نصب دوربین های مداربسته

مدت دوره ظرفیت شهریه (به ریال) مهلت ثبت نام (تا تاریخ) ثبت نام
2 1396/12/05 ثبت نام کنید

آموزش نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته(closet circuit television) یا به اختصار cctv، به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند. این دور بین ها در جای خود ثابت بوده و به یک یا چند محل تصاویر خود را ارسال می کنند. این دوربینها بیشتر در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود. در کل از لحاظ فنی حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

بیشتر استفاده ای که از دوربین های مدار بسته می شود همان بحث امنتی می باشد برای نظارت بر اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد مثلا در بانک ها برای شناسایی کسانی که اقدام به سرقت کرده اند یا در مراکز عمومی. اما رفته رفته استفاده از آن گسترده شده است. کاربرد اصلی دوربین های مداربسته در سیستم های حفاظتی است اما کاربرد های آن به سیستم های حفاظتی محدود نمی شود، کاربردهایی از قبیل کاربردهای پلیسی، نظامی، فضایی، صنعتی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدیویی، و تصویر برداری نامحسوس. یکی از کاربردهای صنعتی آن می توان برای کنترل بخشهایی که حضور انسان در آن خطرناک است اشاره کرد. در کارخانههایی مثل کارخانه های شیمیایی یا نیروگاه های هسته ای. در مراکز صنعتی از دوربین های اسکن خط تولید و دوربین های حرارتی بسیار استفاده می شود.

بروز خرابی یا اختلال در سیستم های دوربین های مدار بسته می تواند ضررهای جبران ناپذیری  را به همراه داشته باشد، از این رو مدام باید تحت نظارت بوده و در صورت بروز مشکل سریعأ اقدام به رفع آن باید کرد. از جمله مهمترین بخش های دوربین های مدار بسته می توان به DVR اشاره کرد که اگر از کار بیافتد یا مشکلی در عملکرد آن اینجاد شود کل کارکرد دوربین لغو خواهد شد زیرا مدیریت پردازش و ضبط تصاویر بر عهده آن است و در هارد دیسک جانبی ذخیره می شود.

با این وجود در صورت بروز خرابی در عملکرد دوربین مدار بسته باید سریعأ اقدام به رفع آن برآمد. در صورتی که سیستم دوربین مدار بسته محل کار شما یا خود دوربین دچار مشکل شده است می توانید با مراجعه به مجتمع فنی ملی پایتخت نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۹۵۸۳۷۵

آدرس » میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک ۱۸- طبقه سوم.