آموزش تعمیرات بارکدخوان

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 هفته 3 1402/11/28 ثبت نام کنید

حتمأ به یاد دارید که قیمت اجناس بر روی تکه کاغذی نوشته می شد و و قیمت اجناس به صورت دستی با یک کاغذ و قلم یا چرتکه محاسبه می شد و بعدها ماشین حساب آمد و کمی محاسبات سریعتر شد. اما با آمدن فروشگاههای زنجیره ای و صف طویل خریداران باید راهکاری استفاده می شد که بتوان سریعتر به محاسبه اجناس پرداخت.

از این رو بارکد ها آمدند. البته بار کد نه فقط برای قیمت اجناس آمد بلکه حاوی اطلاعات هم هستند. اما برای روشن شدن موضوع مورد خرید مطرح شد که اگر دقت کرده باشید با دستگاهی این بارکدها خوانده می شوند و دیگر مختص به فروشگاه های بزرگ نمی شود.به زبان ساده می توان گفت، مجموعه ای از میله ها یا خطوط سیاه رنگی که معمولاً بر روی زمینه ای سفید چاپ می شود و به وسیله آن از کالای خریداری شده شناسایی لازم به عمل می آید و قیمت آن مشخص می شود. به بیان دقیق تر، بارکد عبارت است از انتقال داده ها از طریق امواج نوری. آنها مجموعه ای از خطوط میله ای موازی با عرض‌های گوناگون (پهن و نازک) هستندکه اندازه هر خط معنا و مفهوم خاصی برای دستگاه بارکدخوان دارد. در حقیقت دستگاه بارکدخوان ماشینی است که اطلاعات را به شکل بصری بر روی صفحه نمایش می دهد.

 

دوره تخصصی آموزش تعمیرات دستگاه‌های بارکدخوان

شما در زندگی خود بارها بارکدها را دیده ایدکه ازجمله مکان هایی که با آن برخورد کرده اید در سوپر مارکتها , بیمارستانها زندانها و حتی در خانه خودمان ! از این رو می توان گفت بسیار کارایی بالایی دارد و دستگاه بار کد خوان باید به خوبی کار کند تا این روند تسریع انتقال اطلاعات با مشکل مواجه نشود. همانطور که میدانید و بار ها مشاهده کردید بارکدخوان یک دستگاه الکترونیکی محسوب میشود که اطلاعات روی کالاها را از طریق تابش نور روی بارکد میتواند اسکن کند دارای اجزای بسیار حساسی و مختلفی است که اگر بخشی از آن با مشکل روبرو شود کل دستگاه کارکرد درستی نخواهد داشت. 

بارکدخوان دارای سه مدار میباشد که ابتدا اطلاعات را دریافت میکند و در مرحله دوم آن را تحلیل میکند و در آخر این اطلاعات را تجزیه میکند وقتی تمامی این کارها را انجام داد اطلاعات را منتقل میکند.برای اینکه بتوانید به طور کامل با این دستگاه آشنا شوید و در نهایت به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوید میتوانید در آموزشگاه ایران تعمیرات در دوره آموزش تعمیرات بارکدخوان شرکت کنید از این رو آشنایی با ساختار این دستگاه می تواند گزینه مناسبی برای داشتن حرفه و کسب درآمد باشد چرا که بسیار مهم بوده و نه تنها برای فروشگاهها بلکه برای بسیاری از مکانها دارای بارکدخوان در اندازه و کارایی های متفاوتی میباشند که از آن ها استفاده میکنند.

 

آموزش تعمیر اسکنر بارکدخوان

دستگاه بارکدخوان وسیله ایست که از طریق تابش نور فروسرخ به بارکد کالا ها اطلاعات مربووط به کالا را اسکن میکند در واقع یک دستگاه الکترونیکی محسوب میشود که در مکان های زیادی ازجمله فروشگاه ها ، سوپرمارکت ها ، انبار ها و ... دیده میشود که این دستگاه اجزا مختلفی مانند : منبع نور ، لنز و حسگر نوری میباشد که وظیفه آن تبدیل کردن فرکانس های نوری به الکتریکی میباشد همچنین اکثر دستگاه های بارکدخوان شامل مدارات برای دریافت کردن بارکد سنسور برای تجزیه و تحلیل داده ها مربوط به تصویر و پورت خروجی برای انتقال داده ها میباشد.

