آن، با هویه ها و نحوه صحیح لحیم کاری و…
  • آموزش تعویض مقاومت، خازن، دیود و سایر قطعات الکترونیک مربوط به بردهای DIP و SMD
  • آشنایی با ساختار برد پرینتر و کپی
  • آموزش عیب یابی و نحوه تعمیر آن
  • و …

و بسیار موارد مهم و اساسی که نیاز است یک تعمیر کار حرفه ای بداند. جهت شرکت در این کلاس ها یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۱۹

آدرس » میدان انقلاب خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم.