آموزش تعمیر ریسوگراف

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
3 1402/09/04 ثبت نام کنید

دستگاه ریسوگراف (Risograph) مخصوص چاپ و تکثیر با سرعت بالا می باشد. تکنیک چاپ در این دستگاهها، به نام تکنیک ریسوگرافی شناخته شده است، که از طریق ایجاد متن یا تصویر بر روی استنسیل (مستر) صورت می گیرد. این دستگاه نوعی چاپ تلفیقی را ارائه می دهد. نام اصلی این نوع چاپ داپلیکیشن است ولی استفاده از آن مرسوم نیست.نحوه چاپ در این نوع دستگاه به این ترتیب است که نوعی مرکب خمیری شکل درون استوانه ای به نام درام (Drum) قرار می گیرد و کل سطح این استوانه را آغشته از آن رنگ می کند. پوششی نازک با جنسی خاص روی این درام کشیده می شود که مانع از آن می شود که مرکب از آن عبور کند. این پوشش مستر (Master) نام دارد. در جاهایی که قرار است روی کاغذ چاپ شود بر روی سطح مستر منافذ بسیار ریزی ایجاد می شود که از آنجا مرکب به بیرون تراوش می کند و وقتی کاغذ در تماس با مستر قرار می گیرد طرح مورد نظر روی کاغذ چاپ می شود.

آموزش تعمیرات ریسوگراف

این نوع دستگاه ها به نوعی اسکنر مجهز هستند و با اسکن چیزی که قصد دارید از آن در تعداد بالا چاپ کنید از طریق یک سیستم حرارتی آن طرح را بر روی مستر ایجاد می کند و به طور خود كار آن را روي درام می كشند و بعد ادامه فرآیند. مسترها یکبار مصرف هستند و برای هر کار یک مستر جدید ایجاد می شود. بنابراین دستگاه های ریسوگراف برای تکثیرهای بالای ۲۰۰ عدد استفاده شود بهتر است.

تا اینجا حتمأ متوجه شده اید که چقدر این دستگاه پر کاربرد هست مخصوصأ در دانشگاهها و مراکر تکثیر و چاپ. از این رو بسیار مناسب است که کار با این دستگاه ها و نحوه تعمیر آنها را شخصی بداند چرا که بسیار مهم می باشد.

آموزشگاه ایران تعمیرات اقدام به برگزاری دوره آموزش تعمیر دستگاه ریسوگراف برای علاقمندان کرده است.

 

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیر ریسوگراف

  • آشنایی اولیه با انواع دستگاه های ریسوگراف
  • آشنایی با نحوه کار کردو ساختار این نوع دستگاه ها
  • آشنایی و آموزش تمامی قطعات موحود در آن
  • آموزش نحوه عیب یابی و تعویض و تعمیر قطعات 
  • آموزش عیب یابی و شناخت هات رولر، پرس رولر، ترمیستر، لامپ هیتر، ترانسفر، یونیت هیتر، دولوپر، درام و ایمیج
  • آموزش عیب یابی بخش تغذیه دستگاه، درایو، موتور اصلی، کاست و بای پس کاغذ
  • آموزش شناخت کد خطا ریسوگراف در انواع مختلف

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3