آموزش تعمیرات ای سی یو

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2هفته 4 1403/02/22 ثبت نام کنید

ابتدای سخن را با معنای کلمه ای سی یو شروع می‌کنیم و آن همان واحد کنترل موتور است (ECU) و به آن (ecm) هم می‌گویند که به معنای engine control madule یعنی ماژول کنترل کننده موتور است. از نام ای سی یو پیداست که یک بخش یا واحدی است که سر و کار آن با موتور است و در مرحله دوم کار کنترل و هماهنگی‌های موتور را انجام می‌دهد. اما چرا به چنین قطعه‌ای با این مشخصات نیاز است؟ مصرف بی‌رویه خودروها از طرفی و اینکه کنترل همه امور مربوط به موتور توسط راننده دشوار بود و بسیاری اوقات سبب آسیب‌هایی جبران ناپذیر به راننده و سرنشینان می‌شد که این امر سبب به وجود آمدن سیستمی شد که بسیاری از امور را از روی دوش راننده بر‌می‌داشت و این واحد بر اساس مشخصاتی که بدان داده شده بود این کارها را بر عهده گرفت. چند سال پیش در اروپا, امریکای شمالی و شرق دور شرکت‌های تولیدکننده اتومبیل به این باور رسیدند که می‌توان با مدیریت رایانه‌ای خودرو, بسیاری از امور را به آن محول کردند و از حالت دستی به حالت کامپیوتری در آوردند. این شد که وسیله ای به‌نام ایسیو ecu یا بخش کنترل موتور اختراع شد و به مرور زمان تکمیل شد و به شکل امروزی آن بر روی ماشین‌های کروز درآمد. از آنجا که ای سی یو خودرو یک بخش کاملاً الکترونیکی آن است و با توجه به درخواست‌های بسیار، دپارتمان الکترونیک آموزشگاه ایران تعمیرات، دوره آموزش تعمیرات ای سی یو ماشین‌های سواری داخلی، آموزش تعمیرات ECU ماشین‌های خارجی و آموزش تعمیرات ای سیو ماشین‌های کشنده و راهسازی و بزرگ را راه‌اندازی نمود.

آموزش تعمیرات ای سی یو ecu

 

معرفی دوره‌ آموزشی تعمیرات ای سی یو خودرو

تعمیرات ای سی یو به دو دسته کلی تقسیم می‌شود

 • دسته اول آن خراب شدن خود ای سی یو است که آموزش‌های مرتبط با آن را فرا خواهید گرفت.
 • دسته دوم خراب شدن سنسورهایی است که به خود ای سی یو وابسته هستند و باعث می‌شود در کارکرد آن‌ها اختلال ایجاد کند.

 

حالت اول: عیب یابی و تعمیرات مدارات اصلی الکترونیکی ای سی یو

عواملی مانند رطوبت، ضربه، اتصال الکتریکی، نوسانات و اختلاف فشار و ... از جمله عواملی هستند که باعث بروز مشکل در مدارات الکترونیکی ای سی یو می‌شوند. چرا که ای سی یو خود یک قطعه الکترونیکی محسوب می‌شود.

برای اینکه بتوانید عیب‌های ای سی یو را برطرف کنید باید ابتدا با مفهوم کلی آن آشنا شوید و پیش‌نیازهای مورد نظر را پشت سر بگذارید. در واقع اساتید ما در آموزشگاه ایران تعمیرات مفاهیم مرتبط به این دوره را به صورت پایه‌ای و اصولی به کارورزان خود آموزش می‌دهند که بتوانند به صورت کامل و عینی این مفاهیم را درک کنند و در تعمیرات ای سی یو پیاده سازی کنند.

به طور کلی یادگیری مفاهیم و عیب یابی ای سی یو به 3 بخش کلی تقسیم شده که کارورزان هم به صورت عملی در کارگاه‌های مجهز و هم به صورت تئوری این مباحث را یاد می‌گیرند و به یک تعمیرکار حرفه‌ای ای سی یو تبدیل می‌شوند.

