تعمیر ضبط ماشین

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2هفته 2 1403/02/22 ثبت نام کنید

از زمانی که وسیله نقلیه وارد زندگی ما شد و مورد استقبال قرار گرفت امکانات بسیاری هر از چند گاهی بر آن افزوده شد تا هر شرکت تولید کننده بازار را به دست بگیرد از نوع بوق و مدل آینه بغل تا امکانات فوق پیشرفته امروزی که با تکنولوژی روز پیش می رود. یکی از معمولی ترین امکانات ضبط ماشین می باشد که گاهی در طول سفر نیاز دارید علاوه بر لذت بصری که از مناظر می برید دلتان بخواهد موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهید یا از آخرین اخبار روز دنیا حتی در جاده نیز با خبر شوید یا اطلاعات مربوط به جاده و آب و هوا که سفر خوبی را پیش ببرید.

ضبط ماشین نیز انواع مختلفی دارد. مدل های قدیمی نوار کاست می خورد و چند موج رادیویی را میگیرد . با پیشرفت تکنولوژی ضبط های به اصطلاح CD خور جایگزین مدل هایی که نوار کاست استفاده می شدند ، شد و رفته رفته USB فلش وارد بازار شد و از ضبط هایی که امکان استفاده از فلش را داشتند نیز استفاده شد . استفاده از فلش این امکان را فراهم آورد که تا حجم زیادی از آهنگ ها را همراه داشته باشید و از مشکلاتی که برای ضبط های کاست خور با آن مواجه می شدیم مانند پیچیدن نوار کاست داخل دستگاه یا خش دار بودن CD که کیفیت صدا را از بین می برد رها شویم.

تعمیرات ضبط خودرو

ضبط ماشین را می توان جز لوازم الکترونیکی خودرو به حساب آورد. ضبط خودرو دارای اجزای مختلفی می باشد که میتوان گفت با ضبط هایی که در خانه داریم مشابه هستند و البته این نکته را هم در نظر داشته باشیم که هر نوع از این مدل هایی که گفتیم بنا بر ساختار خود اجزای متفاوتی دارند . مانیتور برای نمایش اطلاعات دریافتی مانند نام موسیقی یا فرکانس رادیو  و … استفاده میشد . آمپلی فایر برای تقویت سیگنال های صوتی دریافتی مورد استفاده قرار میگیرد . دیگر مشکلات مانند USB ، عدم دریافت صدای واضح و خوب مثلا وجود خش خش در صدا ، فراموشی کد ضبط ، بیشترین خرابی ضبط به خاطر خرابی اتصالات به آمپلی فایر ، تعمیر سی دی ضبط (لنز) خودرو می باشد.

 در حال حاضر همه ما برای اینکه از مبدا به مقصد برسیم برای طی مسافتی از خودرو شخصی و یا وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می کنیم و برای این که مسیری که داریم طی می کنیم برایمان کوتاه تر شود و لذت بهتری هم ببریم اگر از خودرو شخصی خود استفاده می کنیم می توانیم موزیک دلخواه خود را بذاریم وگوش بدهیم تا به مقصد برسیم این مسیر می تواند مسیر منزل تا سرکار باشد .و یا منزل تا دانشگاه که معمولاً مسیر کوتاهی به نسبت مسافرت هایی خواهد بود که با خانواده می رویم که طبیعتاً مسافت بیشتری را طی خواهیم کرد و آنوقت می توانیم  از آهنگ هایی که از قبل آماده کرده ایم که مورد پسند همه اعضای خانواده است استفاده کنیم. به جای این که سکوت باشد و فضا کسل کننده تازه مسیر هم لذت بخش تر می شود و اگر هم که از وسیله نقلیه عمومی برای رفت و آمدتان استفاده می کنیم چه بهتر است که راننده از ضبط خود استفاده کند و رادیویی روشن کند و یا موسیقی اکثراً  دوست دارند گذارند زیرا همین باعث می شود تا مسافران در ماشین چرت نزنند و اگر هم خوابشان می آید سرحال شوند .


