آموزش تعمیرات تبلت

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1399/09/22 ثبت نام کنید

دوره تخصصی آموزش تعمیرات تبلت در آموزشگاه ایران تعمیرات

به دلیل استفاده زیاد از موبایل و کامپیوتر گجت دیگری به بنام تبلت روانه بازار شد و در اختیار مردم قرار گرفت. این دستگاه که هر روزه کارایی‌های بیشتری را پیدا می‌کند، در ابعاد مختلف قابل حمل است که دارای امکانات ارتباطی قوی از جمله بلوتوث و وای فای است. فکرش را بکنید اینکه کامپیوتری در ابعاد بین 7 تا 10 اینچ که در جیب پهلوی پالتوی شما هم جا می‌شود را داشته باشید؛ باور نکردنی بود ولی امروز ممکن شده‌است و تبلت‌هایی وجود دارد که حتی از رایانه‌های شخصی در منازل افراد نیز، واحد پردازش مرکزی یا همان سی پی یو قوی‌تری دارند.

تبلت ها معمولاً به دوشکل به بازار ارائه می‌شوند

 • آنهایی‌که صفحه کلید یا کی برد به آنها متصل می‌شود.
 • تبلت هاییکه بدون کی برد هستند.

آنهایی که کیبرد به آنها متصل می‌شود خیلی شبیه لپ تاپ می‌شوند و به نظر دیگر تبلت نیستند بلکه یک لپ تاپ جمع و جور و کوچک هستند که سبک بوده و حمل آن ساده‌تر است ولی تبلت های بدون کیبرد خیلی شبیه موبایل‌ها هستند.
یعنی انگار همان گوشی‌های موبایل هوشمند است ولی کمی صفحه‌اش بزرگتر شده و این اهمیت به سزایی دارد که در واقع تبلت‌ها همان گوشی‌های موبایل هوشمند هستند فقط کمی بزرگتر.

آموزشگاه ایران تعمیرات به‌عنوان قدیمی‌ترین و مجهزترین مجتمع آموزش تعمیرات موبایل به محض ورود تبلت به بازار ایران آموزش تعمیرات تبلت را راه اندازی کرد و همچنین در دپارتمان تعمیرات بخش تعمیرات تخصصی تبلت را بنیانگذاری نمود و اکنون سالهاست با افتخار به‌عنوان حرفه‌ای‌ترین مرکز در ایران خدمتگذار علاقمندان از اقسا نقاط ایران عزیز است. این آموزش نیز مانند سایر دستگاه‌های الکترونیکی امروزی در دو قسمت مختلف سخت افزاری و قسمت نرم افزاری است که به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در قسمت سخت افزاری شامل آشنایی با انواع تبلت در بازارهای جهانی و داخلی و آموزش باز و بسته کردن انواع تبلت از دیگر قسمت‌های سخت افزاری آموزش تعمیر تبلت است. از مراحل دیگر آموزش سخت افزاری آشنایی با بلوک دیاگرام و معرفی طبقات و اجزاء تشکیل‌دهنده تبلت‌ها و آشنایی با انواع باطری در تبلت ها و بررسی عیب‌های مربوطه و عیب‌های رایج باطری انواع تبلت، شناخت مدار مدیریت و تغذیه و ولتاژهای تولید شده در بخش‌های تغذیه است که در دوره آموزش تعمیرات تبلت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از همان اول وقتی تبلت‌ها وارد بازار شدند بخش عظیمی از آن در اختیار کمپانی اپل بود در واقع این کمپانی توانست با تولید و عرضه دستگاهی به نام آیپد موفقیت بزرگی را از آن خود کند. به دنبال همین جریان کمپانی‌های مختلفی پا در این عرصه گذاشتند و شروع به تولید تبلت ها با برندهای مختلف کردند مانند: تبلت سامسونگ، تبلت ایسوس و ... به همین خاطر رقابت تنگاتنگی میان کمپانی‌ها اتفاق افتاد و همه یک هدف را پیش گرفتند که مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند و بتوانند مشتریان خود را راضی نگه دارند به همین دلیل تبلت‌ها هم از لحاظ سخت افزاری هم از لحاظ نرم افزاری روز به روز پیشرفته‌تر شدند و از سیستم‌های پیچیده و به روزتری در آن بکار بردند، به همین منظور کاربران زیادی را توانستند به سمت خود جذب کنند و کاربران به چند دسته مختلف تقسیم شدند که هر کدام طرفدار برند خاصی بودند عده‌ای طرفدار تبلت اپل، عده‌ای طرفدار تبلت سامسونگ و عده‌ای طرفدار سایر برندها بودند. کمپانی سامسونگ با تولید سری galaxy به رقابت با کمپانی اپل پرداخت و سایر کمپانی‌های دیگر روز به روز به امکانات تبلت خود اضافه می‌کنند و به رقابت با سایر برندهای دیگر می‌پردازنند.

