آموزش شارژ کارتریج لیزری

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1397/01/26 ثبت نام کنید

دوره تخصصی آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری اچ پی و اپسون

کارتریج ها در پرینتر های لیزری مهم ترین وظیفه را به عهده دارند. از همین رو با خرابی ها و مشکلاتی مواجه می شوند و اگر هم خراب نشوند بالاخره روزی نیاز به شارژ کردن پیدا می کنند و اینجاست که وجود یک متخصص در زمینه تعمیرات شارژ کارتریج می تواند بسیار مفید باشد.

شما با شرکت در دوره آموزش تعمیرات شارژ کارتریج می توانید به یکی از این متخصصان تبدیل شده و به این نیاز بازار پاسخ بدهید تا از این طریق به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

در این مطلب که جهت معرفی این دوره تهیه شده است در ابتدا کارتریج ها را تعریف می کنیم و تفاوت های کارتریج در پرینتر های جوهر افشان و پرینتر های لیزری را عنوان می کنیم. بعد از آن به معرفی دوره آموزش تعمیرات شارژ کارتریج می پردازیم و از ویژگی ها و مزایای دوره تعمیرات شارژ کارتریج سخن می گوییم. در انتها نیز فهرستی از سر فصل های مطرح شده در دوره آموزش شارژ کارتریج را با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

کارتریج چیست؟

کارتریج یکی از مهم ترین قطعات در پرینتر های لیزری و انواع پرینتر های جوهر افشان است. هر کدام از پرینتر های جوهر افشان و پرینتر های لیزری برای چاپ تصویر و متن روی صفحه کاغذ از موادی استفاده می کنند. به موارد مصرفی در پرینتر های جوهرافشان ، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحاً تونر گفته می شود. و محفظه ای که تونر و یا جوهر در آن قرار می گیرد کارتریج  نامیده می شود.

در پرینتر های جوهر افشان دستور پرینت توسط جوهر و به وسیله هد کارتریج روی کاغذ منتقل می گردد. ولی در پرینتر های لیزری انتقال دستور پرینت روی کاغذ به وسیله پودر و یا همان تونر و به وسیله درام کارتریج انجام می پذیرد. در نتیجه هد و درام به ترتیب ، در کارتریج های جوهری و لیزری وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آنها روی کاغذ را به وسیله مواد مصرفی عهده دار می باشند.

منبع تامین رنگ در پرینتر ها بسته به نوع پرینتر که لیزری یا جوهر افشان باشد، تونر یا کارتریج نامیده می‌شود. چاپگرهاي جوهر افشان به وسيله پاشيدن قطرات ريز جوهر روي يك صفحه كاغذ از طريق منافذ ريزي كه در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاوير سياه و سفيد و رنگي در حد كيفيت مناسب مي‌شوند.

رنگ‌هاي اصلي در پرینتر های جوهر افشان، به سه رنگ اصلي تقسيم مي‌شود: آبی، قرمز و زرد. كه به همراه آن‌ها يك رنگ سياه نيز وجود دارد كه براي توليد تصوير و متن با رنگ مشكي به كار مي ‌رود. بعضي از پرینتر های جوهر افشان، از تركيب سه رنگ اصلي، رنگ مشكيِ مركبي به وجود مي‌آورند كه براي نوشتن متن چندان مناسب نيست و رنگ آن به صورت مشكي متمايل به سبز يا آبي مي‌باشد.

در سري قديم پرینتر های جوهر افشان، كارتريج ‌هاي سه رنگ اصلي به يكديگر متصل بودند و در صورت تمام شدن يكي از رنگ‌ها شما مجبور به تعويض هر سه رنگ بوديد. ولي امروزه در پرینتر های جوهر افشان، اين سه رنگ از يكديگر جدا شده‌اند.

معمولاً اكثر پرینتر های جوهر افشان از چهار رنگ اصلي تشكيل شده ‌اند. ولي شما براي چاپ حرفه ‌اي عكس، به يك پرینتر با شش رنگ مجزا احتياج داريد كه علاوه بر سه رنگ اصلي و رنگ مشكي، داراي يك رنگ قرمز روشن و آبي روشن ‌باشد كه در ايجاد تصاوير با رنگ ‌هاي طبيعي‌تر تأثيرگذار است.

اما درباره کارتریج های پرینتر های لیزری باید گفت که تمامی کارتریج های لیزری دارای دو بخش اصلی تونر و درام هستند. گاهی این دو بخش در برخی از دستگاه ها در یک کارتریج و در برخی دیگر به صورت مجزا یعنی هر کدام در یک کارتریج مورد استفاده قرار می گیرند.

در دوره آموزش شارژ کارتریج با طور کامل با نحوه کار کارتریج ها برای چاپ تصاویر و متن ها روی کاغذ آشنا خواهید شد.

با توجه به اینکه کارتریج ها از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده پرینتر های جوهر افشان و پرینتر های لیزری هستند، نگهداری از آن ها بسیار مهم است. اما باید بدانیم کارتریج ها هم مانند دیگر قطعات احتمال خرابی دارند و همچنین ممکن است جوهر موجود در آن ها تمام شود و در این دو حالت پرینتر ما به طور کامل از کار می افتد. اینجاست که نیاز به یک فرد متخصص برای تعمیرات و شارژ کارتریج احساس می شود.

با توجه به استفاده فراوان از دستگاه های پرینتر لیزری و پرینتر جوهر افشان و این مورد که کارتریج ها در این دستگاه ها  از اهمیت بالایی برخوردار هستند همواره نیاز به کسانی که قادر به تعمیرات و شارژ کردن کارتریج های پرینتر های مختلف باشند احساس می شود.

شما با شرکت در این دوره می توانید به یک متخصص در زمینه تعمیرات و شارژ کردن کارتریج پرینتر های مختلف تبدیل شوید و بلافاصله پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات شارژ کارتریج وارد بازار کار در این عرصه شده و با انجام این کار به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

اموزش  شارژ کارتریج لیزری

این دوره یک دوره کامل و جامع است. شما در این دوره نه تنها با انواع پرینتر های مختلف آشنا می شوید بلکه با نحوه عملکرد انواع پرینتر ها آشنا خواهید شد. و مهم تر از همه شما با نحوه عملکرد کارتریج در پرینتر های مختلف آشنا می شوید.

در این کلاس شما تحت نظر برترین متخصصان در زمینه تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات شارژ کارتریج تدریس خواهید شد. از همین رو در طول دوره می توانید از تجربه و اطلاعات بالای این اساتید نهایت استفاده را ببرید.

سر فصل های دوره آموزش شارژ کارتریج

عبارتند از:

  • آشنایی با کارتریج ها در پرینتر های لیزری ، حرارتی ، لیزری و ..
  • معرفی تخصصی کارتریج و انواع آن
  • نحوه تمیز کردن درام
  • آموزش تمیزکاری و سرویس کردن کارتریج
  • نحوه باز و بسته کردن کارتریج و آشنایی با قطعات آن
  • آموزش تعمیر قطعات کارتریج های کنون ، سامسونگ ، اچ پی ، برادر
  • آشنایی با تونر و نحوه تعمیر کردن آن ها

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش شارژ کارتریج میتوانند برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر میتوانند با شماره های 02188957919-------09191080287 تماس بگیرند و همچنین لازم به ذکر است در دوره آموزش تعمیرات پرینتر و همچنین در دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری تعمیرات و شارژ کارتریج بصورت رایگان آموزش داده میشود.