چطور به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شویم؟

چطور به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شویم؟

تعمیرکار حرفه‌ای موبایل کسی است که به طور کامل به تمامی جنبه‌های موبایل هوشمند امروزی مسلط باشد. بتواند در یک چشم به هم زدن ایرادهای گوشی‌های خراب شده را پیدا کند و در نهایت قادر به تعمیر کامل گوشی باشد. به نحوی که موبایل مانند روز اولش کار کند. سخت به نظر می‌رسد نه؟ اما واقعیت این است که تبدیل شدن به چنین تعمیرکار حرفه‌ای و متخصصی کار دشواری نیست. در این مطلب درباره روند تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.
 

افزایش روز افزون تقاضا برای تعمیرات موبایل

تصور جهان امروز بدون وجود گوشی موبایل هوشمند غیر ممکن است. گوشی‌های موبایل، یا تلفن‌های همراه که روزی به عنوان وسیله‌ای برای برقراری تماس‌های صوتی به کار می‌رفتند، امروزه همه کار می‌کنند. از برقرای تماس‌های صوتی و تصویری و متنی (که ابتدایی‌ترین کاربردهایشان است) گرفته تا کنترل و مدیریت لوازم هوشمند خانگی. زندگی ما به گوشی موبایل وابسته شده است. افراد زیادی در سراسر جهان تنها با استفاده از یک گوشی موبایل هوشمند درآمد کسب می‌کنند. خیلی‌ها کسب و کارهای آنلاین خود را با گوشی موبایلشان مدیریت و حتی راه اندازی می‌کنند. از طرفی تمامی خدمات بانکی و مالی ما امروزه با گوشی‌های موبایل هوشمند انجام می‌شود. خریدهای اینترنتی، انتقال وجه و... تنها در چند دقیقه با موبایل هوشمند امکان پذیر شده است. بنابر تمامی مواردی که گفته شد، می‌توان به جرات اذعان داشت که امروزه بدون گوشی موبایل هوشمند نمی‌توان زندگی کرد. به همین دلیل هر روزه تعداد افرادی که به استفاده از گوشی موبایل رو می‌آورند بیشتر و بیشتر می‌شود. از طرفی تعداد بسیار زیادی از افراد به طور مداوم در حال تعویض گوشی موبایل هوشمند خود هستند. بنابراین این چرخه هرگز پایان نخواهد یافت و میزان استفاده از گوشی موبایل همواره بیشتر خواهد شد.

از طرف دیگر باید در نظر داشت که گوشی‌های موبایل هوشمند به دلایل مختلفی همیشه در معرض خطرات زیادی قرار دارند. یکی از مهم‌ترین این دلایل می‌تواند این باشد که این گوشی‌ها وسایلی الکترونیکی هستند و وسایل الکترونیکی همیشه امکان خراب شدن یا مواجهه با مشکل و ایراد را دارند. حال تصور کنید تعداد زیادی از افرادی را که هر روزه با یک ایراد یا مشکل و خرابی در موبایل خود مواجه می‌شوند. از آنجا که نمی‌توان بدون گوشی موبایل به سر برد، بلافاصله به دنبال تعمیر آن خواهند رفت. روزانه صدها هزار گوشی موبایل در تعمیرگاه‌های موبایل سراسر کشور در حال تعمیر شدن هستند. با این حال تعداد تعمیرکاران موبایل هنوز هم به اندازه کافی نیست تا بتواند پاسخگوی تمامی نیازهای بازار باشد. از طرفی تعداد زیادی از این تعمیرکاران به صورت تخصصی آموزش ندیده‌اند و در بسیاری از موارد قادر به تعمیر و رفع مشکل کامل موبایل نیستند.

