آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل

آموزش تعمیرات مشکلات نرم افزاری موبایل

امروزه استفاده از تلفن های همراه یکی از ضروریات زندگی می باشد و همه ما با مقاصد مختلفی از موبایل ها استفاده میکنیم ،گوشی های موبایل امروزی نیز از نظر ساختار و پیشرفته بودن از موبایل های سال های  پیش بسیار بسیار دورند و دیگر شباهتی بینشان وجود ندارد و بهتر است بدانید که موبایل های امروزی خود یک کامپیوتر کامل هستند و شما میتوانید هر کاری را با آن انجام دهید. با  تمام این امکانات هنوز هم از اصلی ترین کاری که با یک موبایل انجام میدهد برقراری تماس و ارسال و دریافت پیام می باشد که شما بتوانید با دوستان و آشنایان خود در تماس باشید.


ساختار گوشی موبایل های امروزی و مفهوم گوشی های هوشمند

گوشی های موبایل امروزی موسوم به گوشی های هوشمند هستند و به این معنی میباشد که این نوع گوشی های موبایل قابلیت کامل اتصال به اینترنت را داشته و شما به راحتی میتوانید از  تمامی برنامه های اینترنت استفاده کنید و همچنین خود گوشی موبایل دارای ابزار های بسیار پیشرفته ای هستند که میتوانید کارهای خارق العاده ای با استفاده از آن ها انجام دهید.

آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل

گوشی های تلفن همراه جدید نه تنها از نظر سخت افزاری بلکه از نظر نرم افزاری نیز بسیار پیشرفته هستند، ولی این پیشرفته بودن دلیل بر این نیست که دچار مشکل و خرابی نشوند و حتی گوشی های هوشمند نیز به مشکلات نرم فزار و سخت افزای زیادی برمی خورند. یک موضوع جالب در مورد گوشی های موبایل  این که امروزه به دلیل پیشرفته تر شدن موضوع الکترونیک و به وجود آمدن چیپ های بسیار پیشرفته تقریبا مشکل سخت افزاری برای موبایل پیش نمی آید و بیشتر اگر هم از نظر سخت افزار ایرادی پیدا کنند بیشتر به دلیل عدم استفاده صحیح توسط خود کاربر خواهد بود که یا  به گوشی ضربه وارد میکنند و یا دچار آب خوردگی میشود و یا در اثر نوسان برق در حین شارژ دچار مشکل سخت افزاری میشوند . بنابراین بیشتر مشکلاتی که برای گوشی های موبایل هستند نرم افزاری میباشد که خرابی های نرم افزاری حدود 80 درصد مشکلات گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

مشکلات نرم افزاری موبایل ( گوشی های هوشمند)

فرقی نمیکند که گوشی شما چه برندی باشد زیرا  خیلی از خرابی ها و مشکلات در گوشی های موبایل مشابه هستند، مانند هنگ کردن ، ریستارت شدن و یا ویروسی شدن .در ادامه به بررسی  کوتاه برخی از مشکلات گوشی ها می پردازیم که به نظر سخت افزاری می آید ولی نرم افزاری هستند!

آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل


1 – از کار افتادن ماژول هایی مانند  دوربین ، وای فای ،  بلوتوث

طبق مراجعات برای تعمیرات که تا کنون شاهد بوده ایم کاربران زیادی برای رفع این گونه از مشکلات مراجعه کرده اند که مثلاً دوربین گوشی از کار افتاده است و یا همینطور وای فای . در نگاه اول همه شاید بگویند که خب قطعه سخت افزاری مربوط دچار خرابی شده است ولی هیچ کس از کاربران به درستی سوال نمیکند که چگونه از کار افتاد ؟
با تحقیقاتی که این مرکز تعمیراتی انجام داده متوجه شدیم که بسیاری از کاربران وقتی گوشی موبایل خود را روت میکنند در این حالت گوشی موبایل دچار مشکلات جدی میشوند که در نتیجه میتواند موجب از کار افتادن دوربین و ... شود و خود کاربران نیز این که گوشی خود را روت کرده اند را نیز فراموش میکنند و وقتی دچار مشکلات نرم افزاری مختلفی و حتی از کار افتادن موبایل خود میشوند متعجب میشوند که چرا گوشی خراب شده است. به غیر از روت کردن باید بدانید که خود به خود نیز مشکلات این چنینی برای موبایل پیش می آید که برخی از ماژول ها موقتاً از کار می افتد. راه حل برطرف سازی این مشکلات در وحله ی اول فلش کردن موبایل است که تا 95 درصد اوقات مشکل را برطرف میکند .


