آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل

آموزش تعمیرات مشکلات نرم افزاری موبایل

امروزه استفاده از تلفن‌های همراه یکی از ضروریات زندگی است و همه ما با مقاصد مختلفی از موبایل‌ها استفاده می‌کنیم، گوشی‌های موبایل امروزی نیز از نظر ساختار و پیشرفته‌بودن از موبایل‌های سال‌های پیش بسیار دورند و دیگر شباهتی بینشان وجود ندارد و بهتر است بدانید که موبایل‌های امروزی خود یک کامپیوتر کامل هستند و شما می‌توانید هر کاری را با آن انجام دهید. با  تمام این امکانات هنوز هم از اصلی ترین کاری که یک موبایل انجام می‌دهد برقراری تماس و ارسال و دریافت پیام است که شما بتوانید با دوستان و آشنایان خود در تماس باشید.

ساختار گوشی موبایل های امروزی و مفهوم گوشی های هوشمند

گوشی‌های موبایل امروزی موسوم به گوشی‌های هوشمند هستند و به این معنی است که این نوع گوشی های موبایل قابلیت کامل اتصال به اینترنت را داشته و شما به راحتی می‌توانید از  تمامی برنامه‌های اینترنت استفاده کنید و همچنین خود گوشی موبایل دارای ابزارهای بسیار پیشرفته‌ای هستند که می‌توانید کارهای خارق العاده ای با استفاده از آن‌ها انجام دهید.

آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل

گوشی‌های تلفن همراه جدید نه تنها از نظر سخت افزاری بلکه از نظر نرم افزاری نیز بسیار پیشرفته هستند، ولی این پیشرفته بودن دلیل بر این نیست که دچار مشکل و خرابی نشوند و حتی گوشی‌های هوشمند نیز به مشکلات نرم فزار و سخت افزای زیادی بر می‌خورند. یک موضوع جالب در مورد گوشی‌های موبایل این است که امروزه به دلیل پیشرفته‌تر شدن موضوع الکترونیک و به وجود آمدن چیپ‌های بسیار پیشرفته تقریبا مشکل سخت افزاری برای موبایل پیش نمی‌آید و اگر هم از نظر سخت افزار ایرادی پیدا کنند بیشتر به دلیل عدم استفاده صحیح توسط خود کاربر خواهد بود که یا  به گوشی ضربه وارد می‌کنند یا دچار آب خوردگی می‌شود یا در اثر نوسان برق در حین شارژ دچار مشکل سخت افزاری می‌شوند. بنابراین بیشتر مشکلاتی که برای گوشی‌های موبایل هستند نرم افزاری است که خرابی‌های نرم افزاری حدود 80 درصد مشکلات گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

مشکلات نرم افزاری موبایل ( گوشی های هوشمند)

فرقی نمی‌کند که گوشی شما چه برندی باشد زیرا  خیلی از خرابی‌ها و مشکلات در گوشی‌های موبایل مشابه هستند، مانند هنگ کردن، ریستارت شدن یا ویروسی شدن. در ادامه به بررسی کوتاه برخی از مشکلات گوشی‌ها می‌پردازیم که به نظر سخت افزاری می‌آید ولی نرم افزاری هستند!

آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل

1 – از کار افتادن ماژول هایی مانند دوربین، وای فای، بلوتوث

طبق مراجعات برای تعمیرات که تا کنون شاهد بوده‌ایم کاربران زیادی برای رفع این گونه مشکلات مراجعه کرده‌اند که مثلاً دوربین گوشی از کار افتاده است و همینطور وای فای. در نگاه اول همه شاید بگویند که خب قطعه سخت افزاری مربوط دچار خرابی شده ولی هیچ یک از کاربران به درستی سوال نمی‌کنند که چگونه از کار افتاد؟
با تحقیقاتی که این مرکز تعمیراتی انجام داده متوجه شدیم که بسیاری از کاربران وقتی گوشی موبایل خود را روت می‌کنند در این حالت گوشی موبایل دچار مشکلات جدی می‌شود که در نتیجه می‌تواند موجب از کار افتادن دوربین و ... شود و خود کاربران نیز این که گوشی خود را روت کرده‌اند را نیز فراموش می‌کنند و وقتی دچار مشکلات نرم افزاری مختلفی و حتی از کار افتادن موبایل خود می‌شوند متعجب می‌شوند که چرا گوشی خراب شده است. به غیر از روت کردن باید بدانید که خود به خود نیز مشکلات این چنینی برای موبایل پیش می‌آید که برخی از ماژول‌ها موقتاً از کار می‌افتند. راه حل برطرف سازی این مشکلات در وهله‌ی اول فلش کردن موبایل است که تا 95 درصد اوقات مشکل را برطرف می‌کند.

2 – هنگ کردن های مداوم و کار نکردن برنامه ها بعد از نصب

در دیگر مواردی که مشاهده شده این است که گوشی موبایل در حین استفاده مدام هنگ می‌کند و کار کردن با  آن سخت شده‌است و حتی بسیاری از برنامه‌ها که قبلا کار می‌کردند الان کار نمی‌کنند. از عمده دلایل این نوع خرابی سیستم عامل است یا به عبارتی رام گوشی مشکل پیدا می‌کند که باید تعویض شود و مشکل هنگ کردن و عدم کار کرد برنامه ها 100 درصد با فلش کردن و تعویض رام گوشی حل می‌شود .

3 – ویروسی شدن و نصب شدن نرم  افزارهای مخرب

بسیاری از کاربران مدتی بعد از استفاده از گوشی و خصوصا مرور در اینترنت با گوشی موبایل خود شاهد کند شدن‌های شدید و تقریبا از کار افتادن گوشی شده‌اند که بعد از بررسی‌ها متوجه شده‌اند که گوشی ویروسی شده یا به اشتباه نرم افزارهای مخرب بر روی گوشی نصب شده‌است. راه حل برطرف کردن این گونه مشکلات یعنی پاک کردن ویروس یا بدافزارها این است که گوشی خود را به یک کامپیوتر با آنتی ویروس قوی و به روز وصل کنید و سپس با استفاده از کامپیوتر گوشی موبایل را اسکن نمایید که در چنین مواقعی تا 95 درصد از مشکل حل شده و آنتی ویروس، گوشی را پاک سازی می‌کند و مجدداً گوشی به حالت اولیه و سرعت عادی برمی‌گردد ولی اگر با  این روش مشکل گوشی موبایل حل نشد راه حل بعدی فلش کردن (تعویض رام گوشی) است.

ما تا اینجا به 3 مورد از شایع‌ترین مشکلات گوشی‌های هوشمند پرداختیم ولی باید بدانید که مشکلات و خرابی‌هایی که برای گوشی موبایل پیش می‌آید بسیار بیشتر از این‌ها بوده و گهگاه مشکلاتی عجیب‌تر را نیز شاهد هستیم.
به دلیل استفاده گسترده از گوشی‌های هوشمند که رو به افزایش است و همچنین شاهد به بازار آمدن مدل‌های جدید گوشی‌های تلفن همراه هستیم بنابراین بازار کار خوبی با موضوع خدمات فنی و تعمیراتی برای گوشی‌های موبایل به وجود آمده‌است که باعث شده تا شغل تعمیرات موبایل به شغلی آینده دار و پر درآمد تبدیل شود. برای همین آموزشگاه ایران تعمیرات نیز در راستای کمک به علاقه‌مندان جهت یادگیری حرفه‌ای تعمیرات گوشی‌های موبایل دوره آموزش تعمیرات موبایل را برگزار کرده‌است. شما در این دوره به صورت کامل تمامی مباحث مربوطه به موبایل را خواهید آموخت و یاد خواهید گرفت که به راحتی یک موبایل را عیب یابی کرده و تعمیر نمایید.

