آموزش اسمبل کردن کامپیوتر

دوره آموزش اسمبل کردن کامپیوتر

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1399/04/07 ثبت نام کنید

دوره تخصصی آموزش اسمبل کردن سیستم

کامپیوترها از پرکاربردترین ابزارهایی هستند که امروزه در همه بخش های زندگی شخصی و کاری مورد استفاده قرار می گیرند.با استفاده از کامپیوترها می توانیم بسیاری از کارهای سخت را که نیازمند دقت بالایی هم هستند را در زمانی کم و با دقت بالا انجام دهیم.

به دلیل جایگاه بسیار خوبی که کامپیوترها در جامعه ی امروزی دارند در این راستا کسب و کارهای بسیار خوبی هم برای آن ها راه اندازی شده است که از فروش و خدمات لوازم جانبی گرفته تا خدمات فنی و پشتیبانی مانند تعمیرات را شامل می شود. داشتن تخصص خود در زمینه کامپیوتر امروزه باعث میشود که بتوانیم موقعیت های شغلی و مالی خوبی را داشته باشیم و به عبارتی  شغل خوب و با درآمد خوبی را داشته باشیم ، ولی علوم کامپبوتر در ساده ترین حالت هم نیازمند تخصص  و دانش و  مهارت بالا است تا بتوانیم خدمات خوبی را به کاربران و مشریان خود بدهیم.

بهتر است بدانید که لازمه کسب دانش و مهارت در زمینه کامپیوتر نیازمند گذراندن دوره های آموزشی مخصوص بوده  و واقعاً نمی توان بدون دانش و آموزش تعمیرات کامپیوتر را به خوبی و با استاندارد یاد گرفت و یا بسیار طول خواهد کشید و باید آزمون و خطاهای بسیاری را گذرانده باشید در حالی که دوره های آموزشی به مانند سکوی پرتاب برای شما بوده و اجازه میدهد در زمانی کم تخصص های لازمه در زمینه های مختلف کامپیوتر را به دست آورید.

یکی از مهم ترین مهارت ها در زمینه کامپیوتر که باید اول از همه  یادگرفت اسمبل کردن کامپیوتر است. اسمبل به این معنی است که باید بتوانید کامپیوتری را که از هم دیگر باز و قطعات آن جدا است را به خوبی و اصولی و به صورت کاملاً استاندارد به یکدیگر متصل کنید و به صورتی دربیاورید که در بازار  به صورت  کامل می بینید. و بعد از نصب و  سرهم کردن و اینستالیشن از نظر سخت افزار نوبت به نصب سیستم عامل و درایورهای نرم افزاری می رسد تا یک کامپیوتر کاملاً آماده ی کار باشد.

دوره آموزش اسمبل کردن کامپیوتر

برای کسانی که با قطعات کامپیوتر مانند هارد دیسک ، cpu ، رم ، کارت گرافیک و ....  آشنایی خوبی دارند شاید در دید اول بگویند که خب کاری آسان است  و به خوبی میتوان این قطعات را به یکدیگر متصل کرد ولی موضوع فقط این نیست که قطعات را به خوبی سرهم کنیم زیرا باید یک  اسمبل کار علاوه بر شناخت کامل و تخصصی قطعات بتواند تشخیص دهد که کدام قطعه از نظر فنی که شامل سازگاری قطعات در زمینه ای مختلفی می باشد با یکدیگر به خوبی بتوانند مَچ شوند و بتوانند در زمان کار به خوبی حداکثر کارایی را داشته باشد ولی اگر قطعات سازگاری خوبی با یکدیگر نداشته باشند شاید کامپیوتر به خوبی روشن  شود و کار کند ولی هیچ گاه به حداکثر کارایی نمی رسد و حتی ممکن است بسیاری دیگر از مشکلات بعد از نصب سیستم عامل مانند ویندوز خود را نشان دهند. در ادامه میخواهیم اصلی ترین بخش های یک کامپیوتر pc را به شما معرفی کنیم.

