آموزش تعمیرات موبایل

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
1 ماه 2 1398/08/18 ثبت نام کنید
مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
1 ماه 4 1398/08/18 ثبت نام کنید

آموزش تعمیرات موبایل در واقع به دوره‌ای گفته می‌شود که در آن کارآموز با تمام قطعات موبایل آشنا می‌شود به طوریکه می‌توانند به عیب‌یابی و مشکلات مربوط به تعمیرات موبایل بپردازند در واقع برای اینکه بتوانید در این زمینه مهارت بالایی کسب کنید نیاز به یک استاد ماهر دارید که بتواند نیاز شما را در زمینه آموزش تعمیرات موبایل رفع کند. در زمان گذشته افراد این نیاز خود را به صورت خودآموز برطرف می‌کردند ولی امروزه به دلیل پیچیده شدن موبایل‌ها این کار امکان پذیر نیست و نیازمند دانش و تجربه زیاد در این زمینه است در نتیجه بحث تعمیرات موبایل به یک حرفۀ کاملاً عملی تبدیل شده است و اگر افراد بتوانند این دانش را یاد بگیرند می‌توانند به درآمد خوبی دست پیدا کنند. به جرأت پرطرفدارترین دوره آموزشی در آموزشگاه ایران تعمیرات، دوره آموزش تعمیرات موبایل می‌باشد. دوره‌ای که وقتی آموزشگاه ایران تعمیرات شروع به برگزاری آن نمود خیلی از آموزشگاه‌های الکترونیک باور نمی‌کردند روزی برسد که تعمیرات موبایل چنان گستره‌ای پیدا کند که سر هر کوچه‌ای شاید بتوان به سادگی یک تعمیرگاه موبایل پیدا کرد .

قبل از آشنایی با تعمیرات موبایل لازم است با برخی از قطعات آن نیز آشنا شوید:

اجزای تشکیل دهنده موبایل شامل قاب جلویی و قاب پشتی آن است.

 • قاب جلویی: شامل طلق، بدنه اصلی، کیبورد (در گوشی های غیر لمسی)
 • قاب پشتی: شامل شماره سریال 15 رقمی که همان IMEI می‌باشد و از طریق این شماره می‌توان سریال اصلی گوشی در مادربرد را بدست آورد.

در پشت قاب گوشی قطعاتی قرار گرفته‌اند که شامل موارد زیر است: باتری، آنتن مخفی، آنتن (در 4 نوع ثابت، هوایی، مخفی و کشویی)، ویبراتور، بازر( همان صدای زنگ گوشی) میکروفون و UIF

قطعات موبایل

خازن

از خازن‌ها برای ذخیره ولتاژ استفاده می‌شود. خازن در انواع مختلفی ساخته شده و با توجه به نوع کاربردش در مدار از انواع مختلف آن استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای رایج خازن در گوشی‌های موبایل برای فلش دوربین است که نیاز به ولتاژ بالا دارد و این ولتاژ توسط خازن تامین می‌گردد.

مقاومت ها 

از مقاوت برای کاهش ولتاژ استفاده می‌شود. یکی از مهمترین مقاومت‌های استفاده شده در موبایل مقاومت NTC است. این مقاومت نسبت به عوامل فیزیکی قابلیت تغییر دارد و نوعی مقاومت حرارتی است.

ترانزیستور

قطعه‌ای با 3 پایه الکترونیکی است و به عنوان سوئیچینگ و تقویت کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد این قطعه بستگی به مدار به‌کار رفته در موبایل دارد.

دیود

جریان به صورت یک طرفه در دیودها حرکت می‌کند. دیودها انواع و کاربردهای متفاوتی دارند. این قطعات نقش تثبیت کننده و محافظتی را بر عهده دارند.

سیم پیچ (سلف)

این قطعه کاربرد بسیار زیادی در مدارهای فرکانسی دارد و از آن به عنوان ذخیرکننده  ولتاژ و فیلتر در مدارات می‌توان استفاده کرد.

آی سی

آی سی از پرکاربردترین قطعات در بین مدارت الکترونیکی است و کارایی متفاوتی نیز دارد.