2 – هنگ کردن های مداوم و کار نکردن برنامه ها بعد از نصب

در دیگر مواردی که مشاهده شده این است که گوشی موبایل در حین استفاده مدام هنگ میکند و کار کردن با  آن سخت شده است و حتی بسیاری از برنامه ها که قبلا کار میکردند الان کار نمی کنند. از عمده دلایل این نوع خرابی سیستم عامل است و یا به عبارتی رام گوشی مشکل پیدا میکند که باید تعوض شود و مشکل هنگ کردن و عدم کار کرد برنامه ها 100 درصد با فلش کردن و تعویض رام گوشی حل میشود .


3 – ویروسی شدن و نصب شدن نرم  افزارهای مخرب

بسیاری از کاربران مدتی بعد از استفاده از گوشی و خصوصا مرور در اینترنت  با گوشی موبایل خود شاهد کند شدن های شدید و تقریبا از کار افتادن گوشی شده اند که بعد از بررسی ها متوجه شده اند که گوشی ویروسی شده و یا به اشتباه نرم افزارهای مخرب بر روی گوشی نصب شده است. راه حل برطرف کردن این گونه مشکلات یعنی پاک کردن ویروس و یا بدافزارها این است که گوشی خود را به یک کامپیوتر با آنتی ویروس قوی و به روز وصل کنید و سپس با استفاده از کامپیوتر گوشی موبایل را اسکن نمایید که در چنین مواقعی تا 95 درصد از مشکل حل شده است و آنتی ویروس ، گوشی را پاک سازی میکند و مجدداً گوشی به حالت اولیه و سرعت عادی برمیگردد ولی اگر با  این روش مشکل گوشی موبایل حل نشد راه حل بعدی فلش کردن ( تعویض رام گوشی میباشد) .


شما نیز میتوانید یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شوید


خب ما تا اینجا به 3 تا از شایع ترین مشکلات گوشی های هوشمند پرداختیم ولی باید بدانید که مشکلات و خرابی هایی که برای گوشی موبایل پیش می آید بسیار بیشتر از این ها بوده و گهگاه مشکلاتی عجیب تر را نیز شاهد هستیم.
به دلیل استفاده گسترده از گوشی های هوشمند که رو به افزایش است و همچنین شاهد به بازار آمدن مدل های  جدید گوشی های تلفن همراه هستیم بنابراین بازار کار خوبی با موضوع خدمات  فنی و تعمیراتی برای گوشی های موبایل به وجود آمده است که باعث شده تا شغل تعمیرات موبایل به شغلی آینده دار و پر درآمد تبدیل شود. برای همین مجتمع فنی ملی پایتخت نیز در راستای کمک به علاقه مندان جهت یادگیری حرفه ای تعمیرات گوشی های موبایل دوره آموزش تعمیرات موبایل را برگزار کرده است. شما در این دوره به صورت کامل تمامی مباحث مربوطه به موبایل را خواهید آموخت و یاد خواهی گرفت که به راحتی یک موبایل را عیب یابی کرده و تعمیر نمایید.