آموزش حرفه ای اسمبل کردن کامپیوتر

مرحله ی اول – انتخاب یک کیس مناسب برای جا دادن قطعات کامپیوتر

کیس یا همان بدنه کامپیوتر از بخش هایی مهم بوده زیرا باید تمامی قطعات را در داخل کیس سوار کرده و بر روی آن نصب کنیم و بنابراین انتخاب یک کیس مناسب و مقاوم باعث محافظت از قطعات داخلی کامپیوتر و همچنین جلوگیری از ورود نویزهای اضافی به داخل کامپیوتر خواهد شد بنابراین در انتخاب کیس مناسب دقت لازمه را داشته باشید که مقاوم بودن از اصلی ترین فاکتورها در انتخاب بدنه کامپیوتر ( کیس ) است.


1 – مادربرد

مادربرد که در برخی موارد main board نیز خوانده  می شود اصلی ترین قطعه در کامپیوتر می باشد که وظیفه ی آن  ایجاد یک بستر مناسب سخت افزاری کامل جهت اتصال دیگر قطعات و یک پارچه سازی این  قطعات دیگر مانند هارد و رم و .... می باشد که باعث میشود تمامی  قطعات به صورت یک پک کامل درآمده و بتوانند در کنار هم یک ماشین  هدفمند را ایجاد کند که نهایتا  همین  کامپیوتر می باشد. مادر برد دارای ورودی و خروجی های متعددی است که اجازه می دهد که شما  به راحتی ماژول های جدید را روی آن سوار کرده و وصل کنید و حتی بعد ها نیز قابلیت  اضافه کردن دیگر سخت افزارهای اضافه را خواهید داشت.
 بر روی مادر برد جهت ارتقاء دادن و اضافه کردن سخت افزارهای سفارشی سوکت های بزرگی قرار دارند که در اصطلاح فنی به آن ها "اسلات" گفته می شود که میتوانید سخت افزارهایی نظیر کارتهای صوتی قوی تر نسبت  به خروجی استاندارد مادر برد و یا کارتهای tv و کارت کپچر و ...را اضافه کنید. همچنین از اصلی ترین اسلات های ورودی که بر روی مادر برد قرار دارند می توان به سوکت cpu – اسلات رم و همچنین اسلات کارت گرافیک اشاره کرد.

در آموزشگاه ایران تعمیرات دوره آموزش تعمیرات مادربرد برگزار میشود.

 

آموزش اسمبل کردن کامپیوتر


2 -RAM ( رم )

رم نیز از بخش های مهم در یک کامپیوتر بوده و به عنوان حافظه ی کوتاه مدت کامپیوتر می باشد. اگر بخواهیم کاربرد رم را توضیح دهیم باید اینطور گفت که اطلاعات در ابتدا که از هارد فراخوانی میشوند مانند سیستم عامل ابتدا در رم قرار می گیرد و سپس توسط cpu خوانده شده و به این ترتیب برنامه اجرا می گردد. بالا بودن میزان فضای حافظه ی رم باعث خواهد شد که سرعت کامپیوتر نیز بالاتر برود و اجرای  برنامه ها  با سرعت بالایی صورت گیرد. در اسمبل کردن کامپیوتر باید به سازگاری رم با مادربرد بسیار بسیار دقت کرد زیرا هر رم دارای سرعت های متفاوتی از نظر کلاک ( ساعت نوسان ) میباشد که باید در زمان انتخاب رم این موارد را در نظر گرفت و اگر بدون توجه رمی را خریداری کنید و بر روی مادر برد نصب کنید ممکن است کار نکند و یا با کارکرد گاه و بی گاه ( رندوم ) در عملکرد کامپیوتر خود مواجه شوید.

اموزش اسمبل کردن کامپیوتر


3 -cpu ( واحد پردازش مرکزی )

پردازنده ی کامپیوتر هم از دیگر بخش های مهم و از فاکتورهای مهم در سرعت کامپیوتر می باشد که باید به درستی انتخاب شود تا بتواند توسط مادربرد پشتیبانی شود زیرا همه مادربرد ها تمامی cpu ها را پشتیبانی نمی کند و وقتی شما یک cpu را که با مادربرد خود سازگاری  ندارد را بر روی مادربرد قرار دهید ممکن است که کامپیوتر روشن شود ولی هیچ تصویری را مشاهده نخواهید کرد که از اولین نشانه های عدم سازگاری cpu با مادربرد است. البته امروزه تمامی شرکت ها ی کامپیوتری طراحی خود را استاندار  سازی کرده و تقریباً 70 درصد cpu ها با مادر بردها سازگاری کامل را دارند.