 

بارکدخوان نوع قلمی (اسکنر نوع قلمی)

بارکدهای قلمی دارای یک دیود حساس به نور و یک منبع نور هستند که در نوک قلم در کنار هم قرار دارند درواقع این دیود چند کار را انجام میدهد از منبع نوری شدت جریان نور منعکس شده و شکل موجی که تولید میکند و عرض میله و فاصله آن ها از یکدیگر را محاسبه میکند نوری که از فضاهای سفید منتشر میشوند و نشان دهنده شکل موج ولتاژی است که توسط فتویود تولید شده است این شکل موج به شیوه نقطه خط تیره که شبیه به مورس کد میباشد رمزگشایی میشود.

 

آموزش تعمیر بارکدخوان لیزری (اسکنر نوع لیزری)

نوع دیگر بارکدخوان ، بارکدخوان لیزری میباشد که شیوه کار آن مانند بارکدخوان قلمی میباشد که برای منبع نور از یک اشعه لیزری استفاده میکند و دارای یک دیود حساس به نور است همانند بارکدخوان قلمی که برای اندازه گیری شدت نوری که از بارکد خارج میشود مورد استفاده قرار میگیرد اسکنر لیزری و اسکنر قلمی اندازه روشنایی داده را به وسیله مدار دریافت کننده حساس به نور برای شناسایی کردن سیگنال های یکسان با الگوی مدل سازی مقایسه میکند

انواع دیگری هم وجود دارد که بعدا به آن میپردازیم.

آموزش تعمیرات بارکدخوان (بارکد اسکنر)

 

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیر بارکد خوان و بارکد اسکنر

  • آموزش و شناخت با انواع برند ها و مدل های بارکدخوان فروشگاهی و اداری در بازار
  • آموزش و شناخت با نحوه نصب دستگاه بارکد خوان و نحوه ست کردن با نرم افزار های حسابداری
  • آموزش و نحوه تعمیرات برد های دستگاه بارکد خوان
  • آشنایی و شناخت با اجزای مختلف اسکنر و نحوه اسکن کردن تصاویر

آموزشگاه ایران تعمیرات اقدام به برگذاری دوره های آموزش تعمیرات دستگاه های بارکدخوان برای علاقمندان به این زمینه کرده است. در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت در این دوره ها با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3

Where you can buy Louis Vuitton Replica :

fake lv man bag hermes birkin replica louis vuitton duffle bag replica chanel imitazioni perfette louboutin pas cher cartier love bracelet replica 1:1 louboutin pas cher replica cartier love bracelet replica louis vuitton wallet cartier bracelet replica Borse Louis Vuitton false dove trovarl Bvlgari B.ZERO1 replica ysl imitazione replica cartier love bracelet cartier bracelet replica replica Louis Vuitton shoes hermes belt replica replica lv australia replica borse louis vuitton louis vuitton shoes replica Portafoglio louis vuitton imitazioni Louis Vuitton Taschen replica gucci imitazioni van cleef replica fake bvlgari ring louis vuitton imitate kaufen replica chanel wallet scarpe louis vuitton imitazioni replica louis vuitton wallet 1:1 goyard pas cher Louis Vuitton China online Shop louis vuitton duffle bag replica replica gucci wallet replica louis vuitton wallet replica Jordan 4 gucci imitazioni hermes belt replica fake louis vuitton shoes louis vuitton backpack replica replica cartier love bracelet cartier bracelet replica replique louboutin replica louis vuitton pochette metis bag juste un clou replica Bvlgari B.ZERO1 replica replique Sac Louis Vuitton van cleef replica replica louis vuitton wallet chanel backpack replica