آموزش تعمیر بارکدخوان

آموزش تعمیرات دستگاه های بارکد خوان

حتمأ به یاد دارید که قیمت اجناس بر روی تکه کاغذی نوشته می شد و و قیمت اجناس به صورت دستی با یک کاغذ و قلم یا چرتکه محاسبه می شد و بعدها ماشین حساب آمد و کمی محاسبات سریعتر شد. اما با آمدن فروشگاههای زنجیره ای و صف طویل خریداران باید راهکاری استقاده می شد که بتوان سریعتر به محاسبه اجناس پرداخت. از این رو بارکد ها آمدند. البته بار کد نه فقط برای قیمت اجناس آمد بلکه حاوی اطلاعات هم هستند. اما برای روشن شدن موضوع مورد خرید مطرح شد که اگر دقت کرده باشید با دستگاهی این بارکدها خوانده می شوند و دیگر مختص به فروشگاه های بزرگ نمی شود.

به زبان ساده می توان گفت، مجموعه ای از میله ها یا خطوط سیاه رنگی که معمولاً بر روی زمینه ای سفید چاپ می شود و به وسیله آن از کالای خریداری شده شناسایی لازم به عمل می آید و قیمت آن مشخص می شود. به بیان دقیق تر، بارکد عبارت است از انتقال داده ها از طریق امواج نوری. آنها مجموعه ای از خطوط میله ای موازی با عرضهای گوناگون (پهن و نازک) هستندکه اندازه هر خط معنا و مفهوم خاصی برای دستگاه بارکدخوان دارد. در حقیقت دستگاه بارکدخوان ماشینی است که اطلاعات را به شکل بصری بر روی صفحه نمایش می دهد.

فواید بارکد کردن
۱) امنیت بالا و جلوگیری از بروز خطای انسانی 
۲) دسته بندی دقیق اطلاعات.
۳) سرعت بالا به همراه صحت ۱۰۰درصد.
۴) دسترسی آسان به اطلاعات واقعی و حقیقی 

بارکد تقریبا در تمام بخشهای زندگی ما وجود دارد , در سوپر مارکتها , بیمارستانها زندانها و حتی در خانه خودمان ! از این رو می توان گفت بسیار پرکاربرد است و دستگاه بار کد خوان باید به خوبی کار کند تا این روند تسریع انتقال اطلاعات با مشکل مواجه نشود. از آنجا که بارکد خوان دستگاهی الکترونیکی است که از طریق تابش پرتو نور به بارکد کالاها ، اطلاعات ذخیره شده را اسکن می نماید دارای اجزای بسیار حساسی و مختلفی است که اگر بخشی از آن با مشکل روبرو شود کل دستگاه کارکرد درستی نخواهد داشت.  بارکد خوان دارای مدار دریافت کننده و تحلیل گر و تجزیه کننده می باشد که بارکد را تحلیل نموده و به پورت خروجی دستگاه انتقال می دهد. همه این موارد و بسیاری موارد دیگر نیازمند تعمیر کار حرفه ای و آموزش دیده می باشد که آشنایی و آموزش تعمیر مناسب در زمینه تعمیرات را دیده باشد.

از این رو آشنایی با ساختار این دستگاه می تواند گزینه مناسبی برای داشتن حرفه و کسب درآمد باشد چرا که بسیار مهم بوده و نه تنها برای فروشگاهها بلکه برای بسیاری مکانها. بار کد خوان ها در اندازه و کارایی های متفاوتی می باشند.

مجتمع فنی ملی پایتخت اقدام به برگذاری دوره های آموزش تعمیرات دستگاه های بارکد خوان برای علاقمندان به این زمینه کرده است. در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر برای شرکت در این دوره ها با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۱۹

آدرس» میدان انقلاب – خیابان کارگر شمالی – بعد از خیابان نصرت – کوچه عبدی نژاد – پلاک۱۸- طبقه سوم. 

مشخصات فردی
وضعیت تحصیلات
اطلاعات تماس
دوره آموزشی