4 –هارد دیسک

هارد دیسک هم از دیگر قطعات در کامپیوتر است که تمامی اطلاعات در داخل هارد ذخیره می شوند ، حتی سیستم عامل مانند ویندوز نیز در داخل هارد ذخیره شده و از آن جا فراخوانی و سپس اجرا می شود. بالا بودن میزان فضای هارد باعث میشود  که بتوانید اطلاعات بیشتری را در آن  ذخیره  کنید و همچنین سرعت پاسخگویی هارد نیز در سرعت عملکرد کامپیوتر موثر می باشد.
موضوعی که درباره ی هارد دیسک ها وجود دارد این است که فقط یک نوع هارد وجود ندارد به عنوان مثال برای هرکاری و کاربری هارد مخصوص به آن وجود دارد که توسط شرکت های سازنده ی هارد به نوعی این مورد مشخص می گردد. مثلاً شرکت وسترن دیجیتال که همه هارد های این شرکت را با نام WD می شناسند با استفاده از رنگ نوع هارد خود را معرفی و مشخص کرده است ،

به عنوان مثال اگر شما کابری هستید که باید دائماً کامپیوترتان روشن باشد و کارهای طراحی و برنامه نویسی  انجام می دهید باید از  هارد با رنگ مشکی استفاده کنید و یا اگر کامپیوتران را به  عنوان یک دستگاه جهت ذخره سازی داده  های تصویری به  کار گرفته اید و باید تمام ساعات 7 روز هفته و 24 ساعت روشن باشد باید از هارد های رنگ بنفش استفاده کنید . به همین دلیل در زمان انتخاب یک هارد برای کامپیوتر باید  اولین چیزی که به آن توجه میکنید این باشد  که کاربر این کامپیوتر چه کسی خواهد بود و بنابر نوع کاری که کامپیوتر می خواهد انجام دهد هارد را برای آن انتخاب و نصب نمایید.

در آموزشگاه ایران تعمیرات دوره آموزش تعمیرات هارد دیسک برگزار میشود

 

اسمبل کردن کامپیوتر


5 –کارت گرافیک

کارت گرافیک در برخی از مادربردها به صورت آنبورد بوده یعنی خود مادربرد دارای خروجی گرافیک و سوکت اتصال کابل تصویر مانیتور است. ولی برخی از مادربردها فاقد این خروجی بوده و باید از کارت گرافیک مجزایی استفاده  کنید .البته  شاید مادربرد دارای خروجی تصویری باشد ولی میخواهید که از یک کارت گرافیک قدرتمندتر استفاده کنید به هر دلیل باید بدانید که انتخاب کارت گرافیک هم باید با  توجه به دیگر بخش های سخت افزاری کامپیوتر بوده باشد و باید بدانید که این کامپیوتر قرار  است در چه کاری استفاده شود .

اگر قرار  باشد که کارهای گرافیکی و تصویری مانند طراحی گرافیک و فیلم سازی و یا جهت بازی های رایانه ای استفاده شود پس بهتر است که از یک کارت گرافیک با حافظه بالا و همچنین سرعت بالا استفاده کنید و اگر هم کارهای عادی و اداری است یک کارت گرافیک معمولی با حافظه ی  512 مگابایت تا 1 گیگ هم کافی خواهد بود. موارد بسیار زیادی در انتخاب یک کارت گرافیک مناسب وجود دارند که خارج از این مقاله بوده و در دوره های آموزش اسمبل کردن کامپیوتر به صورت کاملاً تخصصی به این مبحث پرداخته می شود.


6 – پاور ( منبع تغذیه )

پاور یا همان منبع تغذیه به مانند قلب همه دستگاه های الکترونیکی و خصوصاً کامپیوتر است. باید بدانید که تمامی قطعاتی که تا اینجا معرفی شدند یک طرف و پاور کامپیور نیز یک طرف .زیرا وقتی تمامی این قطعات را که گفته شد را انتخاب کردید باید به صورت کلی محاسبه کنید که میزان وات مصرفی کامپیوتر به چه اندازه خواهد بود و براین اساس باید یک پاور قوی و مناسب انتخاب کنید زیرا  انتخاب یک پاور نامناسب نه تنها باعث می شود که کامپیوتر نتواند به خوبی و با حداکثر توان کار کند بلکه باعث می شود که برخی از دیگر قطعات مانند هارد دیسک آسیب ببیند. بنابراین انتخاب یک پاور مناسب از اصلی ترین  گزینه ها است.همچنین باید از پاورهایی با برند خوب استفاده کنید زیرا پاورهای چینی و نامرغوب به غیراز آسیب  سودی برای کامپیوتر شما نخواهند داشت.