بردهای به کار رفته در سخت افزار گوشی موبایل به سه بلوک اصلی تقسیم بندی می‌شود:

 • بلوک Analog Frequency
 •  بلوک Base Band
 •  بلوک RF(  Radio Frequency)

بلوک Analog Frequency

میکروفون، بلندگو و آی سی صوت در این بلوک قرار می‌گیرند.

بلوک Base Band

قطعات مربوط به این بلوک در قسمت میانی و پایانی برد قرار دارند و شامل منبع تغذیه، شارژینگ وMCU می‌شود. 

بلوک RF) Radio Frequency)

این بلوک در بخش بالایی موبایل قرار دارد و وظیفه آن ارتباط با BTS و دریافت فرکانس‌های GSM آنها و انتقال اطلاعاتی بدست آمده به بخش‌های دیگر.

دوره آموزش تعمیرات موبایل
 

معرفی دوره تخصصی آموزش تعمیرات موبایل

فکر می‌کنید علت اینکه واقعاً در هر محله‌ای حتماً یک مرکز تعمیرات موبایل وجود دارد چیست؟ این سوالی است که از خیلی از کارآموزان گذشته و حال آموزشگاه ایران تعمیرات پرسیده‌ام. اکثر آنها جوابشان این بود که خیلی موبایل داریم و در هر خانه‌ای چندین گوشی موبایل پیدا می‌شود. آری این صحیح است اما دلایل مهم‌تری را من سراغ دارم. یکی اینکه کار تعمیرات موبایل شغلی بسیار ساده است و این برای آنها که دنبال کار ساده می‌گردند می‌تواند مزیت خوبی باشد. دیگر اینکه در تعمیرات موبایل درآمد خوبی نهفته است درآمدی پنهان که به سادگی به دست می‌آید. نمی‌دانم چرا وقتی این بخش را می‌گویم به یاد استخراج طلا از معدن طلا می‌افتم. آخر آن نیز شغلی ساده، با وسایل اندک ولی پر درآمد است و صد البته رفتن به سوی آموزش تعمیر موبایل دلایل دیگری نیز دارد. از جمله  اینکه موبایل

یکی از پرطرفدارترین تکنولوژی‌های روز دنیاست و فراوانی بالایی دارد بنابراین یک درآمد بالقوه می‌باشد.

تعداد استفاده کنندگان از تلفن همراه 7,2 میلیارد نفر می‌باشد و همه گوشی‌ها با هر مدل و مارکی خرابی دارند هم مشکل سخت افزاری هم مشکل نرم افزاری بنابراین به عنوان یک بازار کار خوب می‌توان نگاه کرد. اما این تکنوژی معایب زیادی هم دارد در دنیای امروز بیشتر افراد به گوشی همراه اعتیاد دارند .

در ادامه می‌خواهیم وارد دنیای بزرگ تعمیرات موبایل شویم برای علاقمندان به آموزش این دوره سرفصل‌های آموزشی خود را بازگو کنیم. در درجه اول دوستان عزیز باید آموزش الکترونیک پایه را برای دوره آموزش تعمیرات موبایل بگذرانند تا بتوانند وارد بحث تعمیرات موبایل یا هر دستگاه دیگری شوند.

روند دوره آموزش تعمیرات موبایل چگونه است؟

کار آموز با گذراندن دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه ایران تعمیرات می‌تواند به عیب یابی و تعمیر موبایل در برندهای مختلف بپردازد. در طول دروه کارآموز زیر نظر اساتید و تعمیرکاران حرفه‌ای قرار می‌گیرد تا بتواند با تمام جوانب کاری آشنا شود این کار باید توسط تعمیرکاران و اساتید حرفه‌ای انجام شود چرا که با آمدن گوشی‌های هوشمند نسل جدی نظیر: آیفون 8، نوت 8، آیفون X و .. تعمیرات موبایل پیچیده‌تر می‌شود و نیازمند حضور افراد خبره در آموزشگاه تعمیرات موبایل جزء ملزومات محسوب می‌شود که آموزشگاه ایران تعمیرات این ویژگی را دارد. تا چند سال آینده تمامی افراد در دست خود یک گوشی هوشمند را دارند و این مسئله نشان دهنده وجود تعمیرکاران بیشتر برای تعمیرات موبایل را نشان می‌دهد. در ایران تعمیرات این فرصت برای کارآموزان فراهم می‌شود که بعد از اتمام دوره آموزش تعمیر موبایل خود را سریع وارد بازار کار پر درآمد تعمیرات موبایل کنند اما این نکته را فراموش نکنید که برای یادگیری دوره آموزش تعمیرات موبایل نیاز به تلاش و پشتکار فراوانی دارد تا بتوانید تمام قلق‌ها و راه کارهای تعمیرات موبایل را یاد بگیرید.

