دوره آموزش تعمیر پرینتر حرفه ای

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
1 هفته 3 1402/11/28 ثبت نام کنید

در این مطلب که به جهت آشنایی شما عزیزان با دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای تدارک دیده شده است، در ابتدا به معرفی کلی ای از پرینتر دست می زنیم و انواع پر کاربرد و پر طرفدار پرینترها را معرفی می کنیم. در ادامه دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای را به شما معرفی می کنیم و ویژگی ها و مزیت های این دوره آموزشی را با شما در میان می گذاریم. در انتها نیز سر فصل های مطرح شده در دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای را با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

 

پرینتر چیست؟

پرینتر که در زبان فارسی به آن چاپگر هم می گویند، یکی از تجهیزات جانبی کامپیوترها است. پرینتر، در جایگاه یکی از لوازم جانبی کامپیوتر به کاربر کمک می کند تا متن یا تصویر ایجاد شده در کامپیوتر را بر روی صفحه کاغذ چاپ کند.

پرینترها در انواع و مدل های متفاوتی تهیه و تولید و به بازار عرضه می شوند. از مهم ترین و پر کاربرد ترین انواع پرینتر ها می توانیم به پرینترهای سوزنی، پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری اشاره کنیم. در واقع در حال حاضر دو مدل پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری بسیار پر کاربرد و پر طرفدار هستند.

پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری در دو نوع سیاه و سفید و رنگی به بازار عرضه می شوند. طبیعتاً مدل سیاه و سفید پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای لیزری نسبت به مدل رنگی آن ها از قیمت کمتری برخوردار است. اما با این وجود پرینترهای رنگی جوهر افشان و پرینترهای رنگی لیزری محبوبیت بیشتری نسبت به مدل سیاه و سفید این پرینترها دارند.

نحوه کار و عملکرد پرینتر ها بسته به نوع آن ها می تواند متفاوت باشد. نحوه عملکرد پرینترهای سوزنی با پرینترهای جوهر افشان و لیزری قطعاً متفاوت می باشد.پرینترهای جوهر افشان همانطور که از نام آن ها پیداست جوهری که در کارتریج خود دارند را با نسبت های مختلف از طریق منافذی که در هد آن ها وجود دارد روی صفحه کاغذ پخش می کنند تا از این طریق موجب تشکیل تصاویر و متن ها روی صفحه کاغذ شوند. رنگ های کارتریج پرینترهای جوهر افشان بسته به سیاه و سفید یا رنگی بودن آن ها متفاوت است.

پرینترهای جوهر افشان سیاه و سفید فقط کارتریج با رنگ سیاه دارند اما پرینترهای جوهر افشان رنگی از چهار کارتریج برخوردار می باشند که علاوه بر کارتریج سیاه و سفید، شامل کارتریج های قرمز و زرد و آبی هستند که پرینتر با ترکیب این رنگ ها می تواند هر رنگی را به وجود بیاورد و روی صفحه کاغذ اسپری کند.

آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای

در پرینترهای لیزری تونرها جایگزین کارتریج های پرینترهای جوهر افشان شده اند و همین مساله موجب شده تا شارژ مجدد پرینترهای لیزری بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از پرینترهای جوهر افشان باشد. تصاویر و متن هایی که با استفاده از پرینترهای لیزری روی کاغذ چاپ می شوند کیفیت بسیار بالایی دارند ،از همین رو استفاده از پرینترهای لیزری در حال حاضر بیشتر ا ز پرینترهای جوهر افشان رو به افزایش است.

استفاده از انواع مختلف پرینترها در جهان امروز بسیار زیاد است و همواره رو به افزایش نیز می باشد. کاربرهای کامپیوتر چه در خانه باشند چه در محل کار، هر روز در حال استفاده از انواع متفاوت پرینترها هستند و همین مساله موجب شده تا پرینترهایی که نیاز به تعمیرات دارند روزانه بیشتر و بیشتر شوند.لزوم وجود تعمیرکارانی حرفه ای که بتوانند انواع پرینترها را بشناسند و قادر به عیب یابی و تعمیرات پرینترها باشند ما را بر آن داشت تا دوره ای تحت عنوان دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای تدارک ببینیم.

در دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای شما به یک متخصص حرفه ای در زمینه تعمیرات پرینتر تبدیل می شوید که می توانید بلافاصله پس از گذراندن دوره وارد بازار کار در این عرصه شوید و با انجام تعمیرات به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

 

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای

  • شناخت و آشنایی کامل با برندهای مختلف تولید کننده پرینتر
  • شناخت و آشنایی کامل با شباهت ها و تفاوت های موجود در انواع پرینترها و نحوه عملکرد آن ها
  • آموزش نحوه صحیح باز و بسته کردن انواع متفاوت پرینترها
  • آموزش خطاهای مرتبط به سنسورها و کارایی هر سنسور در حرکت کاغذ
  • آموزش چگونگی جنرال سرویس دستگاه های پرینتر لیزری و جوهرافشان و سوزنی
  • آموزش چگونگی بازکردن نازل جوهر در هد دستگاه چاپگر جوهرافشان
  • آموزش عیب یابی هد چاپگر سوزنی و طریقه تعویض آن
  • آموزش تست پورت ها و رفع عیب آن ها
  • آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای سوزنی ، جوهرافشان ،لیزری ،سیاه و سفید و رنگی

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات پرینتر حرفه ای میتوانند با شماره تلفنهای  تماس بگیرند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرندو به ایشان راهنمایی های لازم را داشته باشند.

تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3
02166922379-----02166935921

02166568284-------09191080287