همه این موارد فضا را برای افرادی که تازه می‌خواهند وارد بازار تعمیرات گوشی‌های موبایل شوند آماده کرده است. در کنار تقاضای فراوان برای تعمیر موبایل، درآمد بالایی که تعمیرات گوشی موبایل به همراه دارد می‌تواند انگیزه خوبی برای یادگیری این حرفه باشد. اما برای اینکه یک تعمیرکار موبایل شویم، از کجا باید شروع کنیم؟

 

برای تعمیرکار حرفه‌ای موبایل شدن چه مراحلی را باید طی کرد؟

یادگیری تعمیرات حرفه‌ای موبایل برعکس بعضی از حرفه‌ها است. در این حرفه نمی‌توان با کسب تجربه و یا به اصطلاح شاگردی کردن به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شد. به همین دلیل گذراندن مراحل زیر برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه‌ای موبایل ضروری است.

برای تعمیرکار حرفه‌ای موبایل شدن چه مراحلی را باید طی کرد

باید ابتدا با دستگاه‌های الکترونیکی و نحوه مدارکشی آن‌ها به خوبی آشنا شد.
در مرحله بعد باید شناخت دقیقی از ابزارهایی که در انجام تعمیرات موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرند کسب کرد. بدون اینکه این ابزار و نحوه کار با آنها را بلد باشید نمی‌توانید تعمیرکار موبایل شوید.
مرحله بعدی مرحله یادگیری نحوه پیدا کردن مشکل موبایل است. این مرحله که به اصطلاح به آن عیب یابی می‌گویند در تعمیرات موبایل اهمیت بسیار بالایی دارد. تا زمانی که عیب یابی درستی روی گوشی انجام نشود، تعمیر کامل آن ممکن نخواهد بود.
در این مرحله تعمیر گوشی موبایل را باید یاد گرفت. در واقع رفع تمامی مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری که در مرحله قبل یاد گرفتیم در این مرحله به کارمان می‌آید. در این مرحله نحوه تعویض قطعات را نیز باید بیاموزیم.
مرحله پایانی نیز فراگیری سرویس و تست گوشی موبایل هوشمند است. در این مرحله باید بتوانیم گوشی‌های موبایل را تست کرده و از صحت و سلامت آن‌ها مطمئن شویم.
 

فرآیند تعمیر گوشی به چه صورت است؟

در فرآیند تعمیر گوشی موبایل سه کار اصلی وجود دارند که حتما باید انجام بگیرند. کار اول عیب یابی گوشی موبایل است که در بخش قبلی آن را توضیح دادیم. شما باید تمامی عیب‌ها و ایرادهای نرم افزاری و سخت افزاری گوشی موبایل را در زمان کوتاهی شناسایی کنید. کار دومی که باید انجام دهید تعمیر و تعویض قطعات است. در بسیاری از موارد که ایراد گوشی موبایل نرم افزاری است نیازی به تعویض قطعات نیست، اما در موارد دیگر تعویض قطعات یکی از کارهای اصلی تعمیرکار موبایل است. در انتها نیز سرویس و تست گوشی موبایل را باید انجام داد تا از درست بودن روند تعمیرات روی گوشی اطمینان حاصل کرد.

 

چه دوره‌ای برای یادگیری تعمیرات موبایل مناسب است؟

اگر قصد دارید در دوره‌های آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنید و وارد این بازار کار شده و خود را به درآمد بالایی برسانید بهتر است چند نکته را در انتخاب دوره مناسب در نظر بگیرید. بهترین دوره برای یادگیری تعمیرات گوشی موبایل دوره‌ای است که به صورت عملی محور و پروژه‌ای این حرفه را به شما آموزش بدهد. همچنین باید دوره‌ای را پیدا کنید که آموزش آن تمام و کمال باشد. دوره‌ای که به صورت جامع همه موارد را به شما آموزش ندهد نمی‌تواند از شما یک تعمیرکار حرفه‌ای بسازد.

اگر در دوره‌های آموزش تعمیراتی این مرکز، مانند دوره تعمیرات نرم افزار موبایل، تمایل به شرکت دارید می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمائید و یا فرم پیش ثبت نام را پر کنید تا همکاران ما در دپارتمان آموزشی در اولین فرصت با شما تماس  حاصل کنند.

09191080287-------------------------02166904202