در آموزشگاه ایران تعمیرات دوره آموزش تعمیرات پاور برگزار میشود


7 –کیبورد  و موس

میتوان گفت آخرین مرحله ی قطعاتی که باید به کامپیوتر متصل کرد همین کیبورد و موس است که در پایان کار و جهت روشن کردن کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا بعد از این که کار اتصال و اسمبل تمامی ماژول ها به پایان میرسد باید وارد بخص نرم افزار شده و بعد از تست کامپیوتر از نظر اتصال صحیح تمامی قطعات سیستم عامل مورد نظر خود را حال لینوکس و یا ویندوز را نصب کرده و کامپیوتر را آماده ی استفاده کنیم.
قبل از این که تعمیرات کامپیوتر را یاد بگیرید  باید  حتماً اسمبل کردن را به خوبی فراگرفته و بلد  باشید زیرا  وقتی نتوانید یک کامپیوتر را قطعه به قطعه از هم جدا کرده و مجدداً سرهم کنید هیچ گاه نخواهید توانست تعمیرات را انجام دهید زیرا همه کامپیوتر ها به یک شکل نبوده و شما  باید بتوانید به راحتی یک کامپیوتر را و بخش مورد  نظر را جدا کرده تا بتوانید عیب یابی هم کنید ،مثال وقتی مشخص شود که ایراد کامپیوتر رم و یا  cpu است باید بتوانید به راحتی این قطعات را جدا کرده و مجدداً بعد از رفع مشکل به جای خود به خوبی متصل  نمایید.

آموزش تصویری اسمبل کردن کامپیوتر

مبحث اسمبل کردن بسیار زیاد بوده که توضیحات کامل و مو به موی آن خارج از این مقاله بوده و در این مقاله هدف بیشتر اشاره به کلیت موضوع اسمبل کرده و این که در دوره ی آموزش اسمبل کامپیوتر چه چیزی را خواهید آموخت بود . لازم به ذکر است که این دوره از پیش نیازهای دوره ی تعمیرات تخصصی کامپیوتر بوده و شما اگر هم فقط میخواهید در بخش فروش قطعات کامپیوتر فعالیت کنید به عنوان یک فروشنده ی متخصص باید توانایی اسمبل کردن را نیز داشته باشید زیرا همه مشتریان  نمی توانند خود کار اسمبل را انجام دهند که یا باید فروشنده این کار را انجام داده و کامپیوتر را به صورت کامل تحویل دهد و یا  این که بعد از خرید کامپیوتر خود  را به یک مرکز تعمیراتی جهت اسمبل کردن منتقل کند که گزینه دوم را چندان راضی کننده مشاهده نمی کنیم. پس چه بهتر که خود آن فروشگاه و فروشندگان این کار را انجام دهند که مشتری نیز با رضایت  کافی فروشگاه را ترک کند.
این دوره آموزشی مخصوص کسانی است که در بازار کار کامپیوتر میخواهند شغل خوب و پر درآمدی را داشته باشند. حال چه هدف شما  یادگیری تعمیرات کامپیوتر می باشدو یا فقط یک فروشنده در هر دو مورد نیاز به یادگیری اسمبل کردن و شناخت کامل کامپیوتر و قطعات کامپیوتر  را دارید.

علاقمندان به شرکت در دوره آموزش تعمیرات میتوانند با شماره های زیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایند و یا فرم پیش ثبت نام بالای صفحه را پر کنند تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در اسرع وقت با ایشان تماس بگیرند.

تلفن تماس : 09191080287--------------------02166568284

آدرس : میدان انقلاب -خیابان جمالزاده شمالی – خیابان فرصت شیرازی– نرسیده به والعصر-کوچه صالحی – نبش کوچه درفش – پلاک1