توضیحات دوره آموزش تعمیرات موبایل

 • معرفی قطعات اولین قدم برای آموزش الکترونیک
 • معرفی شناسه اختصاری بر روی نقشه خازن، مقاومت، سلف، دیود پل، دیود، بلندگو                           
 • نحوۀ استفاده از مولتی متر برای تست سلامت قطعات
 • آموزش نحوۀ استفاده از سشوار صنعتی برای بداشتن قطعات پلاستیکی
 • آموزش دستگاه التراسونیک و مایع التراسونیک و نسبت استفاده از این مایع  به آب
 • آموزش انواع ابزارها مانند  استفاده صحیح برای نگهداری برد اصلی از گیره سه فک، گیره فلزی
 • نحوۀ استفاده از دستبند Esd
 • معرفی دستگاه لوپ (loop) یا همان میکروسکوپ و شیوه صحیح استفاده از آن برای بررسی بهتر برد
 • معرفی هیتر یا همان هوای گرم  و نحوه استفاده از این دستگاه بر روی برد
 • معرفی دستگاه منبع تغذیه یا پاور سوپلای (power supply ) و نحوۀ استفاده صحیح از آن
 • معرفی قلع و کاربرد آن در لحیم کاری مدار و همچنین نقش آن در سیم کشی
 • معرفی سیم لاکی و کاربرد آن در سیم کشی بین قطعات
 • معرفی روغن فلکسی و کاربرد آن و نحوه استفاده بر روی برد
 • معرفی اسپری‌ها مانند اسپری ناهید برای شستشوی برد

دوره‌های دیگر ایران تعمیرات : آموزش تعمیرات پرینتر

آموزش تعمیرات موبایل

معرفی دوره سخت افزار و نرم افزار آموزش تعمیرات موبایل

مواردی که در بالا ذکر شد فقط بخشی از آموزش تعمیر موبایل، در بخش الکترونیک پایه (smd) می‌باشد در این مرحله وارد بحث آموزش تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل می‌شویم.

دوره پیشرفته سخت افزار آموزش تعمیرات موبایل

برای گذراندن دوره پیشرفته آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل ابتدا باید دوره مقدماتی آموزش تعمیرات موبایل را بگذرانید در دوره پیشرفته کارآموز با مباحثی مانند عیب یابی و ترمیم پایه‌ها روی برد، روش عوض کردن گلس، تعمیر تاچUV ، مسیریابی به صورت پیشرفته، درست کردن و حیا کردن باتری گوشی، سیم‌کشی به صورت پیشرفته، عوض‌کردن اصولی آی سی‌ها و ... آشنا می‌شود این مباحث ذکر شده مربوط به آموزش تعمیرات تخصصی موبایل می‌باشد که بسیاری از تعمیرکاران موبایل از این مباحث آگاهی ندارند .

دوره مقدماتی سخت افزار آموزش تعمیر موبایل

کارآموز در دوره مقدماتی سخت افزار آموزش تعمیر موبایل با مباحثی مانند: شناخت با آی سی‌های موبایل، طریقه نقشه خوانی موبایل، طریقه مسیریابی، روش باز و بسته کردن موبایل‌ها در مدل‌های مختلف، عوض کردن آی سی، آشنا شدن با لوپ، هویه، هیتر، عوض‌کردن فلت، آشنایی با  الکترونیک پایه و ... که آموزشگاه ایران تعمیرات تمام این مباحث را به صورت کامل و عملی به کارآموزان آموزش می‌دهد.  لوپ جزء گران‌ترین لوازم در تعمیرات موبایل بوده و این امکان را فراهم می‌کند تا برد گوشی را با زوم بسیار بالایی بتوان دید.لوپ‌ها در دو نوع دیجیتال و آنالوگ وجود دارند. اما لوپ‌های دیجیتال به دلیل تاخیر زمانی زیاد مناسب نیستند و همین موضوع  مانع  استفاده درست از لوپ می‌شود. برند یاکسون جزء برندهای معروف لوپ است و دارای مدل های متنوع از جمله AK12، AK21، AK17 و … می‌باشد. لوپ  AK14 برای تعمیرات موبایل اصلاً مناسب نیست و توصیه نمی‌شود. تقریباً می‌توان  لوپ Yaxun AK21 را به عنوان گزینه و انتخاب بهتر در تعمیرات گوشی‌های همراه مورد استفاده قرار داد.