شاید حدود ده الی پانزده سال پیش در ماشین ها  ضبط هایی بود که نوار کاست می خورد و مردم در آن زمان چند تا نوار را در ماشین می گذاشتند و گوش می دادند اما کم کم به مرور با روی کار آمدن  سی دی و دی وی دی ضبط های خودرو هم جدید شد و سی دی خور شد و حالا چندین سی دی در یک کیف سی دی نگه میداشتند و بعد هم که فلش خور شدند و دیگر همه این دنگ و فنگ ها روی یک فلش جا میشود . یک فلش کوچک میتواند حاوی هزاران ترک TRACK موسیقی باشد و با کیفیتی باور نکردنی و بسیار عالی از ضبط ماشین پخش خواهد شد.

تعمیر ضبط خودرو پایونیر

 

تعمیر تخصصی انواع ضبط ماشین ایرانی و خارجی

 

که بسته به اینکه چند گیگابایت فلش ما ظرفیت داشته باشدچند صد موسیقی را می توان در یک فلش جای داد و حجم و وزنی هم ندارد وبراحتی قابل حمل می باشد و دیگر نیازی نیست که یه  تعداد زیادی از نوارها را بخواهیم نگهداریم وجایمان را هم بگیرد . یا اینکه نگران باشیم در مدار مغناطیسی قرار نگیرد چرا که ممکن است خراب شود. حال متوجه شدیم که این دستگاه های ضبط و پخش ماشین تاچه اندازه مورد استفاده مصرف کنندگان هستند و تا کجا مفید فایده هستند . تا جاییکه عده زیادی در تهران و شهرستان ها فقط نصب ضبط و باند خودرو شغلشان هست و محل ارتزاق ایشان تنها از راه همین کار است و درآمد خوبی نیز دارند.


خب می دانیم که هر کجا لوازم الکترونیک زیاد باشد با خرابی های متفاوتی نیز روبرو خواهیم بود و این خود یعنی اینکه دستگاه های ضبط و پخش ماشین در مقیاس بسیار بزرگی از دستگاه های الکترونیک دیگر ( مثلاً یخچال ) خراب می شوند و آخر با این دلار هر روز در حال پرواز آیا ساده است که دستگاه پخش ماشین خود را عوض کنیم و یکی دیگر نو به جای آن ببندیم؟
مسلماً هیچ عقل سالمی این موضوع را قبول نمی کند و می گوید آیا بهتر نیست با هزینه ای حتی تا 30 درصد قیمت ضبط نو پخش ماشین را توسط یک تعمیرکار حرفه ای تعمیر کنیم و دیگر هزینه ی مضاعف برای خرید یک ضبط نو برای ماشین نکنیم؟وقتی مشتریان برای تعمیر ضبط خودرو مراجعه می کنند ایرادات متفاوتی را برای ضبط خود ذکر می کنند که به شرح زیر میباشد :

 • گیرکردن سی دی داخل ضبط
 • جلو و عقب نرفتن موسیقی
 • نخواندن سی دی و دی وی دی
 • نخواندن فلش
 • صدا خش خش دارد
 • صدا کیفیت لازم را ندارد
 • خاموش شدن ناگهانی دستگاه
 • عیب یابی ضبط و تعمیر اتصالی دستگاه
 • تصویر روی صفحه رفته و نمی آید
 • صفحه نمایش شکسته است
 • تعمیرات قسمت USB  شکسته ضبط خودرو
 • ایرادات ضبط های بلوتوث دار

آموزشگاه ایران تعمیرات آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد و هر نوع دستگاه پخش ماشین با هر نوع مارک و مدلی که باشد عیب یابی شده و توسط متخصصین حرفه ای تعمیر می شود.