اولین بخش آن آموزش و درک مفاهیم به صورت اصولی و پایه ای است. با استفاده از آموزش‌های نوین و جدید که اساتید زبده ما برای شما در نظر گرفته‌اند، دید عمیقی نسبت به عیب یابی مدارات ای سی یو به شما می‌دهند که این فرآیند به صورت عملی در مجهزترین کارگاه برای شما کارورزان در نظر گرفته شده‌است. در واقع شما با گذراندن این بخش از آموزش با مدارات ای سی یو و تمام جزئیات عملکرد موتور خودرو به طور کامل آشنا می‌شوید و آن را به راحتی درک می‌کنید و وجود این علم و دانش به دلیل وجود اساتید زبده‌ای است که به صورت مفهومی و عملی این آموزش‌ها را برای شما کارورزان تدارک دیده‌اند.

دومین بخش آن آشنایی و یادگیری نرم افزارهای آنالیز به همراه تست آن‌ها است. نرم افزارهایی وجود دارند که قادر هستند واحد کنترل الکترونیکی یا همان ای سی یو خودرو را آنالیز و تست کنند که به وسیله کامپیوتر قابل اتصال هستند. در واقع این نرم افزارها عیب‌هایی که اتصال کوتاه الکترونیک یا پایه‌ریزی اطلاعات ای سی یو را به کارورزان نشان می‌دهند. در واقع روند آن بدین گونه است که چگونه یک ای سی یو را عیب یابی کنید، اتصالات الکترونیکی آن را کشف کنید و آنها را درست و اصلاح کنید. همچنین شما قادر به تعمیر نرم افزار میانه یا firmware خواهید بود که شامل اطلاعاتی است که توسط کارخانه در آن ریخته شده‌است.

سومین بخش آن یادگیری و آموزش الکترونیک است. در واقع در این قسمت آموزش شما با و سایل و ابزار آلات تعمیر مانند لحیم کاری، هویه و همچنین روش کار با دستگاه عیب یاب مولتی متر و سایر ابزار آلات دیگر که به شما در تعمیر ای سی یو کمک می‌کنند، آشنا می‌شوید. در واقع در این دوره از آموزش کارورزان می‌توانند به صورت کاملا عملی با دستگاه مولتی متر و اسیل اسکوپ و علاوه برآن قادر خواهند بود قطعاتی که بر روی بر ای سی یو دچار عیب و اشکال شده را به صورت صحیح تعویض کنند. در واقع کارورزان برای تشخیص و تعویض قطعات برد ای سی یو نیاز به یادگیری تکنیک و این آموزش ها دارند، که در دوره آموزش الکترونیک به آنها آموزش می‌دهیم.

 

حالت دوم: عیب یابی و تعمیر سنسورهای وابسته به خود ای سی یو

آموزش و یادگیری استانداردهای الکترونیکی ETSI. در این دوره از آموزش با استانداردها آشنا می‌شوید، همچنین آشنایی با نحوه تولید دیتا صحیح از جمله مواردی است که در این دوره به شما کارورزان آموزش داده می‌شود. شما باید مفاهیم کلی استانداردها و مقادیر عددی در عملکرد سنسورها را آموزش ببینید تا بتوانید نسبت به آن‌ها دید ماهرانه‌ای داشته باشید. در واقع کارورزان با داشتن چنین اطلاعاتی می‌توانند عیب‌های ناشی از این قسمت که مربوط به استانداردها و خطاهای آن می‌شود را شناسایی و رفع کنند و یک تخصص در تحلیل سیستم‌های ترمودینامیک و این زمینه پیدا می‌کنید.

آموزش و کار با نرم افزار های آنالیز و تست DIAG. این نرم افزار به ای سی یو خودرو وصل می‌شود که وظیفه آن عیب یابی ای سی یو خودرو است. در واقع ما در این آموزش چگونگی اتصال DIAG را آموزش می‌دهیم و وقتی اطلاعات ای سی یو توسط نرم افزار دریافت شد آن‌ها را با استانداردهای الکترونیک و مفاهیم کلی مقایسه می‌کنید و به عیب یابی آن می‌پردازید.

