دلیل هنگ گوشی اندروید چیست

دلایل زیادی برای هنگ کردن گوشی های موبایل وجود دارد که میتواند گاه به دلیل اشتباهات خود کاربر بوده باشد و گاه هم به دلیل  مشکلات فنی ازجمله مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری که با عیب  یابی و بررسی میتوان به این مشکل اصلی پی برد.

یکی از دلایل هنگ کردن گوشی موبایل که از طرف مصرف کننده یا همان کاربر نادیده گرفته میشود نصب برنامه های مخرب بر روی گوشی موبایل است ، و مورد دیگر این است که بدون آگاهی از این که گوشی از نرم افزاری که قصد نصب آن را دارید  آیا پشتیبانی میکند یا خیر کاربران اقدام به نصب برنامه میکنند در حالی که باید منابع مورد نیاز آن نرم افزار را در مستندات مطالعه کرده و سپس گوشی خود را بررسی کنید که آیا پاسخ گوی نرم افزار خواهد بود یا خیر.

مورد بعدی که باعث هنگ کردن گوشی میشود ویروسی شدن موبایل  است. هر سیسیتم عاملی که محبوبت زیادی پیدا میکند هکر ها و خراب کاران نرم افزاری در تلاش خواهند بود تا سیستم را آلوده کرده و بهره برداری های  سود جویانه داشته باشند و به دلیل محبوبیت اندروید نیز ویروس های زیادی برای  گوشی های اندرویدی وجود دارد که گاه گوشی های کابران را درگیر میکند که البته با اسکن و پاک کردن گوشی با یک انتی ویروس قوی و به روز مشکل حل میشود.

ولی این موارد بالا فقط چند مورد دلیل هنگ کردن گوشی هستند که دلایل زیادی برای خرابی و کند شدن و هنگ کردن موبایل وجود دارد که برخی ها سخت افزاری بود و باید حتما توسط تعمیرکاران  و تکنسین های حرفه ای بررسی و عیب یابی شوند

عوامل هنگ گوشی اندروید

  1. یکی از راه هایی ک میتواند مانع هنگ کردن گوشی های موبایل شود این است که ، گوشی های ارزان قیمت یا گوشی هایی که زیر ۶۰۰ هزار تومان است نخرید چرا که رم این دسته از گوشی های موبایل بسیار پایین است رم پایین باعث کند شدن دستگاه شما میشود و وقتی برنامه ها و بازی های گوشی شما زیاد شود هنگ میکند . اکثر افراد این ذهنیت را دارند که چون فقط از تلگرام ، اینستاگرام استفاده میکنند پس نیاز ندارند که گوشی با رم بالا تهیه کنند ولی این ذهنیت اشتباه است چرا که با آپدیت شدن این شبکه های اجتماعی حجم آن ها به مراتب سنگین تر از قبل میشود و نیاز به رم بالاتری دارند.
  2. میزان حافظه ای که باید در اختیار سیستم عامل اندروید باشد حداقل 40 درصد است که این مقدار خالی باعث میشود که سرعت دستگاه تان بیشتر میشود  
  3. حافظه داخلی گوشی خود را همیشه پاک کنید و اطلاعات گوشی را به مموری کارت منتقل کنید که گوشی سنگین نشود و باعث هنگ شدن گوشی شود
  4. وقتی کارتان با برنامه ها تمام شد آن ها را ببندید چرا که برخی از برنامه ها هستند که به صورت نیمه فعال در پس زمینه سیستم عامل باقی میمانند و باعث کند شدن دستگاه شما میشوند.
  5. نرم افزار Clean Master جز برنامه هایی است که برای کارکرد بهتر اندروید میتوان ان را از فروشگاه های اندرویدی دانلود کرد تا سرعت گوشی بهتر شود و مانع هنگ کردن گوشی شود البته نرم افزار های دیگری مانند Advanced Task Manager  و DU Speed Booster و Android Booster وجود دارند که در این زمینه میتوان از آنها استفاده کرد.
  6. ویروسی شدن شدن گوشی از عوامل مهمی است که باعث هنگ کردن دستگاه شما میشود شما وقتی گوشی را تهیه کردید ابتدا یک آنتی ویروس نصب کنید تا در صورت ویروسی شدن آن را سریع اسکن کند و مشکلی برای گوشی شما پیش نیاید
  7.  اخرین راه کار برای جلوگیری از هنگ کردن گوشی ریست فکتوری است قبل از انجام این کار باید از کل اطلاعات گوشی خود بک آپ بگیرید چرا که بعد از آن تمام اطلاعات و برنامه های شما پاک میشود باید بدانید که بیشتر هنگ کردن های گوشی مربوط به نرم افزار ها میباشد شما میتواند با بک آپ گرفتن از اطلاعات خود عمل رست کردن را انجام دهید و به تنظیمات کارخانه برگردانید اگر سرعت گوشی شما درست شد یعنی ایراد هنگ کردن گوشی شما مربوط به نرم افزار است.

تمام روش های بالا را تست کنید اگر جواب نگرفتین مشکل گوشی شما بسیار جدی است و به احتمال قوی مشکل سخت افزاری دارد که پیشنهاد ما به شما این است که دست به گوشی خود نزنید و دستگاه خود را به تعمیرکاران حرفه ای موبایل بسپارید چرا که ساختار گوشی های هوشمند بسیار پیچیده است و شما نمیتوانید کار بخصوصی برای دستگاه خود انجام دهید.

دلایل سخت افزاری هنگ کردن گوشی موبایل میتواند به  دلیل خرابی حافظه ی فلش که بین مردم با نام هارد گوشی شناخته میشود که اگر هم بخواهید گوشی را فلش کنید خواهید دید که موبایل برنامه فلش را نمی پذیرد و به عبارتی فلش نمی شود که این خود از اولین دلایل نشان از خرابی حافظه ی فلش در گوشی موبایل است.

مورد بعدی میتواند مربوط به ایجاد حرارت بالا در بخش CPU بوده باشد که بازهم دلیل اصلی باید بررسی شود.

در صورتی که گوشی موبایل شما هم همچین ایرادی دارد با تکنسین های ما در میان بگذارید یا اگر علاقه دارید خودتان تعمیرکار حرفه ای موبایل شوید میتوانید در دوره های آموزش تعمیرات موبایل شرکت کنید.

تلفن تماس : 02188958375