هویه هوای گرم (هیتر، بلوور)

به این دستگاه بلوور، هیتر یا هویۀ هوای گرم نیز گفته می‌شود. این دستگاه به این صورت عمل می‌کند که یک فن در دسته و یا داخل خود دستگاه واقع شده است و باعث ایجاد باد می‌شود. در دستۀ دستگاه یک المنت وجود دارد و باد سرد را به باد گرم تبدیل می‌کند. شدت باد و دما قابل تغییر و تنطیم است. هیترها چند سرَری بزرگ و کوچک لازم دارند تا باتوجه به عملکردشان سری موردنظر را  متصل نماییم. این دستگاه برای موارد وختلفی استفاده می‌شود مانند جدا کردن تاچ تا تعویض سوکت شارژ، آی سی‌های خراب و کانکتور سیم کارت و ... تعمیرات موبایل بدون هیتر کاری دشوار  می‌باشد و وجود آن بسیار ضروری است.منبع تغذیه DC  عملکردی مشابه به باتری دارد. از منبع تغذیه برای شارژ کردن باتری موبایل و تست کردن جریان گوشی‌های خاموش و ... استفاده می‌شود. منبع تغذیه در دو نوع آنالوگ و دیجیتال موجود می‌باشد. هر چقدر منبع تغذیه از دقت و توان بالاتری برخوردار باشد قیمت آن بیشتر می‎باشد در ضمن منبع تغذیه دیجیتال گزینه بهتری برای تعمیرات موبایل است.

اسم این دستگاه مالتی متر است اما در بازار به نام های مولتی متر و اهم متر نیز شهرت دارد.

برای کار تعمیر موبایل ، نیاز به یک مالتی متر پیشرفته ندارید و با مالتی متر های نسبتا معمولی هم کارتان میشود.

این دستگاه برای تست مسیر های موبایل، تست قطعات، ولتاژ گیری باتری و بعضی از قطعات روی موبایل کاربرد دارد.

مالتی متر

این دستگاه در بازار به نام مولتی متر و اهم متر معروف است. کار تعمیرات موبایل با یک مالتی متر معمولی و متوسط هم انجام می گیرد  نیاز به مالتی متر بسیار پیشرفته نیست. از مالتی متر برای تست مسیرهای موبایل، تست قطعات، ولتاژگیری باتری و قطعات دیگر موبایل استفاده می‌شود. از هویه SMD دوبل در تعمیر موبایل جهت برداشتن قطعاتی همچون خازن، مقاومت، سلف و دیود استفاده میشود. نحوه ی کارکرد هویه ی SMD دقیقا مانند دو هویه ی قلمی است.

فقط قطعاتی بر روی بورد موبایل یا این دستگاه، قابل تعویض هستند که دو پایه دارند نه بیشتر. از این ابزار برای برداشتن خازن، مقاومت، سلف و دیود استفاده می‌گردد. عملکرد هویه SMD کاملاً مشابه دو هویه قلمی است.

هویه ابزرای آشنا برای ما است. زیرا بارها در منزل از آن استفاده کرده ایم. در تعمیر موبایل از دو نوع هویه قلمی استفاده می‌شود. یکی هویه قلمی قابل تنظیم و دیگری هویه قلمی معمولی می‌باشد. از هویه های قلمی قابل تنظیم برای کارهای لحیم کردن پایه‌ها و قطعات ریز و کوچیک و از هویه معمولی برای هویه کردن پایه‌های نگه‌دارندۀ سوکت شارژ و ... استفاده می‌شود.

