آموزش تعمیرات برد پرینتر و کپی

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2هفته 3 1402/09/04 ثبت نام کنید

دستگاه‌های پرینتر (چاپگر) و کپی از جمله دستگاه‌های بسیار پرکاربرد هستند که تقریبأ می‌توان گفت در همه مراکز و دانشگاه‌ها و بعضأ در خانه‌ها به منظور مصارف شخصی استفاده می‌شود و دارای انواع و اندازه‌های مختلفی است. برخی از این دستگاه‌ها عملیات چاپ یا کپی را به صورت رنگی انجام می‌دهند و برخی دیگر سیاه و سفید، که با توجه به نوع کار می‌توان تعریف کرد که استفاده از کدام نوع بهتر است.

این قبیل دستگاه‌ها از جمله ماشین های اداری پرکاربرد هستند و جزء دسته لوازم الکترونیکی هم می‌توان به حساب آورد. از این رو حتمأ دارای برد الکترونیکی مربوط به خود با نقشه و طراحی خاص خود هستند که براساس آن برد، کارکرد خاص خود را دارند و اگر حتی بخش کوچکی از این برد دستخوش خرابی شود و چون مدار الکترونیکی است، کل کارکرد دستگاه را تحت الشعاع قرار می‌دهد و باید عیب‌یابی و تعمیر شود.    

از جمله مشکلاتی که برای برد می‌تواند پیش آید سوختن خازن‌های موجود در این بردها یا حتی ترکیدن آن‌ها است. در مورد مقاومت‌های موجود در برد نیز همین مسأله را می‌توان بیان داشت. حمل و نقل بردها باید با دقت و مراقب انجام شود چرا که تحت فشار بودن بردها هم به آنها آسیب می‌رساند.

 

آموزش تعمیر برد فتوکپی و پرینتر

آشنایی با انواع برد و نقشه خوانی و ساختار الکترونیکی آن و حتی اینکه شخص بتواند خودش بردی را طراحی کند، بسیار پر کاربرد بوده و شرکت‌های الکترونیکی بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند. آشنایی با برد دستگاه پرینتر و کپی به دلیل کاربرد گسترده آنها و اینکه چگونه عیب‌یابی و تعمیر شوند، بسیار حائز اهمیت بوده و شخص می‌تواند به‌عنوان یک حرفه پر درآمد روی آن حساب باز کند.

ایران تعمیرات یکی از قوی‌ترین مراکز در زمینه تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی و نیز آموزش حرفه‌ای در این زمینه امکانی را برای علاقمندان یادگیری تعمیر بردهای الکترونیکی (در تمامی دستگاه‌ها) زیر نظر متخصصین حرفه‌ای در کلاس‌های کاملا مجهز و عملی فراهم آورده‌است.

اموزش تعمیر برد پرینتر و فتوکپی

سرفصل دوره آموزش تعمیرات برد پرینتر و فتوکپی

  • آموزش الکترونیک عمومی
  • آشنایی با قطعات الکترونیکی
  • آموزش نقشه خوانی و تفکیک منبع تغذیه و CPU بردهای مختلف
  • آشنایی کامل با اصول تعیین نوع برد برای تعمیرات
  • آشنایی و آموزش با قطعات دیپ، قطعات اس ام دی، مولتی متر و اصول کار با آن، با هویه‌ها و نحوه صحیح لحیم کاری و…
  • آموزش تعویض مقاومت، خازن، دیود و سایر قطعات الکترونیک مربوط به بردهای DIP و SMD
  • آشنایی با ساختار برد پرینتر و کپی
  • آموزش عیب یابی و نحوه تعمیر آن

و بسیاری موارد مهم و اساسی که نیاز است یک تعمیر کار حرفه ای بداند. جهت شرکت در دوره آموزش تعمیرات برد پرینتر و فتوکپی یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

 

تلفن تماس : 02166568284

تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3

02166922379-----02166935921