آموزش تعمیرات تبلت

آموزش تعمیرات تبلت چینی

شامل بررسی مدارهای صوتی و آشنایی با بازرسی اسپیکر و میکروفون و روش‌های تست هر قسمت توسط مولتی‌متر و عیب‌یابی بخش صوتی مثل عدم رفت صدا یا عدم بر گشت صدا یا عدم صدای زنگ و عدم صدای رسانه درون برنامه‌ها و همچنین در قسمت تخصصی خود شامل آشنایی با بخش تصویر و ال سی دی و بررسی معایب تصویر از قبیل عدم نمایش تصویرها یا شطرنجی شدن تصویرها است.

همچنین از انواع عیب‌های دیگر که می‌توان در این دوره آموزشی بدان پرداخت در قسمت وضوح تصاویر نمایش داده شده در تبلت یا پرش تصویرها است که در آموزش تعمیر تبلت مورد بررسی قرار می‌گیرد. عیب یابی مشکلاتی که باعث پرش تصویر می‌شود یا بررسی معایب نور صفحه از گزینه‌های دیگر است که چگونگی رفع هر کدام از عیب‌های پیش آمده و مطرح شده به صورت تخصصی‌تر و همراه با جزئیات و نکات ظریف‌تر آن‌ها در این دوره مورد بررسی قرار می‌گیرد. قسمت بعدی در این آموزش آشنایی با انواع مدارهای شارژر و عیب‌های مربوط به هر کدام، از قبیل عدم شارژ نمودن و همچنین در این قسمت آشنایی با انواع تاچ و چگونگی کار کردن تاچ‌ها و بررسی عیب‌های مربوط به هر کدام و روش رفع عیب‌های تاچ‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از دیگر قسمت‌های قابل بررسی در دوره‌ی  آموزشی تعمیرات تبلت شناخت بخش دوربین عکاسی و فیلم‌برداری و بررسی مشکلات و معایب پیش آمده در دوربین و در رابطه با عکس‌برداری یا فیلم‌برداری توسط تبلت است که به بررسی معایب و در واقع عیب‌یابی در این زمینه‌ها پرداخته خواهد شد و پس از دریافت عیب و علل به‌وجود آمدن در سدد رفع عیب‌های به وجود آمده در تبلت خواهیم بود. همچنین در قسمت بعدی به بررسی قطعات مختلف دستگاه‌ها از قبیل سی پی یو و یو اس سی و جی پی یو و…

از دیگر قسمت‌های قابل بحث آموزش فلش و آپدیت نمودن انواع تبلت‌ها است که مورد بررسی قرار خواهد گرفت. معرفی مدار آر اف و بررسی قطعات موجود در این بخش از قبیل آی سی آر اف لن و آی سی پی اف و… در این دوره مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به بررسی شرح وظایف هر یک از این اجزا به طور جدا گانه پرداخته خواهد شد. همچنین مبحث دیگر بررسی مشکلات آنتن دهی از قبیل ضعف آنتن، پرش آنتن و عدم آنتن دهی و رفع این عیب‌ها است. در قسمت‌های دیگر می‌رسیم به آشنایی با ماژول بلوتوث تبلت‌ها و وای فای و کلیه قطعات تشکیل‌دهنده این قسمت در تبلت و بررسی عیب‌های بلوتوث و وایفای و علت وجود مشکلات در کار کرد آن‌ها است. همچنین آشنایی با انواع سنسورهای به کار رفته در تبلت‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و روش استفاده و عیب‌یابی و رفع عیب‌ها و کاربرد‌های هر کدام را نیز در جایگاه خود مورد بررسی قرار داده و خواهیم شناخت. همچنین بررسی سیم کارت موجود در تبلت‌ها و شناخت پایه‌های آن و بررسی معایب به‌وجود آمده در سیم کارت در تبلت‌ها و روش رفع عیب‌های مربوطه است.

