آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار

کلاس های دوره تعمیرات نرم افزار موبایل به صورت کاملا حرفه و توسط اساتید مجرب در مجتمع فنی ملی پایتخت برگزار میشود به طوریکه تمام مطالب جدی در حوزه تعمیرات نرم افزار موبایل در این کلاس ها با روش نوین و جدید تدریس میشود و در ابتدای شروع کلاس جزوه ای در اختیار کارآموزان قرار میگیرد به طوریکه در آینده و در فیلد کاری خود از این جزوه استفاده خواهند کرد.
همچنین کلاس های عملی این دوره در کارگاه ها با فضای مناسب و مجهز در مجتمع فنی ملی پایتخت برگزار میشود و تجهیزات کارگاه های این آموزشگاه جدی و به روز است و کارآموزان میتوانند بعد از یادگیری این دوره به تمرین انفراد و شخصی نیز بپردازند.

آموزش تعمیرات موبایل در موارد نرم افزاری شامل مواردی چون فارسی کردن، فلش کردن، ریکاوری کردن، ریست کردن، روت کردن، باز کردن قفل عددی گوشی، آنتی ویروس نمودن گوشی،  باز کردن پترن گوشی و در کل آموزش تعمیر کلیه مشکلات نرم افزاری گوشی می باشد. در آموزش تعمیرات موبایل باید فرد ابتدا آشنایی کامل با قطعات موبایل داشته باشد. اولین قطعه مقاومت می باشد که مقاومت در مقابل عبور جریان ولتاژ از خود مقاومت نشان می دهد. مقاومت به صورت عمقی وسطحی روی برد موبایل نصب است. مقاومتها روی تلفن همراه دارای کوتاهترین ارتفاع وکوچکترین قطعات روی برد هستند. در آموزش تعمیرات موبایل خواهیم آموخت که مقاومت شامل مقاومت سرامیکی و مقاومت فیوزی می شود. قطعه بعدی که در آموزش تعمیرات موبایل معرفی می شود منبع تغذیه می باشد.

موارد استفاده منبع تغذیه شامل

  • شارژ کردن باطری
  • شوک دادن به باطری
  • تشخیص قطبهای باطری
  • جایگزینی برای باطری

آموزش تعمیر موبایل نرم افزار

روشن نمودن گوشی توسط منبع تغذیه در واقع همان شارژکردن گوشی می باشد شوک دادن به باطری برای احیای مجدد سلولها ی ضعیف باطری انجام میشود. که دارای سه مرحله است: در ابتدا ولتاژ منبع تغذیه را دو برابر ولتاژ نوشته شده بر روی باطری تنظیم میکنیم سپس آمپراژ منبع تغذیه را هم دو برابر آ مپر نوشته شده روی باطری تنظیم می کنیم ودر مرحله نهایی با توجه به قطبهای باطری منبع تغذیه را به باطری وصل میکنیم. آموزش تعمیرات موبایل در قسمت پیدا کردن قطبهای باطری یک راهکار ساده و آ سان به شما ارائه می دهد. اگر قطب باطری صحیح وصل شود ولتاژ روی شمارنده تغییری نمی کند ولی اگر قطبها جابجا وصل شود ولتاژ روی شمارنده شروع به پایین آمدن می نماید. قسمتی دیگر از موبایل که در آموزش تعمیر موبایل نیز حائز اهمیت زیادی هست خازن می باشد. خازن در نقشه ها با حرف c نشان داده میشودواحد کار خازن فاراد f می باشد.

انواع خازن موبایل شامل سرامیکی در رنگهای کرم وخاکستری قهوه ای پررنگ وکم رنگ تیتانیوم در رنگهای زرد نارنجی قرمز و مشکی  مورد استفاده قرار می گیرند. مورد دیگری که در آموزش تعمیرات موبایل مورد بررسی قرار می گیرد سلف یا سیم پیچ می باشد.

سلف یا سیم پیچ قطعه ای است که در مقابل جریان نوسانات از خود مقاومت نشان می دهد که در نقشه ها باعلامت L نمیش داده می شود. در آموزش تعمیرات موبایل فرا می گیریم که برای تست این قطعه به وسیله مولتی متر،  پس از تنظیم مولتی متر را به پایه های سلف میزنیم اگر بوق زد سالم است و در صورتی که بوق نزد این قطعه دچار مشکل شده است همچنین خواهید دید که سلفها رنگها وعلامات گوناگونی دارند.