آچار یا پیچ گوشتی

برای تعمیر گوشی در همان ابتدای کار باید آن را باز کنید. برای این کار نیاز به آچار و پیچ گوشتی دارید. پیچ‌گوشتی‌هایی که خاصیت آهنربایی دارند عملکرد و کارایی بهتری نسبت به سایر پیچ گوشتی‌ها دارند.
قبل از تعمیر هرگوشی، ابتدا باید بتوانید آن را باز کنید. بهتر از از خرید پیچ گوشتی هایی سَر آن ها قابل تعویض است اجتناب کنید. در اینجا تعدادی از این آچارها را به شما معرفی می‌کنیم:
آچار4سو : این ابزار پرکاربردترین آچار در تعمیرات موبایل است بدون این ابزار هیچ گوشی تقریبا تا اخر باز نمی‌شود.
آچار 2سو : کم کاربرد است و برای بعضی از پیچ‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آچار آیفون: این ابزار برای باز کردن پیچ‌های پایین موبایل آیفون کاربرد دارد.
آچارT6 و  :T5 در تعمیرات گوشی های قدیمی و ساده مورد استقاده قرار می‌گیرد.
آچار 2 سو _ برای بعضی از پیچ های خاص کاربرد دارد و کم استفاده میشود.
ابزارهای نام برده جزء اصلی‌ترین ابزارهای مورد نیاز در تعمیرات گوشی‌های موبایل می‌باشد اما رفته رفته این ابزارها بیشتر هم می‌شوند چون گوشی‌های بروز‌تر و مدرن‌تری وارد بازار می‌شود که نیاز به ابزارهای خاص خود  می‌باشند.
اما سایر ابزارهای کاربردی در تعمیرات موبایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
شابلون آی سی، چسب کاغذی، چسب نسوز، سیم لحیم، سشوار صنعتی، پنس اسپری خشک، کاردک، سنگ فرز مینی و...

 اصطلاحات نرم افزاری تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل نیازمند تجربه ای است که تعمیرکار در طی  تجربه در حین کار بدست می‌آورد. در آموزش موبایل همواره لازم است به رزو باشیم و به اطلاعات و علم خودمان در این زمینه اضافه کنیم تا بتوانیم بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهیم. این یکی از عوامل موفقیت در تعمیرات موبایل است.

فایل QCN 

این فایل مخفف Qualcomm Calibration Network است. این فایل شامل اطلاعات شبکه 2و3و4G بوده و اطلاعات شبکه را در فایل امنیتی NVM ترمیم می‎کند. وقتی بعد از فلش و آنلاک و .. دچار مشکلاتی مانند  Not Register Network و یا مشابه آن شدیم از این فایل استفاده می‌کنیم.

فایلCert 

تمام مدل‌های 2019 به بعد گوشی‌های سامسونگ سیستم امنیتی جدید برای Imei دارند.Cert به معنی مجوز بوده و اطلاعات مربوط به شبکه و سریال در این فایل قرار دارد. برای استفاده از این فایل حتما دستگاه باید روت باشد.

فایل EFS 

در گوشی ها و تبلت‌های سامسونگ پوشه‌ای به اسم EFS قرار دارد که شامل اطلاعاتی مانند بیس باند، مک آدرس و  IMEI می‌شود. اگر داده‌های موجد در این پوشه به هر دلیلی حذف شود بیس باند unknown  و تلفن همراه آنتن نخواهد داشت. باید قبل از  آسیب دیدن این فولدر باید از آن بکاپ گرفته شود تا در صورت بروز چنین مشکلی آن را بازگردانی کنید.

فایل FRP

در مدل‌های جدید سامسونگ یه سیستم امنیتی جدید به اسمFRP وجود دارد. FRP امنیتی است که در مدل سامسونگ قرار گرفته تا هیچ کس جز مالک گوشی نتواند از آن استفاده کند. این قفل زمانی فعال می‌شود که به گوش‌های سامسونگ حساب جیمیل بدهید. اگر زمانی که FRP در گوشی فعال است ناگهان فلش زده شود و اطلاعات گوشی از منوی ریکاوری حذف شود مشاهده می‌کنید تلفن همراه برای آماده به کار شدن به وای فای نیازمند می‌شود و بعد از اتصال به آن گوشی وارد صفحه ای می‌شود که حساب جیمیل را می‌خواهد. هر زمان که این حساب وارد شد می‌توان از گوشی استفاده کرد.