آموزش تعمیر نرم افزار موبایل

یکی از مباحث شیرین و مورد نیاز جامعه در خصوص تعمیرات موبایل تعمیرات نرم افزاری و رفع مشکلات نرم افزار گوشی های موبایل امروزی میباشد.همان طور که در بالا مطالعه کردید مشکلات نرم افزاری بسیار بیشتر از مشکلات سخت افزاری می باشد. در این دوره آموزشی در ابتدا  تمامی مشکلات نرم افزاری به صورت کامل تشریح خواهد شد و همچنین با دلایل به وجو آمدن مشکلات نرم افزاری آشنایی پیدا کرده و سپس راه حل برطرف کردن هریک از مشکلات آموزش داده میشود .لازم به ذکر است که دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل در این مرکز به صورت کاملاً عملی برگزار می گردد تا کار آموز به راحتی و بعد از اتمام دوره بتواند در بازار کار مشغول به کار شود.

سرفصل آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل و رفع مشکلات آن

 • آشنایی با انواع سیستم عامل های تلفن همراه ( اندروید ، IOS و ....)
 • آموزش برطرف سازی گیر کردن گوشی در حالت لوگو و بالا نیامدن (گیر کردن روی آرم اپل)
 • آشنایی با مشکلاتی که نیازمند فلش کردن هستند
 • آشنایی با ابزارها و نرم افزارها جهت فلش کردن گوشی موبایل
 • آموزش کار با نرم افزارهای فلش گوشی موبایل مانند Odin و .....
 • اموزش فلش گوشی
 • اموزش فلش كردن گوشي سامسونگ
 • اموزش فلش كردن گوشي هواوی
 • رفع مشکل هنگ گوشی
 • آموزش برطرف سازی مشکل عدم نصب برنامه ها
 • کار با حافظه ی پنهان گوشی ( کش) و پاکسازی آن حهت افزایش سرعت گوشی موبایل
 • روش انتخاب ورژن مناسب و مخصوص گوشی مورد نطر
 • رفع مشکل فلش نگرفتن گوشی
 • روش ساخت اپل آی دی APPLE ID
 •  سیستم صحیح هارد ریست HARD RESET
 • اس آف گوشی S-OFF
 • فلش کردن گوشی از طریق باکس نرم افزاری
 • فلش از طریق هارد
 • فلش به وسیله رم
 • فایل شناسی
 • نصب دسته ای نرم افزارها بر روی گوشی
 • شیوه صحیح بک آپ گیری از گوشی BACK UP
 • روش ريستور كردن ايفون

و بسیاری نکات کلیدی و تعمیراتی دیگر که در طول دوره گفته خواهد شد .

همان طور که گفته شد این دوره به صورت کاملاً عملی و در کارگاه های مجهز برگزار می‌شود تا کاراموزان در تعمیرات مهارت لازم را به دست آورند و بتواند تمامی گوشی‌های موبایل را به خوبی فلش کرده و تمامی مشکلات نرم افزار آن‌ها را برطرف کنند.

بررسی دوره آموزش تعمیر نرم افزار موبایل

آموزش‌های مختلفی در آموزشگاه ایران تعمیرات تدریس می‌شود که می‌توان از مهم ترین آن ها نام برد: شناخت به همراه آموزش نرم افزار سامسونگ، آموزش فلش کردن موبایل، آموزش فلش کردن نوکیا، سونی، ال جی، هواوی، اچ تی سی (HTC) به همراه جدیدترین روش‌ها و نکته‌های آموزشی و هزاران ترفند برای کسانی که به تعمیرات نرم افزاری موبایل علاقه دارند، کلاس ها زیر نظر اساتید مجرب و با سابقه برای شما کارآموزان با بهترین امکانات برگزار می‌شود.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

021-88959107

09191080287

آدرس مراجعه حضوری: میدان انقلاب – خیابان کارگرشمالی – بعداز خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک ۱۸ – طبقه سوم