تبلت‌ها نیز همچون بقیه لوازم الکترونیک ایراداتی پیدا می‌کنند، عمده مشکلاتی که تبلت‌ها پیدا می‌کنند عبارتند از:

ضربه خوردگی معمولاً وقتی تبلت از دستمان به زمین می‌افتد یا به هر دلیل دیگری ضربه می‌خورد اولین ایرادی که پیدا می‌کند صفحه نمایش یا ال سی دی است که آسیب پذیرترین قسمت هر تبلتی است. این صفحه معمولاً به همراه روکشی نازک از پلاستیک است که به آن تاچ می‌گویند. با هر ضربه‌ای اولین احتمال آسیب دبدن به همین تاچ و ال سی دی بر می‌گردد.
مشکل دیگری که ضربه خوردگی می‌تواند به‌وجود بیاورد وقتی است که می‌خواهیم موزیک یا هر صدای دیگری را توسط تبلت پخش کنیم بازر صدای خش خش یا به نوعی ویز ویز می‌دهد که بسیار اعصاب خردکن است و باید حتماً تعویض شود تا درست شود.
ایرادات و مشکلات میکروفن و اسپیکر که در رفت و آمد صدا مشکل پدید می‌آید و این مشکل ممکن است از درآمدن میکروفون از جای اصلیش باشد تا خرابی آی سی صوتی.
خاموش شدن تبلت از دیگر ایراداتی است که در اثر ضربه خوردن ممکن است برای تبلت به‌وجود آید که با باز شدن تبلت و عیب‌یابی ابتدا به مشتری محترم اعلام هزینه می‌شود و سپس کار تعمیر انجام می‌شود.
ایراد مهم دیگری که برای تبلت‌ها بوجود می‌آید ایرادات بوجود آمده بدلیل رطوبت دیدگی و آب خوردگی است. وقتی دستگاه تبلتی رطوبت می‌بیند یا رطوبت شدید در حد آبخوردگی می‌تواند مشکلات عدیده‌ای برای تبلت بوجود بیاورد. این ایرادات اکثراً الکترونیکی هستند و ایرادات مربوط به برد تبلت هستند که گاهی بعضی از آنها قابل تعمیر نیست و باید برد بصورت کامل تعویض شود ولی در اکثر موارد قابل تعمیر است.
تبلت‌ها مدل‌ها و برندهای مختلفی دارند که برخی از آنها برندهای اصلی و مهم هستند که قیمت‌های متوسط و گرانی دارند و برخی دیگر تبلت‌‌های ارزان قیمت هستند که به تبلت چینی معروفند. برخی از ایرادات روی تبلت‌ها که در آموزشگاه ایران تعمیرات تعمیراتشان انجام می‌شود عبارتند از :

