آموزش تعمیرات فتوکپی

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
1 هفته 2 1402/11/28 ثبت نام کنید

آشنایی با اجزا و انواع قطعات دستگاه فتوکپی

 

بدنه و ساختار شاسی

در دستگاه فتوکپی و دیگر ماشین های اداری  بدنه یا به اصطلاح شاسی یک ساختار مهم بوده که محکم بودن و به عبارتی استحکام بدنه باعث عمر بیشتر قطعات داخلی خواهد بود و به همین دلیل بدنه دستگاه های فتوکپی معمولاً بسیار محکم و از پلاستیک فشرده یا فلز ساخته می‌شوند. کشوها،  چرخ های گرداننده، پین ها و ... از اجزای بدنه محسوب می‌شوند.

ضامن آزاد کننده کاست دستگاه فتوکپی

کاغذ کش بخش مهمی در دستگاه‌های فتوکپی است. برای بیرون آوردن کاست کاغذ در زمان تعمیرات باید به ضامن‌هایی که کار قفل و آزاد کردن را بر عهده دارند توجه زیادی کرد. در این مورد باید ضامن آزاد کننده کاست را گرفته و به سمت بالا هل داد تا بتوان کاغذ را در درون آن قرار داد.

درب یا سرپوس برای اسناد یا پرونده ها

در زمان اسکن جهت تهیه فتوکپی از پرونده، نیاز است که محیط عاری از نور و انعکاس‌های مزاحم باشد تا کار به درستی انجام شود. به همین دلیل باید از سلامت درب بالای دستگاه مراقبت کرد تا دچار شکستگی نشود. در بسیاری از موارد دیده شده که درب بالای دستگاه وجود ندارد و مسئول دستگاه برای گرفتن کپی بعد از قرار دادن پرونده بر روی بخش شیشه‌ای جهت انجام اسکن از یک مقوای بزرگ استفاده می‌کند که کاری کاملاً غیر استاندارد است و باعث کاهش کیفیت در زمان انجام اسکن خواهد بود، در حالی که وجود درب دستگاه باعث کیفیت و کارایی بالایی می‌شود.

میز یا صفحه ی شیشه ای اسناد

همان سطح شیشه‌ای است که اسناد را جهت گرفتن کپی روی آن قرار می‌دهند تا بخش اسکنر بتواند یک اسکن کامل از پرونده گرفته و سپس یک کپی از پرونده را بیرون دهد. تمیز و سالم بودن این شیشه نیز از فاکتورهای مهم در تهیه یک اسکن و در نهایت کپی مناسب از دستگاه است. لازم به ذکر است که جهت قرار دادن کاغذ در سایزهای مختلف به صورت صحبح بر روی شیشه علامت‌های لازمه وجود دارد.

تگ برگه (سینی تغذیه)

این بخش جهت گرفتن کپی‌های تک تک استفاده می‌شود به این صورت که کاغذ سفید و خام را در این بخش قرار می‌دهند.

بخش اپتیک در دستگاه فتوکپی

وقتی صحبت از اپتیک در هر دستگاه الکترونیکی می‌شود، اشاره به بخشی دارد که با نور و خواندن اطلاعات نوری سر و کار دارد، در دستگاه فتوکپی هم وقتی نور اسکنر بر روی سند می‌افتد بازتاب آن وارد اپتیک شده و به عبارتی اولین تصویر تشکیل شده در اپتیک اتفاق می‌افتد.

یونیت شارژ

یونیت شارژ بخش مهمی از دستگاه فتوکپی است که وظیفه‌ی باردار کردن الکترونیک درام را عهده‌دار است، یونیت شارژ در بالای درام قرار گرفته که با باز کردن درب درام قابل دیدن است.

درام

قطعه‌ای است که به شکل یک لوله استوانه‌ای است که رنگ آن زرشکی است (البته به رنگ های دیگر نیز وجود دارد) که تصویر کپی بر روی آن در ابتدا تشکیل می‌شود.

