آموزش شارژ کارتریج لیزری

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1399/04/07 ثبت نام کنید

دوره تخصصی آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری اچ پی و اپسون

کارتریج‌ها در پرینتر‌های لیزری مهم‌ترین وظیفه را به عهده دارند. از همین رو با خرابی‌ها و مشکلاتی مواجه می‌شوند و اگر هم خراب نشوند بالاخره روزی نیاز به شارژ کردن پیدا می‌کنند و اینجاست که وجود یک متخصص در زمینه تعمیرات شارژ کارتریج می‌تواند بسیار مفید باشد.

شما با شرکت در دوره آموزش تعمیرات شارژ کارتریج می‌توانید به یکی از این متخصصان تبدیل شده و به این نیاز بازار پاسخ بدهید تا از این طریق به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

در این مطلب که جهت معرفی این دوره تهیه شده، در ابتدا کارتریج‌ها را تعریف می‌کنیم و تفاوت‌های کارتریج در پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری را عنوان می‌کنیم. بعد از آن به معرفی دوره آموزش تعمیرات شارژ کارتریج می‌پردازیم و از ویژگی‌ها و مزایای دوره تعمیرات شارژ کارتریج سخن می‌گوییم. در انتها نیز فهرستی از سر فصل‌های مطرح شده در دوره آموزش شارژ کارتریج را با هم مرور می‌کنیم.

کارتریج چیست؟

کارتریج یکی از مهم‌ترین قطعات در پرینترهای لیزری و انواع پرینترهای جوهر افشان است. هر کدام از پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری برای چاپ تصویر و متن روی صفحه کاغذ از موادی استفاده می‌کنند. به موارد مصرفی در پرینترهای جوهرافشان، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر یا اصطلاحاً تونر گفته می‌شود و محفظه‌ای که تونر یا جوهر در آن قرار می‌گیرد کارتریج نامیده می‌شود.

در پرینترهای جوهرافشان دستور پرینت توسط جوهر و به‌وسیله هد کارتریج روی کاغذ منتقل می‌شود. ولی در پرینترهای لیزری انتقال دستور پرینت روی کاغذ به‌وسیله پودر یا همان تونر و به‌وسیله درام کارتریج انجام می‌شود. در نتیجه هد و درام به ترتیب، در کارتریج‌های جوهری و لیزری وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آن‌ها روی کاغذ را به‌وسیله مواد مصرفی عهده‌دار هستند.

منبع تامین رنگ در پرینترها بسته به نوع پرینتر که لیزری یا جوهر افشان باشد، تونر یا کارتریج نامیده می‌شود. چاپگرهای جوهر افشان به‌وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه كاغذ از طریق منافذ ریزی كه در هد وجود دارد، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد كیفیت مناسب می‌شوند.

رنگ‌های اصلی در پرینترهای جوهر افشان، به سه رنگ اصلی تقسیم می‌شود: آبی، قرمز و زرد. كه به همراه آن‌ها یك رنگ سیاه نیز وجود دارد كه برای تولید تصویر و متن با رنگ مشكی به كار می‌رود. بعضی از پرینتر های جوهرافشان، از تركیب سه رنگ اصلی، رنگ مشكی مركبی به‌وجود می‌آورند كه برای نوشتن متن چندان مناسب نیست و رنگ آن به صورت مشكی متمایل به سبز یا آبی است.

در سری قدیم پرینترهای جوهرافشان، كارتریج‌های سه رنگ اصلی به یكدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یكی از رنگ‌ها، شما مجبور به تعویض هر سه رنگ بودید. ولی امروزه در پرینترهای جوهر افشان، این سه رنگ از یكدیگر جدا شده‌اند.

معمولاً اكثر پرینترهای جوهر افشان از چهار رنگ اصلی تشكیل شده‌‌اند. ولی شما برای چاپ حرفه‌ای عكس، به یك پرینتر با شش رنگ مجزا احتیاج دارید كه علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشكی، دارای یك رنگ قرمز روشن و آبی روشن ‌باشد كه در ایجاد تصاویر با رنگ ‌های طبیعی‌تر تأثیرگذار است.

اما درباره کارتریج پرینترهای لیزری باید گفت که تمامی کارتریج‌های لیزری دارای دو بخش اصلی تونر و درام هستند. گاهی این دو بخش در برخی از دستگاه‌ها در یک کارتریج و در برخی دیگر به صورت مجزا یعنی هر کدام در یک کارتریج مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در دوره آموزش شارژ کارتریج با طور کامل با نحوه کار کارتریج‌ها برای چاپ تصاویر و متن‌ها روی کاغذ آشنا خواهید شد.

با توجه به اینکه کارتریج‌ها از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری هستند، نگهداری از آن‌ها بسیار مهم است. اما باید بدانیم کارتریج‌ها هم مانند دیگر قطعات احتمال خرابی دارند و همچنین ممکن است جوهر موجود در آن‌ها تمام شود و در این دو حالت پرینتر ما به طور کامل از کار می‌افتد. اینجاست که نیاز به یک فرد متخصص برای تعمیرات و شارژ کارتریج احساس می‌شود.

با توجه به استفاده فراوان از دستگاه‌های پرینتر لیزری و پرینتر جوهر افشان و این مورد که کارتریج‌ها در این دستگاه‌ها  از اهمیت بالایی برخوردار هستند، همواره نیاز به کسانی که قادر به تعمیرات و شارژ کردن کارتریج پرینترهای مختلف باشند احساس می‌شود.

شما با شرکت در این دوره می‌توانید به یک متخصص در زمینه تعمیرات و شارژ کارتریج پرینترهای مختلف تبدیل شوید و بلافاصله پس از گذراندن دوره آموزش تعمیرات شارژ کارتریج وارد بازار کار در این عرصه شده و با انجام این کار به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

اموزش  شارژ کارتریج لیزری

این دوره یک دوره کامل و جامع است. شما در این دوره نه تنها با انواع پرینترهای مختلف آشنا می‌شوید بلکه با نحوه عملکرد انواع پرینترها آشنا خواهید شد و مهم‌تر از همه شما با نحوه عملکرد کارتریج در پرینترهای مختلف آشنا می‌شوید.

در این کلاس شما تحت نظر برترین متخصصان در زمینه تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات شارژ کارتریج تدریس خواهید شد. از همین رو در طول دوره می‌توانید از تجربه و اطلاعات بالای این اساتید نهایت استفاده را ببرید.

سر فصل های دوره آموزش شارژ کارتریج

آشنایی با کارتریج ها در پرینترهای لیزری، حرارتی، لیزری و ..
معرفی تخصصی کارتریج و انواع آن
نحوه تمیز کردن درام
آموزش تمیزکاری و سرویس کردن کارتریج
نحوه باز و بسته کردن کارتریج و آشنایی با قطعات آن
آموزش تعمیر قطعات کارتریج های کنون، سامسونگ، اچ پی، برادر
آشنایی با تونر و نحوه تعمیر کردن آن‌ها
علاقمندان به شرکت در دوره آموزش شارژ کارتریج می‌توانند برای ثبت نام یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 02166933237-------09191080287 تماس بگیرند و همچنین لازم به ذکر است در دوره آموزش تعمیرات پرینتر و همچنین در دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری، تعمیرات و شارژ کارتریج به‌صورت رایگان آموزش داده می‌شود.

.تهران-میدان انقلاب بسمت میدان آزادی-بعد از جمالزاده-خ والعصر-کوچه درفش شرقی-پلاک1
02166922379-----02166935921