هزینه آموزش تعمیرات موبایل

هزینه تعمیرات موبایل روز به روز افزایش یافته و بسیاری از موارد  به قدری هزینه تعمیر بالاست که افراد ترجیح می‌دهند یک گوشی جدید تهیه کنند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توان هزینه‌های مربوط به تعمیرات موبایل را کاهش داد. تنها موضوعی که باید در این مورد به آن توجه کرد سپردن موبایل به یک مرجع و تعمیرکار  قابل اطمینان است.

تعمیرکاری که شناخت کافی از او دارید و می‌دانید قصد هیچ گونه سوء استفاده‌ای ندارد. در زمینه هزینه تعمیرات دو نکته مطرح است یکی هزینه قطعات قابل استفاده و دیگری دستمزد تعمیرات.

متاسفانه یکی از مهمترین دلایل افزایش هزینه مربوط به گران بود قطعات اولیه است که دائم در حال نوسان در بازار می‌باشد. این قطعات چون وارداتی هستند و در خود کشور تهیه نمی‌شوند با نرخ دلار محاسبه می‌شوند. این قطعات از درجات کیفیتی مختلفی برخوردارند که در میزان هزینه تاثیز بسزایی دارد. مثلا ال سی دی که قرار است در گوشی شما تعویض شود اگر از نوع در جه اول و اصل باشد هزینه بالاتری نسبت به زمانی که ال سی دی چینی و درجه پایین‌تری بزنید خواهد داشت.

مورد بعدی که در هزینه تعمیر موبایل موثر است دستمزد تعمیر است. برای انواع تعمیرات موبایل یک نرخ مصوب وجود ندارد ممکن است هر تعیرکار دستمزد متفاوتی نسبت به تعمیر یکسان دریافت کند وقتی دو عامل نام برده  یکی نوع جنس بکار رفته و دومی مقدار دستمزد تعمیر با هم جمع می‌شوند باعث می‌شوند مبلغ پیشنهادی هر تعمیرکار برای تعمیر گوشی موبایل مبلغی یکسان و برابر نباشد.

چند نکته:

 1. تعمیر كار ماهر و وارد كسی است كه عیب یاب خوبی باشد.
 2. عیب یاب زمانی می‌تواند در كار خود موفق باشد كه تعویض كار قطعه خوبی باشد.
 3. عیب یاب موفق باید، لوازم و قطعهات مربوط به كار خود را در اختیار داشته باشد. 

دوره آموزش تعمیر موبایل قسمت نرم افزار

دوره آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل از کامل‌ترین دوره‌های این آموزشگاه تعمیرات موبایل می‌باشد چرا که تمام سر فصل‌های مربوط به تعمیرات نرم افزار موبایل مانند: آموزش فارسی سازی، روش آنلاک شبکه، آشنایی با نرم افزار فلش، درست کرن و تغییر دادن IMEI و ... به کارآموزان تدریس می‌شود تمامی قلق‌ها و ترفند‌ها به صورت کامل به کارآموزان در دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزش داده می‌شود.