یونیت ظهور در دستگاه فتوکپی

در دستگاه‌های پرینتر و فتوکپی پودری به نام تونر وجود دارد که در کپی‌های سیاه و سفید از تونر برای چاپ بر روی کاغذ استفاده می‌شود که این تونر توسط developer (که با پودر سنگین است) عمل انتقال تونر بر روی درام را انجام می‌دهد. باید بدانید که مخزن developer بالای مخزن تونر tunner قرار گرفته و باید دولوپر و تونر مخلوط شود.

هیتر یا فیوزینگ

فیوزینگ یا همان هیتر وظیفه‌ی پخش تونر و پختن آن بر روی کاغذ را عهده دار است که این مرحله آخرین مرحله در چاپ بوده که بعد از آن یک نسخه کپی از سند اصلی از دستگاه خارج  می‌شود.

سینی خروجی کاغذ

این بخش همان بخشی است که بعد از ایجاد کپی و چاپ بر روی کاغذ، کاغذ به سمت خروجی آمده و بر روی یک سینی پلاستیکی قرار می‌گیرد و شما می‌توانید کاغذ را که یک کپی از سند اصلی است را بردارید.

با توجه به مطالب بالا که البته فقط و فقط چند بخش مهم آورده شده به حساسیت و پیچیدگی دستگاه فتوکپی پی بردید، این در حالی است که دستگاه فتوکپی دارای اجزای بسیار بیشتری مانند سنسورها یا بخش الکترونیکی مانند مدار تغذیه و مین برد است که در زمان خرابی هر یک از بخش‌ها باید توسط تکنسین‌های حرفه‌ای، بخش‌های مکانیکی یا الکترونیکی مورد عیب یابی قرار بگیرد.

 

دوره تخصصی آموزش تعمیرات فتوکپی

نیاز به سرعت بالا جهت کپی و همچنین تیراژ زیاد باعث به‌وجود آمدن دستگاه های فتوکپی با سرعت بالا شد که انواع مختلفی شامل رومیزی و کپی‌های ایستاده را شامل می‌شود، نیاز به تعمیر این دستگاه‌ها بعد از گذشت چندی شکل گرفت و آموزش تعمیر ماشین‌های اداری دپارتمانی است که سال‌هاست در آموزشگاه ایران تعمیرات به‌صورت قوی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این مرکز با استفاده از اساتید و تعمیرکاران زبده و برجسته در صدد برآوردن نیازمندی کارورزان و هنرجویان دوره‌های آموزش تعمیرات پرینتر, آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات فتوکپی, آموزش تعمیرات اسکنر و به‌طور کل آموزش تعمیرات ماشین های اداری را راه‌اندازی کرد.

 

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیرات فتوکپی (دستگاه کپی)

 • آشنایی با اجزای مختلف الکترونیکی
 • آموزش کنترل تمام قسمت‌های مکانیکی دستگاه که توسط سیستم الکترونیک انجام می‌شود.
 • آشنایی با برد الکترونیک دستگاه که از اجزای اصلی الکترونیکی آن محسوب می‌شود.
 • آموزش ها به صورت عملی و تئوری برای رفع عیب‌ها انجام می‌شود.
 • آموزش و نحوه باز و بستن دستگاه فتوکپی به صورت واضح و عملی
 • بررسی و عیب یابی انواع دستگاه کپی
 • بررسی و عیب یابی سنسورهای موجود در دستگاه‌های کپی و پرینتر
 • عیب یابی انواع خطاها و شناخت مبحث تحریک سنسورها
 • عیب یابی و آموزش تعمیر موتور الکتریکی دستگاه فتوکپی
 • تشخیص و آموزش مکانیزم کارکرد سولونویید
 • آشنایی و شناخت انواع روش‌های اسکن و آشنایی با انواع خطاهای مرتبط با آن به همراه عیب یابی
 • آموزش و نحوه استفاده از انواع کاغذها در دستگاه کپی و شناسایی انواع خطاها مرتبط با آن
 • نحوه چگونگی راه اندازی دستگاه کپی
 • شناخت و عیب یابی مکانیکی دستگاه و آموزش تعویض قطعات مرتبط با آن
 • آشنایی و شناخت عملکرد مسیر کاغذ و روش چاپ آن‌ها
 • عیب یابی و آموزش مسیر رفت و برگشت کاغذ
 • آشنایی با نحوه ایجاد کردن تصویر در دستگاه فتوکپی و رفع خطاهای مرتبط با آن
 • آموزش چگونگی نحوه تنظیم و تست دستگاه کپی از طریق نقشه و رفع خطاهای مرتبط با آن
 • آموزش نحوه سرویس کردن انواع دستگاه کپی
 • آموزش نحوه شارژ کردن دستگاه کپی با پودرهای سبک و سنگین و مقایسه غلضت آن‌ها با یکدیگر و آشنایی با انواع پودر‌ها
 • رفع خطاهای موجود در لامپ اسکن
 • نحوه کار با سیستم  منوال دستگاه کپی