مدل های ضبط تعمیر شده در این مرکز عبارت اند از :

 • سونی SONY
 • سی یرا SIERRA
 • کنون CANNON
 • پایونیر Pionner
 • LMARSHAL
 • جی وی سی JVC
 • سی یرا Sierra
 • کاروزریا Carozeria
 • مارشال Marshall
 • پایونیر PIONNER
 • ال جی LG
 • وینکا Winca
 • مکسیدر Maxeader
 • بوستر Booster
 • کنوود kenwood
 • الپاین Alpine
 • فلیپس Philips

   مرکز آموزشگاه ایران تعمیرات افتخار دارد که نه تنها تعمیرات ضبط خودرو بلکه تعمیرات انواع سیستم صوتی ماشین مثل ساب و آمپلی فایر با هرنوع ایرادی که باشند توسط متخصصین حرفه ای و کاربلد انجام خواهند داد . آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که فلش خود را به ضبط خودرو بزنید و کار نکند و اصلا انگار نه انگار که شما فلش رابه دستگاه زدید و فلش شما شناسایی نشود می دانید چرا این اتفاق می افتد و چه دلیلی ممکن است که سبب بروز این اتفاق بشود؟باید بگوییم که زمانی که شما داخل فلشتون تعدادی آهنگ میریزید و از قبل آماده کرده اید و می خواهید در ماشین گوش بدهید در طی مسیری که می خواهید طی کنید اما زمانی که آن را به دستگاه پخش متصل میکنید کار نمی کند و یا خطای 22- 23 می دهد  زمانی که صفحه ضبط شما این خطا را نشان داد یعنی اطلاعات داخل دیسک شما قابل اجرا نمی باشد دلیل های مختلفی می تواند داشته باشد ازجمله این که فلش شما ویروسی شده باشد که باعث شده تمامی فایل هاتون شورتکات شود که به راحتی می توانید به سیستم کامپیوترتان فلش را وصل کنید و توسط آنتی ویروسی که نصب هست روی سیستمتان فلش را اسکن کنید تا مشکلاتان حل شود .


بعضی از ضبط ها هستند که فقط فورمت خاصی را می خوانند مثل FAT و فایل های دیگر با فورمت های مختلف را شناسایی نمی کنند که اول بهتر است اطلاعات فلشتان را روی سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ کپی کنید و بعد فلش خودرا فورمت کنید از پنجره باز شده در قسمت فایل سیستم گزینه FAT32 را برگزینید و گزینه استارت رو بزنید بعد از فورمت شدن مجدد اطلاعات خودرا روی فلش کپی کنید اکنون مجدد امتحان کنید که اینبار باید دستگاه فلش را بخواند البته این را هم بگوییم که بعضی از ضبط ها هستند که آهنگ هایی که داخل فولدر می باشد را پخش نمی کند و ارور error می دهد که راه حل ساده ای دارد و آن هم این است که شما باید به صورت ترک (TRACK) و بدون پوشه آهنگ ها رو داخل فلش تان کپی کنید تا خوانده شود .


در نهایت آخر اگر همه مراحلی که گفته شد را انجام دادید و به غیر از فلش خودتان فلش دیگری را هم تست کردید و باز هم همین ایراد را داشت باید گفت که خرابی از درگاه یو اس بی دستگاه تان می باشد و باید آن را به یک مرکز تعمیرات ببرید تا مثل روز اول سالم شود تا بتوانید از آن مجدد استفاده کنید مرکز تعمیرات ایران تعمیرات آماده خدمت رسانی می باشد در صورت بروز هر نوع ایراد درسیستم صوتی خودرو می توانید به این مرکز مراجعه کنید . 

در صورتی که ضبط خودروی شما با مشکل و خرابی و عدم کارکرد مواجه شد می توانید با مراجعه به مرکز تعمیر ضبط ماشین ایران تعمیرات نسبت به رفع خرابی دستگاه خود به صورت تخصصی اقدام کنید تا ادر اسرع وقت بر طرف شود . همچنین در این آموزشگاه آموزش تعمیرات اسپیکر و آمپلی فایر نیز برگزار میشود . در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : تهران –میدان انقلاب به سمت آزادی -  جمالزاده شمالی- تقاطع نصرت-ساختمان98-واحد3