سر فصل دوره پیشرفته آموزش تعمیر موبایل

 •  قطعه شناسی بر روی مادربرد
 • تست قطعات smd  توسط مولتی متر
 • کار با هویه و سیم کشی مدارات ( جامپر زدن)
 • شابلون زدن ic  (ریبال کردن)
 • کار با هیتر، فن برداشتن و گذاشتن قطعات
 • باز و بسته کردن انواع گوشی‌های ساده،کشویی، تاشو، لمسی                                                       
 • آشنایی با قطعات داخلی و خارجی، آموزش رفع عیوب باتری و نحوه کار با منبع تغذیه
 • معرفی مدار کیبورد یا UIF و رفع ایرادات آن
 • تعمیر برد الکترونیکی باتری در صورت امکان
 • تعویض باتری‌های موبایل آنها که به صورت تخصصی هستند مثل باطری‌های آیفون 
 • نحوۀ تعویض بازر، اسپیکر، میکروفون ، ویبراتور
 • شناخت و رفع معایب مدار دوربین، بلوتوث،WIFI، مموری و سیم کارت
 • تعمیر پایه‌ها و متالیزه‌های کنده شده از روی برد
 • تشریح کامل مدار شارژ و مدار تغذیه و عیوب آن
 • نحوۀ ترمیم و تعویض سوکت usb و شیوۀ درست اتصال آن به برد
 • تعمیر تخصصی کارت حافظه در صورت امکان
 • بازیابی اطلاعات از مموری کارت در صورت امکان
 • تشریح کامل مدار آنتن و عیوب آن
 • تست افت ولتاژ برروی انواع گوشی‌های موبایل ضربه خورده و آب خورده
 • آموزش تعمیر موبایل به وسیله نقشه
 • آموزش تعمیرات موبایل گوشی‌هایی که نقشه آنها در بازار موجود نیست
 • رفع ایراد روشن نشدن گوشی موبایل یا NO POWER
 • اصول برخورد با گوشی آب خورده
 • شیوه سرویس اولیه گوشی‌های رطوبت دیده و رسوب زدایی از آن
 • کار با اولتراسونیک و کارایی آن در تعمیرات موبایل و تبلت
 • تعمیر سوکت تصویر LCD  
 • تعمیر ایراد پرش تصویر
 • تعمیر ایراد وارونگی تصویر
 • تعمیر ایراد شطرنجی شدن تصویر
 • شناسایی CPU
 • معرفی انواع باکس تعمیراتی مانند ATF ای تی اف یا Advanced Turbo flasher که باکسی است مخصوص گوشی‌های نوکیا و زد تری ایکس Z3x که باکس مخصوص گوشی‌های سامسونگ است و نیز  اس ای تول Setool که باکس مخصوص گوشی‌های سونی است و همین طور باکس ولکانو volcano که باکس مخصوص گوشی‌های موبایل چینی است و ...
 • نصب دستگاه بر روی سیستم توسط کابل میکرو USB  
 • آموزش بک آپ گیری از دیتای داخلی انواع مدل‌های گوشی
 • باز کردن قفل انواع گوشی موبایل که همان SECURITY CODE می‌باشد  
 • فلش گوشی‌های سونی و سونی ارکسون                 
 • فلش گوشی‌های سامسونگ سری اندروید
 • فلش کردن انواع گوشی‌های موبایل در صورتی که باکس نرم افزار در دسترس نداشته باشد
 • S-OFF کردن دستگاه HTC  
 • خارج کردن گوشی هوآوی از NULL
 • روت کردن به وسیله ADB
 • روت کردن گوشی با HBOOT
 • روت کردن موبایل با باکس Z3X
 • روت کردن تلفن همراه از طریق ریکاوری
 • روت کردن به وسیله FLASHTOOLS
 • روت کردن گوشی موبایل به وسیله ODIN
 • روت کردن به وسیله KING ROOT
 • روت کردن به وسیله VROOT
 • روت کردن  گوشی همراه  وسیله EROOT
 • روت کردن با FARMAROOT
 • روت کردن به وسیله IROOT
 • ری استارت کردن و  جیلبرک کردن آیفون
 • نصب برنامه بر روی گوشی جاوا و سیمبین
 • نصب برنامه بر روی اندروید وآیفون
 • فایل شناسی و فلش گوشی‌های نوکیا

چرا آموزش تعمیر موبایل را باید در این مجتمع بگذرانید؟

 1. ارائه مدرک بعد از پایان دوره آموزش تعمیرات موبایل
 2. کامل‌ترین سرفصل‌ها آموزشی 
 3. دارای پشتیبانی کامل و قدرتمند
 4. قدیمی‌ترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل


آموزشگاه ایران تعمیرات با سال‌ها تجربه که در زمینه آموزش تعمیر موبایل دارد برای کسانی که علاقه به این زمینه دارند استادان و تعمیر کاران حرفه‌ای را در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید در این زمینه به صورت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای یاد بگیرید، آموزش تعمیرات موبایل یکی از خدمات و فعالیت‌هایی است که ایران تعمیرات برای شما ارائه می‌دهد لازم به ذکر است که تمام دوره‌های این مجتمع و آموزش تعمیرات موبایل به صورت کاملا عملی و تخصصی در کارگاه‌های مجهز برگزار می‌شود .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : میدان انقلاب -خیابان جمالزاده شمالی – خیابان فرصت شیرازی– نرسیده به والعصر-کوچه صالحی – نبش کوچه درفش – پلاک1

09191080287