 

آموزش تعمیرات فتوکپی

 

عملکرد آموزشگاه ایران تعمیرات در برگزاری دوره آموزش تعمیرات فتوکپی در تهران 

آموزش‌ها به صورتی انجام می‌شود که از کارورزان قبل از شروع دوره تعیین سطح گرفته می‌شود که با توجه به سطح توانایی هنرجویان سرفصل‌ها مشخص شود.

آموزشگاه ایران تعمیرات توانایی برگزاری کلاس آموزش تعمیرات دستگاه فتوکپی را در دو کارگاه مجزا دارد. همیشه تلاش ما بر این بوده که از زبده‌ترین و برجسته‌ترین اساتید برای آموزش به کارورزان استفاده نمائیم تا بتوانیم سطح علمی کارورزان خود را تا حد زیادی بالا ببریم.

تمام دوره‌ها در آموزشگاه ایران تعمیرات به صورت عملی برگزار می‌شود که این امر باعث پیشرفت کارورزان در دوره مورد نظر می‌شود. همچنین تلاش ما بر این است که از مدرن‌ترین دستگاه‌های کپی در کارگاه‌های خود استفاده کنیم تا دانش کارورزان همیشه به روز باشد.

هنگام تمام شدن دوره آموزشی کارآموزان محترم می‌توانند به مدت 6 ماه از پشتیبانی آموزشگاه نهایت استفاده را ببرند. مدت زمان آموزشی به گونه‌ای است که کارآموز آن مبحث را به خوبی یاد گرفته باشد. دوره تعمیرات دستگاه فتوکپی بیشترین کارآموزان را برای خود داشته و توانسته رضایت کامل را از این کارورزان بگیرد و کارورزان زیادی را در سراس ایران آموزش بدهد.

اگر علاقه مند به شرکت در دوره‌های آموزش تعمیرات فتوکپی هستید می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین ثبت نام کنید .

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3

Where you can buy Louis Vuitton Replica :

fake lv man bag hermes birkin replica louis vuitton duffle bag replica chanel imitazioni perfette louboutin pas cher cartier love bracelet replica 1:1 louboutin pas cher replica cartier love bracelet replica louis vuitton wallet cartier bracelet replica Borse Louis Vuitton false dove trovarl Bvlgari B.ZERO1 replica ysl imitazione replica cartier love bracelet cartier bracelet replica replica Louis Vuitton shoes hermes belt replica replica lv australia replica borse louis vuitton louis vuitton shoes replica Portafoglio louis vuitton imitazioni Louis Vuitton Taschen replica gucci imitazioni van cleef replica fake bvlgari ring louis vuitton imitate kaufen replica chanel wallet scarpe louis vuitton imitazioni replica louis vuitton wallet 1:1 goyard pas cher Louis Vuitton China online Shop louis vuitton duffle bag replica replica gucci wallet replica louis vuitton wallet replica Jordan 4 gucci imitazioni hermes belt replica fake louis vuitton shoes louis vuitton backpack replica replica cartier love bracelet cartier bracelet replica replique louboutin replica louis vuitton pochette metis bag juste un clou replica Bvlgari B.ZERO1 replica replique Sac Louis Vuitton van cleef replica replica louis vuitton wallet chanel backpack replica