 • مشکلات دوربین اعم از اینکه عکس نگیرد یا عکس تار باشد
 • ایرادات تاچ از جمله اینکه تاچ کار نمی‌کند یا کالیبره نیست
 • تعویض و تعمیر فلت‌های مختلف بر روی برد
 • مشکلات مربوط به ویبراتور از جمله کار نکردن ویبراتور یا دائم ویبره کردن
 • رفع ایرادات مربوط به روشن نشدن دستگاه به دلیل ضربه خوردگی
 • مشکلات نخواندن سیم کارت اعم از سوکت و یا آی سی سیم کارت
 • رفع ایراد مدارات rx-tx
 • رفع مشکلات مربوط به عدم شناسایی شبکه داخلی ایران
 • رفع ایرادات صوتی
 • مشکلات مربوط به تصویر، اعم از نداشتن تصویر، راه راه بودن تصویر, تار بودن تصویر, کم نور شدن پس از یک مدت
 • رفع مشکلات مربوط به مموری کارت اعم از اینکه دستگاه مموری کارت را نمی‌خواند یا فرمت مموری می‌زند
 • بازیابی اطلاعات مربوط به مموری کارت تبلت‌ها و موبایل‌ها
 • فلش کردن انواع تبلت‌های اصلی و چینی
 • ریختن رام و ارتقاء ورژن نرم‌افزاری برای انواع تبلت‌ها
 • پایین آوردن نسخه نرم افزاری دستگاه تبلت یا داونگرید
 • بالا بردن نسخه نرم افزاری تبلت ها یا آپگرید
 • بازگرداندن تبلت به تنظیمات اولیه کارخانه
 • ایرادات مربوط به شارژ خالی کردن سریع باتری های تبلت ها
 • ساخت و تعویض باتری هایی که در بازار به شکل اورجینال موجود نیستند
 • رفع ایرادات مربوط به کانکتور شارژ
 • رفع ایراد مربوط به شارژ خود بخود و شارژ کاذب انواع تبلت و موبایل
 • رفع ایراد مربوط به بلوتوث اعم از کار نکردن و یا متصل نشدن بلوتوث
 • وصل نشدن کابل میکرو یو اس بی micro usb  به دستگاه تبلت
 • رفع ایرادات مربوط به مدار تغذیه و مدار پاور
 • تعویض تاچ و ال سی دی به‌صورت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای
 • ریبال کردن چیپ‌های مختلف بصورت کاملاً پیشرفته
 • تعویض تخصصی آی سی های ایراد دار با دستگاه‌های مدرن و روز دنیا

و ده ها ایراد بزرگ و کوچک دیگر که در این مرکز تعمیرات انجام می‌پذیرد.

دوره های دیگر ما : آموزش تعمیرات کامپیوتر

آموزش تعمیرانواع تبلت سامسونگ

طراحی تبلت

ساختار و اصول اولیه تبلت‌ها با گوشی‌های موبایل تفاوت چندانی ندارد. تبلت و موبایل بر پایه یک اصول برنامه‌ریزی می‌شوند. در طراحی تبلت‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود و برای طراحی تبلت‌ها بیشتر کمپانی‌های به نام از افراد زبده و باهوش استفاده کرده‌اند که با طراحی الگوریتم‌ها روش‌های نوینی را به کار گرفته‌اند و باید به این موضوع توجه داشته باشید که افرادی که در این کمپانی‌ها مشغول به کار و فعالیت هستند اطلاعاتشان را به راحتی در اختیار دیگران نمی‌گذارنند بنابراین شما برای طراحی یک تبلت خوب و کارامد نیاز به روش‌های نوین و جدید دارید. همه کمپانی‌های فعال در این زمینه دستگاه‌ها و تبلت‌های خود را آپدیت می‌کنند. چرا که انجام ندادن این کار باعث می‌شود از رقبای خود عقب بیفتند. این کمپانی‌ها برای اینکه بتوانند در کار خود پیشرفت کنند و به رقابت با سایرین بپردازنند همیشه در حال یادگیری روش‌های نو هستند.

نحوه برگزاری دوره آموزش تعمیرات تبلت

 • شناخت و آموزش تعمیر دستگاه ها به همراه عیب یابی آن ها
 • شناخت و آموزش نحوه برخورد با تبلت هایی که آب خوردند و ضربه دیدند
 • شناخت و آموزش نحوه تعویض صفحه نمایش و ال سی دی دستگاه
 • شناخت و آموزش نحوه عیب یابی دستگاه و نحوه برطرف کردن مشکلات دستگاه
 • شناخت و آموزش رفع مشکلات دستگاه از روی شماتیک و نحوه نقشه خوانی آن
 • شناخت و آموزش نحوه باز و بسته کردن صحیح انواع تبلت ها

و بسیاری مارک‌ها و برندهای تبلت دیگر که شاید از قلم افتاده باشد ولی تعمیر آن ها در مرکز آموزش تعمیرات تبلت انجام می‌پذیرد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : میدان انقلاب -خیابان جمالزاده شمالی – خیابان فرصت شیرازی– نرسیده به والعصر-کوچه صالحی – نبش کوچه درفش – پلاک1