آموزش سیستم انژکتور خودرو و سوخت رسانی. شما با شرکت در دوره آموزش تعمیرات ای سی یو ECU تمام مراحل و کارکرد خودرو را با جزئیات کامل یاد می‌گیرید. سوخت خودرو یا بنزین از طریق پمپ بنزین به طرف موتور خودرو پمپاژ می‌شود و از اگزوز خودرو گازی که از سوختن بنزین به وجود می‌آید، خارج می‌شود. در دروه الکترونیک پایه در باره سنسورها بحث مفصلی با شما کارورزان داریم.

آموزش تعمیر ای سی یو خودرو

 

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو ECU

 

 • آشنایی و شناخت با کارکرد موتور ماشین و نحوه کارکرد ای سی یو ماشین
 • آشنایی و شناخت با محل استقرار سنسورها، آشنایی با سیستم سنسورها و ارتباط آن‌ها با ECU
 • آشنایی و شناخت با نقشه کامل ورودی و خروجی سیستم‌های برقی ماشین و آشنایی با سوکت‌های سنسور و طریقه سیم‌کشی آن‌ها
 • آشنایی و شناخت کامل با انواع پروگرام‌های موجود در بازار
 • آشنایی و آموزش کامل نحوه پروگرام کردن آی سی های ECU و نحوه تعویض و گذاشتن آن روی برد
 • آشناای کامل با سیستم های فـیوزبندی و مکانیکال
 • آشنایی و شناخت با نـرم افزار مکانیکال مثل الکترونیکال ماشین‌های هیوندای

 

انواع دوره تخصصی آموزش تعمیرات ای سی یو 

 

 1. آموزش به همراه تعمیرات کیلومتر آمپر
 2. آموزش به همراه تعمیرات BSI
 3. شناخت به همراه آموزش توربو کردن ماشین
 4. شناخت به همراه ٖآموزش دیکود کردن ecu های ضد سرقت
 5. آموزش به همراه پاک کردن کد های خطا و و نحوه پیدا کردن کد ضبط
 6. آموزش به همراه رفع اشکالات کات کردن در دور پایین
 7. آموزش به همراه تعریف کد سوئیچ با آخرین آپدیت شرکت پژو به همراه امکانات جدید
 8. آموزش به همرات تعمیرات یونیت کمربند AIRBAG
 9. آموزش برطرف سازی ایرادات زاویه دریچه گاز و ایرادات گازخوری در ECU زیمنس

 

ترفندهای آموزش تعمیرات ای سی یو ECU

 

 • از طریق نرم افزار زیمنس را پیدا می‌کنیم
 • آموزش و نحوه ریست کردن SL96
 • با دسته راهنما 206 را ریست می‌کنیم
 • آموزش و شناخت با راه کار های تخصصی کم کردن کیلومتر 206، زانتیا
 • ریست کردن ECU ماشین با استفاده از باتری همان ماشین
 • تبدیل کردن ECUها بدون استفاده از دستگاه
 • حل مشکل سنسور اکسیژن در ساژم با برنامه خاص
 • آموزش و یادگیری قلق های سوخت ماشین های دوگانه سوز
 • روش حذف کردن خطاهای بدون دیاگ

دوره آموزش تعمیرات ای سی یو ماشین‌های خارجی و سنگین با هماهنگی دپارتمان آموزش برگزار می‌شود. 

 

ویژگی‌های دوره آموزش تعمیرات ECU ایران تعمیرات

در کنار تمامی مزایایی که در بالا ذکر شد، کلاس‌های آموزشی ایران تعمیرات برای کارآموزان شهرستانی امکان اسکان چند روزه را فراهم می کند. پس اگر از شهرهای دیگر تمایل به شرکت در دوره آموزش تعمیرات گوشی موبایل دارید می‌توانید با خیال راحت در کلاس‌های ایران تعمیرات شرکت کنید.

 • ارائه مدرک بعد از پایان دوره آموزش تعمیرات موبایل
 • کامل‌ترین سرفصل‌ها آموزشی 
 • دارای پشتیبانی کامل و قدرتمند
 • قدیمی‌ترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل

 

قیمت دوره آموزش تعمیر ای سی یو ecu خودرو

برای اطلاع از قیمت دقیق دوره‌ها و همچنین دریافت تخفیف‌های ویژه با همکاران ما تماس بگیرید. علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس: 09191080287--------------------02166568284

آدرس : تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3