آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1403/02/22 ثبت نام کنید

آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال شامل آشنایی با قطعات ترازوی دیجیتال بوده که از چندین بخش تشکیل شده و هر کدام از قطعات وظیفه‌ای را جهت عملکرد صحیح دستگاه ترازوی دیجیتال بر عهده دارند. در قطعات تشکیل‌دهنده ترازوی دیجیتال کیفیت در ساخت این قطعات حرف اول را در عملکرد صحیح ترازوهای دیجیتال ایفا می‌کند. به طور میانگین می‌توان گفت هر ترازوی دیجیتال از قطعاتی مانند باطری ترازوی دیجیتال، کیبورد ترازوی دیجیتال، برد اصلی ترازوی دیجیتال، برد نمایشگر ترازوی دیجیتال، استراکچر و….. تشکیل شده‌است.

استفاده صحیح از ترازو موجب طول عمر دستگاه و نیز عملکرد صحیح دستگاه می‌شود و قطعات ترازو ممکن است پس از استفاده‌ی مکرر با مشکل مواجه شود که باید نسبت به این موضوع به آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال پرداخت. ترازوی دیجیتال با پیشرفت روز افزون تکنولوژی جدیدترین و کار آمدترین دستگاه جهت وزن نمودن است و نسبت به ترازوهای قدیمی کارآمدتر و پیچیده‌تر نیز می‌باشد، با این وجود می‌بینیم که روز به روز انواع این ترازوها رو به گسترش است، از جمله می‌توان به ترازوی رطوبت سنج و ترازوی مقایسه کننده که در حال تولید هستند، اشاره کرد.

در مبحث آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال ابتدا به کار راه‌اندازی ترازوهای دیجیتال می‌پردازیم. در ابتدای کار ترازوی دیجیتال را به پریز متصل می‌کنیم، بهتر است در صورت امکان در مسیر اتصال به برق محافظ برق قرار دهیم تا امکان ایجاد مشکلاتی از طریق نوسانات برق به‌وجود نیاید. پس از اتصال از طریق کلید اصلی آف و آن، ترازوی دیجیتال را روشن کرده و بعد از آماده‌شدن ترازو، ماده قابل وزن کردن را روی سینی ترازو قرار می‌دهیم. همچنین به بررسی مدل‌هایی از ترازوی دیجیتال نیز می پردازیم. به انواعی از ترازوی معرفی شده شامل ترازوهای دیجیتال صنعتی، ترازوهای دیجیتال فروشگاهی و ترازوی دیجیتال خانگی و ترازوهای دیجیتال آزمایشگاهی اشاره شده‌است.

ترازوی صنعتی نیز گروهی از انواع ترازوها است که دارای بدنه مقاوم با کاربری متفاوت از بقیه ترازو‌های دیجیتال است که از جمله این ترازوهای دیجیتال صنعتی می‌توان به ترازوی قطعه شمار اشاره کرد که این ترازو دارای امکان شمارش قطعات بوده و در حین توزین تعداد قطعات را نیز شمارش می‌کند و نوع دیگری از ترازوی دیجیتال ترازوی دیجیتال خانگی است که گروهی از ترازوهای دیجیتال است که معمولا به شکل کاسه‌ای مانند تولید می‌شود و برای استفاده در آشپزخانه‌های خانگی قابل استفاده است و با گذر زمان کم کم طرح‌های جدیدی از ترازو های دیجیتالی آشپزخانهها نیز ارائه شده‌است.

 ترازوی زیرپایی گروهی دیگر از ترازوی دیجیتال است که به شکل کاملا مسطح بوده و نمایشگر ترازو روی بدنه در حال نمایش است و روی نمایشگر و بدنه‌ی ترازوی دیجیتال پوشیده شده‌است. ترازو‌های دیجیتالی فروشگاهی گروهی پر فروش از ترازوهای دیجیتال هستند که در فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و تمرکز اکثر تولیدکنندگان به دلیل حجم بالایی از فروش، بر روی این ترازو دارد و بیشترین تولید را دارا است. ترازوهای فروشگاهی دارای تنوع بسیار بالایی هستند که پیشرفته‌ترین این ترازو های دیجیتال ترازوی لیبل پرینتر است که همراه با تولید بارکد واقعی امکان هماهنگ شدن با صندوق فروشگاه را آسان نموده‌است که در جایگاه خود در آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال به آنها پرداخته خواهد شد.

نمونه‌ای دیگر از انواع ترازوهای دیجیتالی، ترازوهای آزمایشگاهی هستند. ترازوهای آزمایشگاهی گروهی از ترازوهای دیجیتال صنعتی است که دارای دقت بسیار بالا و قدرت توزین مواد بسیار ریز و گرمی را دارد. 

آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال

 

دوره آموزش تعمیر ترازوی دیجیتال فروشگاهی

ترازوهای فروشگاهی از سه قسمت اصلی تشکیل می‌شوند که جهت فرا گیری آموزش تعمیرات ترازوی دیجیتال بهتر است افراد با این قطعات آشنایی کامل داشته باشند. اولین قسمت اصلی این ترازوهای دیجیتال صفحه کلید است که هر دکمه موجود در این صفحه عملکرد خاصی را انجام می‌دهند. کفه توزین ترازوهای دیجیتالی از جنس ورق استیل بسیار محکمی انتخاب شده و به راحتی بر روی محل خاصی که برای آن در نظر گرفته شده، قرار می‌گیرد و در زیر محل قرارگیری کفه یک ترازو قرار دارد که برای نصب دستگاه در سطح افقی می‌توان از آن استفاده کرد.

استفاده هر روز بیشتر و بیشتر از ترازوی دیجیتال برای وزن‌کشی و استفاده‌های دیگر، مرکز تخصصی ایران تعمیرات را بر آن داشت تا به‌عنوان اولین برگزارکننده این دوره در ایران باشد، کما اینکه در بسیاری از دوره‌های تخصصی تعمیرات الکترونیک پیش از این نیز پیشگام برگزاری دوره های تعمیرات مختلف الکترونیکی بوده‌است.

 

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات ترازوهای دیجیتال

  • آموزش الکترونیک دیجیتال مربوطه به آموزش تعمیرات ترازوهای دیجیتال
  • آموزش عیب یابی های سخت افزاری
  • تعمیرات کیبورد
  • معرفی آی سی های مختلف در ترازوهای دیجیتال و کاربری آنها
  • چگونگی مسیر یابی عیوب بدون داشتن نقشه
  • شیوه کالیبره کردن
  • کار و تعمیر ترازوهای ایرانی

توضیحات: حتماً قبل از مراجعه حضوری با بخش آموزش هماهنگ بفرمایید -عزیزان کارآموز از شهرستان‌ها از خوابگاه برخوردرا می‌باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3
02166922379-----02166935921