آموزش تعمیرات شارژ کارتریج

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1397/01/26 ثبت نام کنید

 آموزش تعمیرات پرینتر و شارژ کارتریج

یکی از دستگاه هایی که امروزه در هر سازمان و اداره ای می توان یافت، پرینتر است که کاربر می تواند آنرا بر اساس نوع عملکرد و کارایی که مد نظر اوست  نوع آن را انتخاب کند چرا که هر کدام دارای ویژگی های خاصی بوده و به چند نوع تقسیم می شوند.به ماده ای که در پرینترهای جوهرافشان استفاده می شود، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحا تونر گفته می شود. اما محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد را کارتریج می گویند. هد و درام به ترتیب، در کارتریج های جوهری و لیزری وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آنها را روی کاغذ بوسیله مواد مصرفی عهده دار هستند.

کارتریج ھای پرینترھای جوھرافشان قیمت نسبتا بالایی دارند و تعویض آن ھا در ھر دوره ھزینه قابل توجھی (نسبت به قیمت خود پرینتر) را در بر دارد. از این رو شرکت ھای سازنده اقدام به تولید پرینترھایی با قابلیت داشتن مخزن جوھر کردند. مخزن جوھر یا CISS جایگزینی ارزان قیمتی به جای این کارتریج ھای گران قیمت شد. یک CISS از چند مخزن جوھر که با لوله ھایی شبیه لوله ھای آزمایشگاه به ھد پرینتر متصل می شوند تشکیل شده است که می توان آنها را بارها با جوهر شارژ کرد.

کارتریج های قابل شارژ، این کارتریج ھا مواد مصرفی پرینترھای جوھر افشان ھستند که کاربر می تواند شخصا آنھا را با جوھر پر (شارژ) نماید. استفاده از این کارتریج ها نیز هزینه را برای کاربر کاهش می دهد. استفاده از این نوع کارتریج ھا نیاز به تغیری در پرینتر ندارد و از این نظر ھزینه کاربر به مقدار زیادی کاھش می یابد.

در صورت علاقمند بودن به شرکت در دوره آموزش شارژ کارتریج به عنوان بخشی از آموزش تعمیر ماشین های اداری با مرکز مجتمع فنی ملی پایتخت تماس حاصل فرمایید.