آموزش تعمیرات پلاتر

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1397/01/26 ثبت نام کنید

دوره آموزش تخصصی تعمیر پلاتر اچ پی و اپسون

پلاتر (Plotter) ، یا رسم کننده، یک دستگاه چاپگر خاص است كه به صورت رایج به منظور چاپ تصاویر گرافیكی یا بقیه ترسیم های با عرض زیاد به كار رفته است . این دستگاه چون قادر به رسم خط، دایره و سایر اشکال است، معمولا برای تهیه ترسیم های فنی و معماری و نیز سایر تصویرهای بُرداری بکار می رود. علاوه بر ان همانطور که گفته شد چون قابلیت چاپ تصاویر با عرض بالا را دارد برای تهیه نقشه های صنعتی و یا تابلوها و … به طورکلی برای رسم شکل های بزرگ مقیلاس استفاده می کنند چرا که چاپگرها حداکثر کاغذهایی به ابعاد A3 را میتوانند چاپ کنند و در کارهای نقشه کشی به ابعاد بیش از این نیاز است. نحوه کار نیز به طور کلی به این صورت می باشد که با حركت هد رنگریز متحرک روی یك صفحه كاغذی بزرگ صورت می گیرد. پلاتر برای تهیه متن مناسب نیست چون باید هر كاراكتر به صورت جداگانه رسم شود كه این كار زمان زیادی را می برد.

آموزش تعمیرات پلاتر

پلاترها به دو گروه تقسیم می شوند. آن هایی که از کاغذ خاصی با پوشش ویژه استفاده می کنند و الکترو استاتیک نامیده می شوند و پلاترهایی که از کاغذ های معمولی استفاده می کنند. این دستگاه بیشتر به منظور اتصال به کامپیوتر برای رسم چیزی که در سیستم کامپیوتر طراحی می شود ساخته شد.

انواع مختلف پلاتر عبارتند از :

  • رسام های جوهر افشان:

مانند چاپگرهای جوهرافشان معمولی ، البته در سایز بزرگتر بوده و قادر به ترسیم اشکال و حروف هستند.

  • رسام های قلمی:

با استفاده از یک یا چند قلم رنگی، خطوط را روی کاغذ یا رسانه ای شفاف، رسم می کنند. این گونه رسام ها برای تهیه متن مناسب نیستند.چون کاراکترها ظاهر ماشینی خواهند داشت، چون فقط با تعویض قلم است که می توان ضخامت خطوط را تغییر داد. (بخصوص در انواع قدیمی تر) ، اما در قالب های بزرگتر که ضخامت قلم چندان مهم نیست، می تواند رسم کند.

  • رسام های الکترواستاتیکی:

مانند چاپگر های لیزری از بار الکتریسیته ساکن و پودر جوهر استفاده می کنند. یعنی این گونه رسام ها ابتدا الگویی از نقطه های باردار الکتریکی را روی کاغذ رسم می کنند و سپس از پودر جوهر استفاده کرده و آن را حرارت می دهند.

از جمله خرابی هایی که برای دستگاه پلاتر ممکن است بروز کند این است که گاهی نازل می گیرد و یا تسمه گیر می کند و باید بر طرف شود. مشکلات مربوط به جوهر افشان یا گیر کردن برگه و بسیاری مشکلات سخت افزاری و بعضأ نرم افزاری که ممکن است در طی عمکلرد آن ایجاد شود. از آنجایی که این وسیله زیر محموعه ماشین های اداری است و به عنوان نوعی پرینتر یا چاپگر نیز مطرح است کاربرد زیادی دارد و می توان به عنوان بخشی از مهارت در تعمیر انواع ماشین های اداری محسوب شود. از این رو آموزشگاه ایران تعمیرات اقدام به برگزاری دوره تخصصی آموزش تعمیر پلاتر برای علاقمندان ورود به این شاخه کرده است.

سر فصل دوره آموزش تعمیرات پلاتر

عبارتند از:

  • آشنایی با مدلهای مختلف پلاتر شابلون، نقشه کش و پلاتر های صنعتی
  • آشنایی با اجزای داخلی پلاتر و نحوه عملکرد آن ها
  •  آموزش عیب یابی  بخش های مختلف دستگاه
  • آموزش تعویض قطعات و تعمیر آنها
  • آموزش نصب و راه اندازی صحیح دستگاه پلاتر و شناسایی آن به کامپیوتر
  • آشنایی و آموزش با مدار الکترونیکی پلاتر و برد پلاتر (اشکالات برد پلاتر)

و بسیاری موارد دیگر که در کلاس های عملی و مجهز و زیر نظر متخصصین این امر آموزش داده می شود. جهت ثبت نام در این دوره یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۱۹

آدرس : میدان انقلاب – خیابان کارگر شکالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک۱۸ – طبقه سوم.