آموزش تعمیر نرم افزار موبایل


یکی از مباحث شیرین و مورد نیاز جامعه در خصوص تعمیرات موبایل تعمیرات نرم افزاری و رفع مشکلات نرم افزار گوشی های موبایل امروزی میباشد.همان طور که در بالا مطالعه کردید مشکلات نرم افزاری بسیار بیشتر از مشکلات سخت افزاری می باشد. در این دوره آموزشی در ابتدا  تمامی مشکلات نرم افزاری به صورت کامل تشریح خواهد شد و همچنین با دلایل به وجو آمدن مشکلات نرم افزاری آشنایی پیدا کرده و سپس راه حل برطرف کردن هریک از مشکلات آموزش داده میشود .لازم به ذکر است که دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل در این مرکز به صورت کاملاً عملی برگزار می گردد تا کار آموز به راحتی و بعد از اتمام دوره بتواند در بازار کار مشغول به کار شود.

سرفصل آموزش تعمیرات نرم افزار موبایل و رفع مشکلات آن

به شرح زیر میباشد :

 1. آشنایی با انواع سیستم عامل های تلفن همراه ( اندروید ، IOS و ....)
 2. آموزش برطرف سازی گیر کردن گوشی در حالت لوگو و بالا نیامدن (گیر کردن روی آرم اپل)
 3. آشنایی با مشکلاتی که نیازمند فلش کردن هستند
 4. آشنایی با ابزارها و نرم افزارها جهت فلش کردن گوشی موبایل
 5. آموزش کار با نرم افزارهای فلش گوشی موبایل مانند Odin و .....
 6. اموزش فلش گوشی
 7. اموزش فلش كردن گوشي سامسونگ
 8. اموزش فلش كردن گوشي هواوی
 9. رفع مشکل هنگ گوشی
 10. آموزش برطرف سازی مشکل عدم نصب برنامه ها
 11. کار با حافظه ی پنهان گوشی ( کش) و پاکسازی آن حهت افزایش سرعت گوشی موبایل
 12. روش انتخاب ورژن مناسب و مخصوص گوشی مورد نطر
 13. رفع مشکل فلش نگرفتن گوشی
 14. روش ساخت اپل آی دی APPLE ID
 15.  سیستم صحیح هارد ریست HARD RESET
 16. اس آف گوشی S-OFF
 17. فلش کردن گوشی از طریق باکس نرم افزاری
 18. فلش از طریق هارد
 19. فلش به وسیله رم
 20. فایل شناسی
 21. نصب دسته ای نرم افزارها بر روی گوشی
 22. شیوه صحیح بک آپ گیری از گوشی BACK UP
 23. روش ريستور كردن ايفون

و بسیاری نکات کلیدی و تعمیراتی دیگر که در طول دوره گفته خواهد شد .

همان طور که گفته شد این دوره به صورت کاملاً عملی و در کارگاه های مجهز برگزار میگردد تا کاراموزان در تعمیرات مهارت لازمه را به دست آورند و بتواند تمامی گوشی های موبایل را به خوبی فلش کرده و تمامی مشکلات نرم افزار آن ها را برطرف کنند.

بررسی دوره آموزش تعمیر نرم افزار موبایل

آموزش ها مختلفی در آموزشگاه ایران تعمیرات تدریس میشود که میتوان از مهم ترین آن ها نام برد : شناخت به همراه آموزش نرم افزار سامسونگ ، آموزش فلش کردن موبایل ، آموزش فلش کردن نوکیا ، سونی ، ال جی ، هواوی ، اچ تی سی (HTC) به همراه جدیدترین روش ها و نکته های آموزشی و هزاران ترفند برای کسانی که به تعمیرات نرم افزاری موبایل علاقه دارند ، کلاس ها زیر نظر اساتید مجرب و با سابقه برای شما کارآموزان با بهترین امکانات برگزار میشود.

کسانی که علاقه مند به شرکت در دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل هستند میتوانند با آموزشگاه تماس بگیرند یا فرم ثبت نام را به صورت آنلاین پر کنند تا کارشناسان ما با آن ها در تماس باشند.

شماره تماس : 02188957919

آدرس : تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، بعد از چهارراه نصرت، کوچه عبدی نژاد، پلاک 18، طبقه سوم